Atrakcyjne turnieje we Władysławowie

29 lipca 2010 (artykuł sprzed 13 lat)
Zuzanna Pawlikowska stanęła na najniższym stopniu podium. Zuzanna Pawlikowska stanęła na najniższym stopniu podium.

Halima Mohamed-Seghir (Wybrzeże Gdańsk) wygrała zawody Pucharu Europy juniorek, a Zuzanna Pawlikowska (AZS AWFiS Gdańsk) stanęła w nich na najniższym stopniu podium. W najbliższą sobotę liczymy na jeszcze lepsze osiągnięcie trójmiejskich judoków, gdyż na tatami we Władysławowie odbędą się I Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Młodzieży. Początek o godzinie 9.00

.

W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich "Cetniewo" we Władysławowie przez dwa dni rywalizowało 125 zawodniczek i 224 zawodników do lat 18 z 20 państw. - Polscy reprezentanci start mogą uznać za udany, zakończyli start z dorobkiem dziesięciu medali - złoty, trzy srebrne i sześć brązowych - ocenia Michał Kaczmarek, szef pomorskiego okręgu judo.

Z dobrej strony pokazali się również reprezentanci Gdańska. Mohamed-Seghir wygrała rywalizację do 63 kilogramów, a w wadze 52 kg Pawlikowska zdobyła brązowy medal. Punktowane miejsca zdobyło jeszcze pięcioro naszych judoków: 5. miejsce - Jakub Zarzeczny (90 kg, Wybrzeże); 7. miejsca. 57 kg Aneta Janczak (57 kg), Dominika Blach i Natalia Czaplicka (obie 63 kg) i Sebastian Przybysz (73 kg, wszyscy AZS AWFiS).

Jak podkreśla Adam Maj, trener koordynator grup młodzieżowych Polskiego Związku Judo i Pomorskiego Okręgowego Związku Judo w Gdańsku dobre występy to efekt m.in. tego, że "młodzi reprezentanci Pomorza w lipcu przebywali na zgrupowaniu w Uniwersytecie Tsukuba, gdzie ciężko trenowali razem z japońskimi judokami. Ten ośrodek jest kolebką judo, a ćwiczą tam na co dzień również medaliści igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Azji".

W punktacji medalowej turnieju we Władysławowie Polska uplasowała się na siódmym miejscu, a wśród juniorek była czwarta. Najlepsi okazali się reprezentacji Holandii (3 złote, 4 srebrne, 1 brązowy) i Ukrainy (3 złote, 6 brązowych medali).