• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Awizowane składy: Energa Wybrzeże Gdańsk - Cellfast Wilki Krosno. Słabo w Anglii

Mikołaj Pachniewski, jag.
11 kwietnia 2024, godz. 06:00 
Opinie (126)
aktualizacja: godz. 23:04 (11 kwietnia 2024)

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Energa Wybrzeże Gdańsk przeprasza po blamażu. Tom Brennan dwa mecze w jeden dzień
Energa Wybrzeże Gdańsk przed meczem z Cellfast Wilkami Krosno odjedzie dwa treningi. Energa Wybrzeże Gdańsk przed meczem z Cellfast Wilkami Krosno odjedzie dwa treningi.

Energa Wybrzeże Gdańsk przygotowała wreszcie tor dla żużlowców. W piątek ma się odbyć jedyny wspólny trening zespołu przed inauguracyjnym meczem z drużyną Cellfast Wilkami Krosno. - - Nie musimy drżeć, że coś złego się wydarzy - zapewnia nas menedżer Eryk Jóźwiak. Niezbyt dobre wieści nadeszły z Anglii, gdzie słabo zaprezentowali się: Nicolai Klindt i Niels-Kristian Iversen. Duńczycy znaleźli się oczywiście w awizowanym składzie na spotkanie w niedzielę, 14 kwietnia o godzinie 14. Nie ma zresztą w podanych zestawieniach niespodzianek. Zgodnie z przewidywaniami zadebiutuje 16-letni Eryk Kamiński.

Aktualizacja, godz. 23:04

Słabe występy Klindta i Iversena w AngliiW czwartkowy wieczór żużlowcy Energi Wybrzeża Gdańsk ścigali się w Anglii, w meczach Premiership. Obaj Duńczycy nie mogą być zadowoleni ze swojego dorobu. Niels-Kristian Iversen zdobył 4+1 (1*,0,3,0) dla King's Lynn Stars w przegranym 42:48 domowym meczu z Belle Vue Aces. Z kolei Nicolai Klindt zdobył 3+1 (0,0,1*,2) dla Oxford Spires, które uległo u siebie Ipswich Witches, także 42:48.

Punkty:
Niels-Kristian Iversen 4+1 (1*,0,3,0)
Nicolai Klindt - 3+1 (0,0,1*,2)

Wyścigi z udziałem Iversena:
1. Kurtz, Musielak, IVERSEN, Bloedorn - 3:3 - (3:3)
6. Bewley, Musielak, Mountain, IVERSEN - 2:4 - (18:18)
8. IVERSEN, Bailey, Bloedorn, Rowe - 3:3 - (22:26)
10. Musielak, Lidsey, Cook, IVERSEN - 3:3 - (29:31)

Wyścigi z udziałem Klindta:
3. Tungate, Ellis, King, KLINDT - 3:3 - (8:10)
5. Tungate, Jenkins, Sajfutdinow, KLINDT - 3:3 - (13:17)
9. Doyle, Tungate, KLINDT, Rew - 3:3 - (25:29)
12. King, KLINDT, Thompson, Boughen - 2:4 - (33:39)

Energa Wybrzeże Gdańsk - awizowany skład na inaugurację Metalkas 2. EkstraligaEnerga Wybrzeże Gdańsk na inaugurację Metalkas 2. Ekstraliga wystawia optymalny skład. Jest w nim aż pięciu debiutantów, w tym 16-letni Eryk Kamiński. Wolne miejsce pozostawiono pod nr 16. Zapewne zajmie je trzeci młodzieżowiec - Bartosz Tyburski.

Sprawdź, gdzie i po ile kupić bilety i karnety na mecze drużyny Energa Wybrzeże Gdańsk w 2024 roku Sprawdź, gdzie i po ile kupić bilety i karnety na mecze drużyny Energa Wybrzeże Gdańsk w 2024 roku

Klub nadal nie bierze pod uwagę przy ustalaniu składu Adriana Gały, który ma podpisany tzw. kontrakt warszawski bez aneksu finansowego. Tym samym w każdej chwili może przenieść się do innego zespołu.

9. Mateusz Tonder
10. Nicolai Klindt
11. Tom Brennan U24
12. Krzysztof Kasprzak
13. Niels-Kristian Iversen
14. Eryk Kamiński
15. Miłosz Wysocki
16.Awizowany skład Cellfast Wilki Krosno na mecz w GdańskuCellfast Wilki Krosno po roku występów w PGE Ekstralidze znów zaprezentuje się w Gdańsku. W składzie spadkowicza z elity nie ma niespodzianek.

1. Norbert Krakowiak
2. Dimitri Berge
3. Vaclav Milik
4. Patryk Wojdyło
5. Jonas Seifert-Salk
6. Piotr Świercz
7. Szymon Bańdur
8.

Sędzia zawodów: Aleksander Kalwasiński
Komisarz toru: Rafał Banasiak
Komisarz techniczny: Grzegorz SokołowskiTor w Gdańsku wreszcie przygotowany dla żużlowcówChoć jeszcze w niedzielę i poniedziałek sytuacja z gdańskim torem, a dokładniej 1. łukiem była niewesoła, menedżer Eryk Jóźwiak zdołał wreszcie przygotować owal do bezpiecznej jazdy. Papierkiem lakmusowym były jazdy testowe juniorów, które odbyły się we wtorek. Próba wypadła pozytywnie i nie ma już wątpliwości, że niedzielny mecz z Cellfast Wilkami Krosno jest niezagrożony.

Jak Energa Wybrzeże Gdańsk naprawiała tor. Na ratunek Leszek Demski Jak Energa Wybrzeże Gdańsk naprawiała tor. Na ratunek Leszek Demski

- Tor jest w 100 proc. gotowy do jazdy na całej długości i szerokości. Odbyliśmy już trening z juniorami, który nam to potwierdził. Prace, które wykonywaliśmy przez 2 dni, tuż po odwołaniu Memoriału Henryka Żyto doprowadziły tor do takiego stanu, że nie musimy drżeć, że coś złego się wydarzy lub że mecz z Wilkami Krosno się nie odbędzie. Nawierzchnia jest taka, jaką chcieliśmy uzyskać i nie można mieć do niej żadnych zastrzeżeń - mówi nam Eryk Jóźwiak, który w tylko w ostatnich dniach wykonał setki okrążeń ciężkim sprzętem na gdańskim torze.


Jedyny trening w pełnym składzie przed inauguracją Metalkas 2. EkstraligaPrzypomnijmy, że gdańscy żużlowcy w komplecie nie odbyli jeszcze ani jednego treningu na własnym torze. To ma się zmienić się w piątek. O ile bowiem w czwartek, ze względu na zawody w Anglii zabraknie Nicolaia KlindtaNielsa-Kristiana Iversena, to w piątek obecni na treningu będą wszyscy zawodnicy.

Energa Wybrzeże Gdańsk w tyle za ligowymi rywalami. Kolejny sparing odwołany Energa Wybrzeże Gdańsk w tyle za ligowymi rywalami. Kolejny sparing odwołany

- Czym więcej jednostek treningowych tym większe "wjeżdżenie" i nabranie pewności na własnym torze. Mamy jednak takich zawodników w składzie, którzy nie potrzebują stu treningów, by coś wiedzieć na temat toru. Oczywiście za dużo nie pojeździliśmy u siebie, ale nie jest też tak, że jedziemy "z marszu". Dla przykładu Motor Lublin też dopiero w tym tygodniu odbędzie pierwsze treningi na własnym torze. Co prawda pierwsze dwa mecze jadą na wyjeździe, ale widzimy, że to problem, który dotyczył nie tylko nas. Szkoda, że nie udało się więcej potrenować, ale nie możemy już przed meczem otwierać takiej furtki, że mieliśmy mało treningów, więc trzeba na naszą postawę patrzeć przez inny pryzmat - tłumaczy menedżer.
Klub nie planuje otwierania trybun dla kibiców podczas treningów, ale czynne będzie biuro klubu. Stamtąd będzie można się udać na trybunę przyległą do Bramy Maratońskiej, w której mieszczą się pomieszczenia biurowe Wybrzeża.Energa Wybrzeże Gdańsk planuje debiut 16-latkaZgodnie z regulaminem, w czwartek obie ekipy podadzą awizowane składy na niedzielny mecz. Pierwszy do godz. 14 przedstawią go goście z Krosna, a do godz. 16 uczyni to Energa Wybrzeże Gdańsk. Wiemy już jednak, że w meczowym zestawieniu gdańskiego klubu ma znaleźć się Eryk Kamiński. Młody żużlowiec dzień przed meczem, a więc 13 kwietnia skończy 16 lat, co sprawi, że będzie uprawniony do jazdy. Do tej pory mógł ścigać się bowiem tylko w zawodach młodzieżowych.

Energa Wybrzeże Gdańsk. Eryk Kamiński czeka na rywala do składu żużlowców Energa Wybrzeże Gdańsk. Eryk Kamiński czeka na rywala do składu żużlowców

Poza tym niespodzianek raczej trudno się spodziewać. Z naszych informacji wynika, że władze Wybrzeża na ten moment nie planują pozyskiwania rezerwowego zawodnika U24. Z tego względu pod nr 16 najprawdopodobniej pojawi się jeden z dwójki wychowanków: wspomniany Eryk Kamiński lub Bartosz Tyburski.Typowanie wyników

Gdańsk, Długie Ogrody
HIT
3 pkt.
ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
Cellfast Wilki Krosno

Jak typowano

79% 296 typowań ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% 6 typowań REMIS
20% 75 typowań Cellfast Wilki Krosno

Twoje dane

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (126)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz

1 czerwca 2024, godz. 16:30
95% Innpro ROW Rybnik
1% REMIS
4% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Tabela

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Innpro ROW Rybnik 5 5 0 0 +60 10
2 Cellfast Wilki Krosno 6 4 0 2 +12 8
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 4 3 0 1 +37 6
4 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 5 3 0 2 +12 6
5 Texom Stal Rzeszów 5 2 0 3 +7 4
6 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 4 1 1 2 -19 3
7 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 5 1 0 4 -52 2
8 Energa Wybrzeże Gdańsk 6 0 1 5 -57 1
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do PGE Ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do Krajowej Ligi Żużlowej.

Wyniki 6 kolejki

  • ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 41:49
  • Cellfast Wilki Krosno - Arged Malesa Ostrów Wlkp. 41:49
  • #OrzechowaOsada PSŻ Poznań - Texom Stal Rzeszów (09.06)
  • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Innpro ROW Rybnik (09.06)

Ostatnie wyniki

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
95% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
4% H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
18 maja 2024, godz. 16:30
86% Texom Stal Rzeszów
1% REMIS
13% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Arkadiusz Miłuch 5 16 80%
2 Marek Lamczyk 6 15 83.3%
3 Marta B 6 15 83.3%
4 Henryk Lechwar 6 15 83.3%
5 Piotr Fritza 6 15 66.7%

Relacje LIVE

Najczęściej czytane