Bałtyk rozbity przez GKS Przodkowo

18 marca 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Marcin Matysiak nie będzie dobrze wspominać meczu nr 100 w barwach Bałtyku, który przypadł na starcie z GKS Przodkowo. Marcin Matysiak nie będzie dobrze wspominać meczu nr 100 w barwach Bałtyku, który przypadł na starcie z GKS Przodkowo.

W pierwszym meczu rundy wiosennej przed własną publicznością Bałtyk Gdynia nie był w stanie trafić do bramki GKS Przodkowo. Pomimo zmiany taktyki i ofensywnego stylu gry to goście byli bardziej skuteczni i rozbili biało-niebieskich 3:0 (1:0). tym samym zepsuli jubileusz bramkarzowi Marcinowi Matysiakowi. Ponadto porażka sprawiła, że podopieczni Marcina Martyniuka spadli na 8. miejsce w tabeli III ligi, a do lidera tracą już 6 punktów.

Szur 35, Łuczak 69, Stasiak 90+1

BAŁTYK: Matysiak- Szopiński (74 Wypij), Karasiński, Sadowski, Wesołowski (87 Pograniczny) - Gulczyński, Zyska, Sosnowski - Bejuk (75 Krysiński), Ruszkul, Kuzimski

TAK RELACJONOWALIŚMY WIOSENNĄ INAUGURACJĘ BAŁTYKU. PORÓWNAJ, CO ZMIENIŁO SIĘ W SKŁADZIE W CIĄGU TYGODNIA

Bałtyk nie może wygrać od 12 listopada, kiedy to na wyjeździe pokonał KS Chwaszczyno 5:1. Bilans ostatnich gier to porażka i 3 remisu. Dlatego zdecydowano się na mocno zmieniony skład w porównaniu z inauguracją III ligi, która w Świeciu dała wynik 2:2. Trener Marcin Martyniuk wymienił w podstawowym składzie aż sześciu piłkarzy. To sprawiło, że po raz pierwszym w sezonie, zaczął spotkanie systemem 1-4-3-3.

Tym samym pokazał, że bardzo zależy mu na zwycięstwie, a do tego chce, aby wreszcie w tym sezonie strzelić bramkę z gry w pierwszej połowie na własnym boisku. Gola w pierwszych 45 minutach strzelił rywalom w tym sezonie w Gdyni tylko Wojciech Zyska, ale uczynił to wykorzystując rzut karny.

Do tego przed meczem Bałtyku z GKS wygrali sąsiedzi z ligowej tabeli, dlatego biało-niebiescy nie mogli pozwolić sobie na potkniecie. Inaczej spadali na ósmą pozycję.

Mecz był wyjątkowy dla golkipera Bałtyku Marcina Matysiaka. Po raz 100. wybiegł na boisko w oficjalnym meczu biało-niebieskich. I w pierwszej połowie pokazał swoimi interwencjami, że zależy mu na tym, aby uczcić jubileusz czystym kontem. Niestety rywale uniemożliwili mu to już w 35. min.

Wrzutkę z rzutu wolnego w pole karne Bałtyku wykończył był piłkarz Arki Gdynia, Przemysław Szur. Obrońca po prostu dostawił nogę do nadlatującej piłki i otworzył wynik spotkania.

WOJCIECH ZYSKA PRZED MECZEM: CZUJĘ SIĘ PEWNIE I NIE PĘKAM. TUTAJ WIĘCEJ WYPOWIEDZI SPECJALISTY OD KARNYCH W BAŁTYKU

A Bałtykowi po raz kolejny nie udało się strzelić gola w pierwszej połowie na NSR. Najgroźniej pod bramką rywali było po strzale Zyski. Do odbitej przez bramkarza gości futbolówki nie zdążył jednak żaden z piłkarzy biało-niebieskich.

W przerwie trenera Martyniuk nie zdecydował się na zmiany. Po powrocie na boisko jego drużyna co prawda przeważała, często gościła pod bramką GKS, ale nie była skuteczna. Z tym w 69. min. po raz kolejny problemów nie mieli przyjezdni. Z około 20. metra od bramki Matysiaka z rzutu wolnego precyzyjnie strzelił Mateusz Łuczak i było 2:0.

Od 74. min. Bałtyk grał jeszcze bardziej ofensywnie. Karola Szopińskiego zastąpił Tomasz Wypij i gospodarze przeszli na system 1-3-4-3. Atak był dzięki temu jeszcze bardziej aktywny, ale to nie przełożyło się na gole. Gdynianie tak ruszyli do przodu, że GKS mógł liczyć na kontry. Do takiej doszło w doliczonym czasie gry, a na bramkę zamienił ją Łukasz Stasiak.

Wyniki 19 kolejki

• BAŁTYK GDYNIA - GKS Przodkowo 0:3 (0:1)
  • Lech II Poznań - Świt Skolwin 4:0 (1:0)
  • Vineta Wolin - Jarota Jarocin 0:1 (0:1)
  • Polonia Środa Wielkopolska - Gwardia Koszalin 0:2
  • Elana Toruń - Wda Świecie 2:1 (1:0)
  • Chemik Bydgoszcz - KKS 1925 Kalisz 0:1 (0:0)
  • Pogoń Lębork - Sokół Kleczew 0:2 (0:1)
  • Górnik Konin - Leśnik Manowo 4:0 (1:0)
  • Pogoń II Szczecin - KS Chwaszczyno 1:3 (1:1)

Opinie (100) ponad 50 zablokowanych

• Bałtyk się otrząśnie i

pójdzie w górę! :)

• 1 0

• Trener

Na trenera trzeba mieć dobra kasę , klubu na to nie stać dobrze ze są zmiennicy nie z pierwszej łapanki.
    Tylko szkoda mi Filipa ale to nie mój wybór
    Gangrenę z zarządu tam jeszcze wyplenić i było by super tylko trzeba mieć odpowiednich zmienników bo kogoś usunąć to nie problem tylko lepsza zmianę dać za nich.

• 1 0

• Dariusz Mierzejewski i Waldemar Stanik

Nowymi trenerami Bałtyku Gdynia

• 4 0

• Bałtyk rozbity a Marcin Matysiak wyglada jak przybity.

• 4 0

• TBG (2)

Tak naprawdę do dymisji powinien podać się cały Zarząd, oraz sztab trenerski.
    Od lat bez sukcesu.
    Józek Stopyra to dobry człowiek bardzo oddany Bałtykowi i tylko on powinien zostać.
    Reszta Marta + Pędzel, na "do widzenia" dyplom i podziękowanie .
    Przykro , ale zadanie przerosło ludzi, którym na pewno nie można zarzucić , że nie są oddani sprawie.
    Trudno, takie życie , czasem trzeba odejść w cień , odkręcić się od stołka i nie obrażać na klub.

• 14 1

• (1)

100% racji, tyle zmarnowanych sezonów i tyle nieudanych podejść do awansu do 2 ligi to nie jest wina tylko sztabu trenerskiego a w głównej mierze całego Zarządu. Czas rozliczyć efekty ich pracy a raczej ich braku. Czas na zmiany i to radykalne.
      Pytanie polega na tym czy są osoby, które gwarantowały by nową jakość zarządzania klubem? Tak by ten mógł się rozwijać i piąć w hierarchii futbolowej?
      Ze smutkiem stwierdzam, że ja takowych nie widzę. Ale mam nadzieję, że takowe się znajdą i nasz ukochany Bałtyk w końcu wróci na zasłużone mu miejsce.
      TBG

• 4 1

• nie wróci !!!......

• 0 4

• Won ! S.Raj***cz ! To kotwica klubu !!! (1)

Skłócił klub z UM Gdyni z klubem Arki ,który by wypożyczył by zawodników byłaby sympatia mieszkańców Gdyni !! a tak czarna *upa !!!

• 1 4

• 100% racja .......

• 0 0

• Ojciec dyrektor (2)

A dlaczego tak cicho o Rajewiczu? To on jest dyrektorem sportowym, odpowiada za transfery. Razem z Florkiem. No i zestawił nam skład, który gra tragicznie. Nie jestem przekonany, czy to odpowiedzialność Marty, który dostał dennych kopaczy i nie ma kim grać. To nie są juniorzy, tylko w miarę ułożeni pseudo piłkarze. A więc nie Marta, tylko raczej do wymiany jest Rajewicz. Byłoby dobrze, aby np Piotr Rzepka został dyr sportowym, bo jako trener, raczej nie pokazał zbyt wiele. Natomiast zna się na piłce i możliwe, że przewietrzenie biura, to jest najwlasciwsze rozwiązanie.