Bałtyk Gdynia - Unia Janikowo 2:0. Zatrzymali serię rywala, zaczęli swoją

29 października 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Bałtyk Gdynia wygrał drugi mecz z rzędu w III lidze. Ponownie gole zdobywali Michał Marczak i Oktawian Skrzecz (na zdjęciu). Bałtyk Gdynia wygrał drugi mecz z rzędu w III lidze. Ponownie gole zdobywali Michał Marczak i Oktawian Skrzecz (na zdjęciu).

Bałtyk Gdynia pokonał Unię Janikowo 2:0 (1:0) w meczu 15. kolejki III ligi. Biało-niebiescy przerwali serię sześciu kolejnych zwycięstw rywala, a jednocześnie sami wygrali drugi mecz ligowy z rzędu. Tak jak przed tygodniem, gole na wagę 3 punktów zdobyli Michał Marczak i Oktawian Skrzecz. Po raz pierwszy w tym sezonie, Bałtyk w ligowym meczu zachował czyste konto.

Bramki: Marczak 20 min karny, Skrzecz 72

BAŁTYK: Bartkowiak - Kaźmierczak, Lengiewicz, Garbacik, Liberacki - Skrzecz, Sikorski, Wołowski (71 Bohm) - Gołuński (58 Wiśniewski), Marczak, Gułajski

Bałtyk Gdynia. Michał Listkiewicz odejdzie. Klub szuka dyrektora sportowego

Trwa dobra passa Bałtyku Gdynia. Po przerwaniu serii ośmiu meczów bez wygranej, osiągnięciu porozumienia na linii klub - akademia piłkarska, teraz biało-niebiescy sięgnęli po drugi ligowy triumf z rzędu.

Zwycięstwo z Unią jest tym cenniejsze, że rywal ten przyjechał do Gdyni mając na koncie sześć kolejnych zwycięstw w III lidze. Bałtyk zatrzymał rozpędzonego rywala tym samym składem, który w poprzedniej kolejce ograł na wyjeździe Kluczevię Stargard.

Kluczevia Stargard - Bałtyk Gdynia 1:2. Ligowe zwycięstwo po 57 dniach

Mało tego, tak jak przed tygodniem, komplet punktów zapewniły biało-niebieskim gole Michała MarczakaOktawiana Skrzecza. Marczak, dla którego było to już dziewiąte trafienie w obecnych rozgrywkach, wykorzystał rzut karny w pierwszej połowie. Natomiast Skrzecz po przerwie zanotował trzecią bramkę w tym sezonie.

Po raz pierwszy tej jesieni Bałtyk w meczu ligowym zachował też czyste konto, wcześniej gdynianie w 14 meczach stracili aż 28 goli. Trener Robert Reiwer ma powody do zadowolenia, bo po trzech meczach pod jego wodzą (dwa w lidze, jeden w pucharze), Bałtyk ma na koncie komplet zwycięstw i nareszcie zaczyna piąć się w górę tabeli, uciekając od strefy spadkowej.

Bałtyk Gdynia skończył wewnętrzną wojnę. Klub i akademia znów będą współpracować

18 Kluczevia Stargard 15 1 3 11 8:33 6
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane. Liczba spadkowiczów może być większa o tyle drużyn z województw: pomorskiego, pomorsko-zachodniego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie ich z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2021-11-01