• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Awizowane składy Wybrzeże - Orzeł Łódź. Bajerski ocenia, Keynan Rew wróci do Leszna

Mikołaj Pachniewski
29 czerwca 2023, godz. 15:30 
Opinie (68)
aktualizacja: godz. 21:30 (29 czerwca 2023)

Energa Wybrzeże - żużel

Zdaniem Tomasza Bajerskiego, kluczowa dla losów meczu z H.Skrzydlewska Orłem Łódź będzie postawa Michaela Jepsena Jensena (kask czerwony) i Daniela Kaczmarka (kask niebieski). Zdaniem Tomasza Bajerskiego, kluczowa dla losów meczu z H.Skrzydlewska Orłem Łódź będzie postawa Michaela Jepsena Jensena (kask czerwony) i Daniela Kaczmarka (kask niebieski).

Zdunek Wybrzeże Gdańsk bije się równolegle o utrzymanie, jak i awans do play-off. W niedzielę, 2 lipca gdańszczanie podejmą H.Skrzydlewska Orła Łódź. Poznaliśmy awizowane składy na to spotkanie. Jak przyznaje były żużlowiec, a obecnie trener i telewizyjny ekspert, Tomasz Bajerski, Wybrzeże czeka trudny bój, ale gdańszczanie nie są bez szans na wygraną. - Kluczowa będzie postawa Michaela Jepsena JensenaDaniela Kaczmarka. Jeśli obaj zdobędą po 10-11 punktów to gdańszczanie wygrają to spotkanie - mówi. Wiemy już też, że po sezonie do Unii Leszno wróci Keynan Rew.Aktualizacja, godz. 21:30

Keynan Rew wróci do Unii LesznoLato w żużlu to już gorący okres pod względem giełdy transferowej. Nie inaczej jest w tym roku. Wiemy już, że po sezonie 2023 do Unii Leszno wróci Keynan Rew, który jest podstawowym zawodnikiem gdańskiego zespołu.

Australijczyk, który jest wypożyczony do Zdunek Wybrzeża z klubu z Wielkopolski, w kolejnym sezonie do spółki z Nazarem Parnickim ma stanowić formację U24 w leszczyński zespole. Taką informację podał prezes Unii, Piotr Rusiecki, który był gościem Magazynu PGE Ekstraligi w WP SportoweFakty.
Postawa dwóch zawodników kluczem do zwycięstwaPrzed Zdunek Wybrzeżem Gdańsk być może najważniejszy mecz tego sezonu. Gdańszczanie w niedzielę, 2 lipca podejmą H.Skrzydlewska Orzeł Łódź. Jeśli Wybrzeże zwycięży to zapewni sobie utrzymanie, a także bardzo przybliży się do awansu do play-off. Z kolei porażka oznaczać będzie coraz większe prawdopodobieństwo na degradację do 2. ligi. W pozytywny scenariusz wierzy jednak były żużlowiec Wybrzeża, Tomasz Bajerski, a obecnie ekspert Canal+.

- Mecz z Orłem wcale nie będzie dla Wybrzeża łatwy. Porażka z ROW bardzo skomplikowała gdańszczanom sprawę i muszą przede wszystkim walczyć o utrzymanie, a nie awans do play-off. Jednak uważam, że jest duża szansa na wygraną Wybrzeża z Orłem. Kluczowa będzie postawa Michaela Jepsena JensenaDaniela Kaczmarka. Jeśli obaj zdobędą po 10-11 punktów to gdańszczanie wygrają to spotkanie - analizuje Bajerski, który jeszcze w tym sezonie był trenerem w...InvestHousePlus PSŻ Poznań, czyli ligowym rywalu Zdunek Wybrzeża.
Przeczytaj o blamażu żużlowców Zdunek Wybrzeża Przeczytaj o blamażu żużlowców Zdunek Wybrzeża

Dobra postawa dwóch wskazanych przed eksperta żużlowców będzie zatem kluczowa dla losów niedzielnej rywalizacji. Były żużlowiec typuje także, że pomimo domowych wpadek z Landshut i ROW, gdańszczanie znajdą się w play-off, choć ich szanse w ćwierćfinale nie stoją zbyt wysoko.

- Jeśli gdańszczanie wygrają to powinni awansować do play-offów, bowiem znacznie bardziej skomplikowaną sytuację będą miały zespoły z Łodzi, Poznania czy Ostrowa Wielkopolskiego. Wybrzeże ma szanse na 6. miejsce, ale trafiając w ćwierćfinale na Falubaz będzie to bardzo mało prawdopodobne, by zaliczyć sukces w dwumeczu - komentuje.
Zdunek Wybrzeże Gdańsk - H.Skrzydlewska Orzeł Łódź, niedziela, 2 lipca, godz. 14

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
1. Timo Lahti
2. Jakub Jamróg
3. Rune Holta
4. Mateusz Tonder
5. Niels Kristian Iversen
6. Mateusz Dul
7. Aleksander Grygolec
8.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk
9. Daniel Kaczmarek
10. Keynan Rew
11. Oskar Kołak
12. Michael Jepsen Jensen
13. Nicolai Klindt
14. Seweryn Orgacki
15. Miłosz Wysocki
16.


Kto największym rozczarowaniem?Bajerski wskazał również najbardziej rozczarowującego zawodnika Zdunek Wybrzeża. Oberwało się doświadczonemu Michaelowi Jepsenowi Jensenowi, którego w tym sezonie nie oszczędzają kontuzje.

- W Wybrzeżu brakuje tego, by wszyscy seniorzy pojechali na równym poziomie. Zwykle 2-3 jedzie bardzo dobrze, a reszta słabo albo odwrotnie. Najbardziej zawodzi Michael Jepsen Jensen. Wiemy, że Duńczyk miał dwa upadki, po których doznał kontuzji, ale pomimo tego, w mojej ocenie powinien pojechać lepiej - dodaje.
Michael Jepsen Jensen: Nie jestem zablokowany. Przeczytaj wywiad z żużlowcem Michael Jepsen Jensen: Nie jestem zablokowany. Przeczytaj wywiad z żużlowcem

"Wybrzeże ma problem z własnym torem"Po niemal każdym domowym meczu Zdunek Wybrzeża, kibice podnoszą głosy o złym przygotowaniu toru, który nie sprzyja gdańszczanom. Telewizyjny ekspert odniósł się do tego, dlaczego od kilku lat trudno o istnienie takiego czynnika jak atut toru. Jego zdaniem ogromny wpływ na to mają dwa czynniki.

- Ciężko teraz o atut własnego toru. Po pierwsze chodzi tu o osobę komisarze toru. Po drugie poziom 1. ligi bardzo się podniósł. Jeżdżą tu naprawdę klasowi zawodnicy. Nie ma właściwie czym zaskoczyć drużyny przyjezdnej. O atucie toru przestaliśmy mówić od 4-5 lat - dodaje.
Przeczytaj wypowiedzi Eryka Jóźwiaka po meczu z ROW Przeczytaj wypowiedzi Eryka Jóźwiaka po meczu z ROW

Niemniej jednak Bajerski zgodził się z tym, że w Gdańsku widoczny jest problem z torem, a także tym, że nie pasuje on wszystkim żużlowcom Zdunek Wybrzeża. Były szkoleniowiec Apatora Toruń i PSŻ Poznań wypowiada się jednak w podobnym tonie, co Eryk Jóźwiak, odnosząc się do tłumaczeń zawodników przygotowaniem toru.

- Wybrzeże ma ogólnie problem z własnym torem. Myślę, że właśnie wynika to z tego, że opiekę nad nim sprawują komisarze, więc trudno jest przygotować go tak, jakby się chciało. Dużą rolę w Gdańsku odgrywają starty, a przynajmniej podczas meczu z Rybnikiem, który śledziłem na żywo, znacznie lepiej w tym elemencie wyglądał ROW. Wybrzeże nie może się tłumaczyć torem, bo wszyscy są zawodowcami i nawet jeśli w 1. kolejce się to nie uda, to na kolejne mecze trzeba być już dopasowanym - kończy Bajerski.

Typowanie wyników

Gdańsk, Długie Ogrody
3 pkt.
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź

Jak typowano

92% 254 typowania ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
0% 0 typowań REMIS
8% 22 typowania H.Skrzydlewska Orzeł Łódź

Twoje dane


Tabela po 11 kolejkach

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Enea Falubaz Zielona Góra 10 10 0 0 530:369 23
2 ROW Rybnik 11 6 0 5 501:487 16
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 11 6 0 5 513:496 15
4 Trans MF Landshut Devils 11 5 0 6 435:466 11
5 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 11 4 0 7 430:467 9
6 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 9 4 0 5 370:390 9
7 InvestHousePlus PSŻ Poznań 11 4 0 7 438:461 8
8 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 10 3 0 7 392:464 7
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do II ligi.
Tabela wprowadzona: 2023-07-01

Wyniki 11 kolejki

 • ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK - ROW Rybnik 40:50 (pierwszy mecz 43:46, bonus dla ROW)
 • Trans MF Landshut Devils - H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 49:40 (pierwszy mecz 40:50, bonus dla Orła)
 • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Enea Falubaz Zielona Góra 43:47 (pierwszy mecz 40:50, bonus dla Falubazu)
 • InvestHousePlus PSŻ Poznań - Arged Malesa Ostrów Wlkp. 46:44 (pierwszy mecz 42:48, bonus dla Ostrowa)
 • Mecz zaległy z 7. kolejki:
 • Arged Malesa Ostrów - Abramczyk Polonia Bydgoszcz 51:38 (pierwszy mecz 56:34, bonus dla Polonii)

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (68)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

Cellfast Wilki Krosno
14 kwietnia 2024
94% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
5% Cellfast Wilki Krosno

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Enea Falubaz Zielona Góra
9% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
90% Enea Falubaz Zielona Góra

Relacje LIVE

Najczęściej czytane