jag., ras.
5 listopada 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Rajmund Szulc (na pierwszym planie) "przeżył" już w Bałtyku wielu trenerów i piłkarzy. Podczas jubileuszu 25-lecia pracy w biało-niebieskich barwach na prezent w postaci III-ligowych punktów się nie doczekał. Rajmund Szulc (na pierwszym planie) "przeżył" już w Bałtyku wielu trenerów i piłkarzy. Podczas jubileuszu 25-lecia pracy w biało-niebieskich barwach na prezent w postaci III-ligowych punktów się nie doczekał.

Bałtyk Gdynia uhonorował Rajmunda Szulca. Obecny kierownik drużyny z klubem związany jest od 25 lat. Jubilat otrzymał pamiątkowy zegarek z dedykacją, ale na III-ligowe punkty się nie doczekał. Gospodarze przegrali z Lechem II Poznań 1:2 (0:0) i stracili pozycję lidera. Po skróconej dyskwalifikacji zagrał Piotr Ruszkul, ale przymusowa pauza czeka teraz Jacka Jadanowskiego. Obrońca już w doliczonym czasie gry otrzymał czerwoną kartkę.

Sosnowski 64 - Nawrocki 81, Tomczyk 89

BAŁTYK: Matysiak - Jadanowski, Karasiński, Wypij (38 Proena), Wesołowski (58 Poręba) - Rzepa, Sosnowski, Zyska (78 Garczewski), Młynarczyk (46 Ruszkul) - Bejuk, Kuzimski

W sobotnie popołudnie na Narodowym Stadionie Rugby było zimno i deszczowo. Do aury dostosowali się piłkarze, którzy przed przerwą robili wszystko, by ci zostali w domach, nie żałowali, że nie przyszli na mecz. W pierwszej połowie nie było żadnego celnego strzału. A i tych niecelny też skąpiono. Właściwie uderzać z dystansu próbowali tylko: Tomasz BejukKrzysztof Rzepa.

BAŁTYK ROZPRAWIŁ SIĘ Z REZERWAMI POGONI W SZCZECINIE

Nie było na co czekać. Przed drugą połową Marcin Martyniuk dokonał drugiej zmiany w "11", która w ostatniej kolejce ograła Pogoń II w Szczecinie aż 3:0. Do gry wszedł Piotr Ruszkul, któremu zmniejszoną o jeden mecz dyskwalifikację. Natomiast jeszcze przed zmianą stron uraz z dalszej gry wyeliminował kapitana gospodarzy - Tomasza Wypija.

Gospodarze ruszyli do ataku. W 52. minucie skierowali piłkę do siatki, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Natomiast chwilę wcześniej Marcin Wasielewski z pustej już bramki wybił futbolówkę po główce Piotra Karasińskiego.

Bałtyk zdobył wreszcie prowadzenie w 64. minucie. Rzut wolny wywalczył Rzepa. Mateusz Kuzimski strzelił w mur, ale do odbitej piłki dopadł Filip Sosnowski i dopełnił formalności. Dla 20-latka to 2 trafienie w biało-niebieskich barwach. Poprzednio pokonał bramkarza Pogoni Lębork w meczu wygranym w Gdyni 1:0.

Niestety, tym razem powtórki nie było. Może Bałtyk wygrałby, gdyby w 70. minucie Kuzimski w dobrej sytuacji poprawił wynik. A tak 2 minuty później Ivan Djurdjević wymienił jednocześnie aż trzech piłkarzy i ta roszada dodała skrzydeł lechitom.

Jeden z wprowadzonych do gry - Paweł Tomczak - zapewnił zwycięstwo gościom zwycięstwo. Na listę strzelców mógł wpisać się także drugi, ale Kacper Chodyna przestrzelił w pojedynku sam na sam z bramkarzem. Natomiast wyrównanie padło po rozegranym krótko rogu i goli Filipa Nawrockiego.

Gospodarze kończyli mecz w "10", gdyż już w doliczonym czasie gry czerwoną kartkę otrzymał Jacek Jadanowski.

BAŁTYK MA PORADZIĆ SOBIE BEZ AMIKI

Przypomnijmy, że w latach 2011-14 Bałtyk był klubem partnerskim Lecha, a jego sponsorem została Amica. Współpraca miała zaowocować ogrywaniem piłkarzy z Poznania w Gdyni. Wyróżniający się gracze Bałtyku mieli natomiast dostawać szanse w Lechu. Ponadto do biało-niebieskich dołączono byłego napastnika Legii Warszawa i reprezentacji Polski, Piotra Włodarczyka. Chciano szturmować I ligę.

Nic z tego nie wyszło. W sezonie 2011/12 gdynianie spadli do III ligi, a próba błyskawicznego powrotu o klasę wyżej nie powiodła się. Jedynym znaczącym piłkarzem, który trafił nad morze z Wielkopolski był bramkarz Marcin Matysiak, który po przerwie znów gra dziś w Gdyni. Natomiast szkolenie Bałtyku na rzecz Lecha zakończyło się w zasadzie na Arkadiuszu Gieraszku (obecnie KS Chwaszczyno).

Według naszych informacji przez 4 lata Amica zainwestowała w Bałtyk około 2 milionów złotych. Natomiast po odejściu tego sponsora klub pozostał z długiem ok. 200 tys. zł. Kwota ta została już w całości spłacona.

JUNIORZY BAŁTYKU OGRYWAJĄ SIĘ W A KLASIE. SĄ W NIEJ LIDEREM. TRENUJĄ POD OKIEM JERZEGO JASTRZĘBOWSKIEGO

Wyniki 14 kolejki

• BAŁTYK GDYNIA - Lech II Poznań 1:2 (0:0)
  • Leśnik Manowo - Wda Świecie 0:4 (0:3)
  • Górnik Konin - Gwardia Koszalin 1:1 (1:1)
  • Pogoń Lębork - Jarota Jarocin 3:2 (2:1)
  • Chemik Bydgoszcz - KS Chwaszczyno 3:0 (0:0)
  • Elana Toruń - Pogoń II Szczecin 2:0 (1:0)
  • Polonia Środa Wielkopolska - Vineta Wolin 1:1 (0:0)
  • Świt Skolwin - KKS 1925 Kalisz 0:2 (0:2)
  • Sokół Kleczew - GKS Przodkowo 4:1 (1:0)

• 20 24

• Baltyk Gdynia Naprzod Marsz 1 liga czeka nas! (1)

• 29 23

• 1 liga w cymbergaja

• 13 10

• SKS

Czy mecz wygrasz czy nie ja i tak kocham cie , serce boli BALTYK! i na dobre i na zle

• 27 16

• Zespół bez trenera (1)

Niestety, zespół gra w zasadzie bez trenera, zero reakcji na to co się dzieje na boisku. Martyniuk do zmiany!

• 22 12

• Tydzień temu Martyniuk był Królem, dziś według Ciebie do zmiany. A dla mnie jest cudotwórcą. Bo mieć tak niski budżet zrobił już wynik ponad stan. Dobro ma przyjsc. Wzmocnienia na bokach pomocy i mamy cel.

• 4 0

• Mówi się trudno i walczy dalej

Panowie, nic się nie stało, punkty są do odrobienia w następnych meczach!

• 25 11

• BG (1)

Trener do zmiany juz dawno trzeba bylo to zrobic w tamtym sezonie i zastapicPana Martyniuka trenerem Jastrzebowskim Ktory ma pojecie o pilce i zyje na lawce trenerskiej. Dzisiaj masakra wszystko na farcie i sie skonczylo .

• 22 10

• Walnij sie w łeb. Oo drugie dziadek Jurek nie ma licencji.

• 6 1

• brawo Kolejorz

Arka&Lech!

• 21 31

• (5)

Kto pamieta jak dwa lata temu bilismy sie z Lechem po 150 na ubitej ziemi? Bylo na remis ze wskazaniem na nas. Pozdrawiam wszystkich uczestnikow tego grilla. Chuligani zawsze razem.