Bałtyk Gdynia bez szans z Kotwicą w Kołobrzegu

Marta
1 maja 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Sebastian Bartlewski strzelił 2 gole dla Bałtyku w Kołobrzegu, ale nie mógł być zadowolony, bo tamtejsza Kotwica zdobyła dwukrotnie więcej bramek. Sebastian Bartlewski strzelił 2 gole dla Bałtyku w Kołobrzegu, ale nie mógł być zadowolony, bo tamtejsza Kotwica zdobyła dwukrotnie więcej bramek.

Bałtyk Gdynia przegrał z Kotwicą w Kołobrzegu 2:4 (0:0) w meczu 26. kolejki grupy drugiej III ligi. Katem biało-niebieskich okazał się Dawid Retlewski. 27-letni npastnik ustrzelił hat-tricka. Jesienią 2009 roku próbował zaistnieć w Lechii Gdańsk, ale jego przygoda w tym klubie skończyła się na jednym meczu w Młodej Ekstraklasie. Od 24. minuty goście graliw "10" po czerwonej kartce dla napastnika - Michała Marczaka.

1:0 Retlewski (46)
2:0 Wolny (51)
3:0 Retlewski (68)
3:1 Bartlewski (75 - karny)
3:2 Bartlewski (81)
4:2 Retlewski (90+1)

KOTWICA: Górski - Wojtasiak, Ciarkowski, Chyła (70 Szynka), Retlewski - Dorosz, Deja, Słodowy, Trojanowski (67 Kaczor) - Szur, Kowalik

BAŁTYK: Matysiak - Korpalski (89 Gołubiński), Górski, Trochowski (64 Sadowski), Bartlewski - Demańczuk, Redecki (64 Biskup), Czerwiński, Garczewski, Letniowski (88 Jankowski)- Marczak

Żółte kartki: Trojanowski - Letniowski, Marczak, Bartlewski
Czerwona Kartka: Marczak (24 min. za drugą żółtą)

W teorii mecz w Kołobrzegu był dla obydwu zespołów ostatnim dzwonkiem by zachować - nikłe, ale zawsze - szanse na awans do drugiej ligi. Jeszcze przed startem rundy wiosennej w Gdyni zapewniono, że nic nie będzie odpuszczone.

Przypomnij sobie, jakie cele przed startem rundy wiosennej stawiał przed drużyną trener Bałtyku Gdynia

Podobnie Kotwica. Jesienią straciła sporo punktów do czołówki, ale wymieniono trenera i kilku zawodników, licząc na lepsze wyniki. Ściągnięto m.in. Przemysława Szura z  Bałtyku.

Obie drużyny zgromadziły przed środową rywalizacją po 48 punktów i można się było spodziewać wyrównanego pojedynku. Okazało się jednak, że to gospodarze z większym animuszem i większymi chęciami przystąpili do spotkania. Już niemal od pierwszych minut gracze z Gdyni zaczęli kolekcjonować kartki. Na efekty tego stanu nie trzeba było długo czekać. Już w 24 minucie Michał Marczak po raz drugi obejrzał żółtą kartkę i musiał opuścić boisko.

Od tego czasu przewaga gospodarzy zaczęła się zarysowywać coraz wyraźniej. Już po chwili Bałtyk mógł mówić o sporym szczęściu, gdy Dawid Retlewski nie trafił z kilku metrów do pustej bramki. Za moment szybszy od gracza Kotwicy był bramkarz Bałtyku.

Gdynianie atakowali rzadko ,choć w 39. minucie w ostatniej chwili gospodarze powstrzymali rajd prawą stroną Krzysztofa Garczewskiego. Do przerwy utrzymał się wynik remisowy

Jednak po zmianie stron nie minęło jeszcze 60 sekund, a było już 1:0 dla Kotwicy. Marcin Trojanowski pociągnął akcję prawą stroną ,odegrał na środek do Retlewskiego, a ten precyzyjnym strzałem otworzył wynik meczu.

5 minut później było już 2:0. Ponownie asystę zaliczył Trojanowski, który tym razem odgrywał piłkę niemal z linii końcowej. Zdołał jednak dokładnie podać do Dawida Wolnego, a ten uderzeniem w środek bramki podwyższył rezultat.

Ataki na bramkę Bałtyku sunęły raz po raz. Tuż po bramce na 2:0 gospodarze wykonywali rzut wolny zza linii pola karnego. Pikę podkręcił Władysław Dorosz, ale pewnie złapał ją Marcin Matysiak.

Kotwica niemal nie schodziła z połowy Bałtyku i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 6.8 minucie wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Mateusz Kaczor zaliczył asystę, dogrywając do Retlewskiego i było już 3:0.

Kiedy kibice w Kołobrzegu oczekiwali kolejnych bramek dla gospodarze przebudził się Bałtyk. Wprawdzie Kotwica częściej atakowała, ale robiła to bez zachowania czujności z tyłu.

To zaczęli wreszcie wykorzystywać gdynianie. Najpierw w 75. minucie Sebastian Bartlewski zmylił miejscowego bramkarza z rzutu karnego, Po chwili Jakub Górski z trudem odbił piłkę na poprzeczkę, ale kapitan Bałtyku bez trudu wpakował piłkę do pustej siatki po dograniu z prawej strony.

Po drugiej bramce, gdynianie nadal wyczekiwali na błędy w ofensywnych akcjach gospodarzy, jednak olejnej szansy na zmniejszenie rezultatu już się nie doczekali. Co więcej zamiast tego, już w doliczonym czasie gry gospodarze "rozklepali" defensywę gości i Retlewski z łatwością skompletował hat-tricka.

Przypomnijmy, że napastnik Kotwicy ma 27 lat. Jesienią 2009 roku próbował zaistnieć w Lechii Gdańsk, ale jego przygoda w tym klubie skończyła się na jednym meczu w Młodej Ekstraklasie. Ponadto próbował szczęścia w takich klubach jak m.in.: Miedź Legnica, Raków Częstochowa, Bytovia czy Chojniczanka.

18 Wda Świecie 26 1 5 20 20:69 8
Wda Świecie wycofała się po rundzie wiosennej. Jej wyniki z jesieni zostały zaliczone, a wiosną każdemu z jej rywali przyznawany jest za mecz walkower 3:0.
Tabela wprowadzona: 2019-05-05

Wyniki 26 kolejki

• Kotwica Kołobrzeg - BAŁTYK GDYNIA 4:2 (0:0)
  • Jarota Jarocin - Radunia Stężyca 2:2 (2:0)
  • Świt Skolwin - Mieszko Gniezno 2:1 (1:1)
  • Wierzyca Pelplin - KP Starogard Gdański 0:0)
  • Chemik Bydgoszcz - KKS 1925 Kalisz 1:1 (0:0)
  • Pogoń II Szczecin - Lech II Poznań 3:2 (2:2)
  • Gwardia Koszalin - Polonia Środa Wielkopolska 0:1 (0:1)
  • Górnik Konin - Sokół Kleczew 0:1 (0:0)
  • Wda Świecie - Bałtyk Koszalin 0:3 (walkower)