B-Klasa: Pierwsze punkty Wisły

kfk - PMedia.info
16 października 2004 (artykuł sprzed 19 lat)
Sportowa redakcja platformy medialnej PMEDIA.pl na bieżąco relacjonuje sytuację z aren sportowych. Na piłkarskich boiskach w dniach 9-10 października odbyła się szósta kolejka spotkań pomorskiej B-klasy drugiej grupy. Nadal pozycję lidera w tabeli utrzymuje zespół PKS Stogi.

Studencki Klub Sportowy Torpedo Sopot podejmował w niedzielę drużynę ze środka tabeli, Morenę Gdańsk. Wydawało się, że po ostatniej wygranej Sopocian przysłowiowe "lody" zostały przełamane. Jednak na boisku przy ul. Bitwy pod Połowcami w Sopocie okazało się zupełnie co innego.

Zawodnicy z Moreny przez cały czas spotkania utrzymywali inicjatywę i dyktowali warunki - przy tym skrupulatnie wykorzystując każdą straconą futbolówkę przez gospodarzy. Torpedyści do meczu przystąpili w znacznym osłabieniu, zabrakło m.in. Macieja Brozia - kapitana drużyny.

Goście większą część akcji gospodarzy rozbijali w środku pola, obnażając braki Torpedystów - tradycyjnie już słabą postawę środkowych pomocników. Gra Sopocian charakteryzowała się dużą liczbą straconych piłek. Niepewnie też zagrał bramkarz Torpedo, który jeszcze w pierwszej połowie musiał trzykrotnie wyciągać piłkę z siatki. Po dramatycznym spotkaniu, ostatecznie Morena Gdańsk wysoko pokonała rywala 4:0.

Tradycyjnie po meczu platforma medialna PMEDIA zwróciła się o komentarz do wiceprezesa SKS Torpedo, Tomasza Szymańskiego, który nie był zbyt rozmowny po meczu. Oto, co udało się nam uzyskać: "W piłkę dobrze grali Lasota, Stawski. Małolepszy i Kurek - przyzwoicie. O reszcie nie chce mi się gadać. 27 strat w środku pola starczy za komentarz."

Nie łatwą przeprawę w tej kolejce miały zawodnicy z czołówki tabeli. Największą niespodzianką był remis 2:2 outsidera tabeli z liderem. Wisła Gdańsk, z zerowym do tej pory dorobkiem punktowym podejmowała Parafialny KS Stogi.

Wisła zagrała defensywnym ustawieniem z piątką obrońców i dało to bardzo dobry efekt. Rywale długo nie mogli przedostać się przez defensywę wiślaków. Akcje gospodarzy to głównie kontrataki, po których tworzyły się sytuacje bramkowe dla Wisły. Już w pierwszej połowie spotkania było 1:0 dla Wisły. Sił na utrzymanie inicjatywy Wiślakom wystarczyło tylko w pierwszych kilkunastu minutach. Podkreśleniem tego była strzelona druga bramka dla gospodarzy.

Zanosiło się na sporą sensację, przy stanie 2:0 dla Wisły, boisko opuścił piłkarz gości. Ale ataki zawodników ze Stogów były coraz groźniejsze. Pod koniec meczu gra Wisły była bardzo nerwowa, co doprowadziło do błędów w kryciu. Ostatecznie gospodarze zremisowali 2:2, tym samym przerywając passę pięciu wygranych z rzędu PKS Stogi.

Drugi zespół w tabeli, Błyskawica Reda-Rekowo w zaciętej walce pokonał Jantar Sopot strzelając jedyną bramkę w ostatniej minucie spotkania. Drużyny wspólnie z rozśpiewanymi kibicami stworzyły emocjonujące widowisko - momentami z mieszanką radości, kiedy to już tradycyjnie kury z sąsiedztwa wbiegały na boisko podczas meczu.

Zajmująca 3. miejsce Lechia II Gdańsk podejmowała czwartą drużynę w tabeli - Orzeł Jasień. Zanosiło się na sporą dawkę emocji. Ten mecz decydował o dalszych aspiracjach obu drużyn. Jednak na boisku byli widoczni tylko gospodarze, zasłużenie pokonując zawodników z Jasienia 4:0.

Wyniki 6. kolejki, Grupa II - Gdańsk:
Wisła Gdańsk - Parafialny KS Stogi 2:2(1:0)
Lechia II Gdańsk - Orzeł Jasień 4:0
Torpedo Sopot - Morena Gdańsk 0:4(0:3)
Oruński KP - Kamionka Sopot 7:0
Błyskawica Reda-Rekowo - Jantar Sopot 1:0(0:0)

12. Wisła Gdańsk 6 0-1-5 7:18 1

W meczach siódmej kolejki B-klasy, które odbędą się 16-17 października spotkają się: Orzeł Jasień - Torpedo Sopot, EX Siedlce - Wisła Gdańsk, Jantar Sopot - Champion II Gdańsk, Kamionka Sopot - Błyskawica Reda-Rekowo, Morena Gdańsk - Oruński KP, Parafialny KS Stogi - Lechia II Gdańsk.

Patronat medialny nad Studenckim Klubem Sportowym Torpedo Sopot sprawuje platforma informacyjna PMEDIA.pl.