11 października 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
aktualizacja: godz. 09:45 (12 października 2014)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł na ten temat Małe derby Gdyni: Arka II - Bałtyk 1:2
Mariusz Węgliński wykorzystał w sobotę prostopadłe podanie i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza rywali. Mariusz Węgliński wykorzystał w sobotę prostopadłe podanie i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza rywali.

Piłkarze Bałtyku Gdynia zaliczyli czwarty mecz bez porażki. W sobotę pokonali na wyjeździe Leśnika Manowo 1:0 (0:0), a bramkę na wagę trzech punktów i pozycji wicelidera III ligi zdobył Mariusz Węgliński. Starcie trwało o 40 minut dłużej niż normalnie, gdyż w przerwie spotkania zasłabł sędzia główny i trzeba było ściągać w trybie awaryjnym innego arbitra.

Bramka
Węgliński 77

BAŁTYK: Szlaga - Piekarski, Proena, Wypij, Steinborn - Milczarek (57 Kazubowski), Panasiuk, Dettlaff (87 Skierkowski), Krzemiński (75 Bujnowski) - Rusinek, Węgliński

Kolejkę wcześniej Bałtyk zmarnował okazję, aby wskoczyć na pozycję lidera III ligi. Wszystko przez remis z Astrą Ustronie Morskie. Gdynianie wciąż byli jednak jednym z dwóch zespołów III ligi, który miał na swoim koncie tylko jedną porażkę i ne tracili kontaktu z czołówką. Dlatego też do Manowa jechali jako faworyt. Do tego, do dyspozycji trenera Marcina Martyniuka był już Marcin Dettlaff. Pomocnik wyleczył złamanie, którego nabawił się w sierpniu.

- W pierwszej połowie przeważaliśmy, ale nie potrafiliśmy wykorzystać kilku stuprocentowych sytuacji. Sami doprowadziliśmy do tego, że po zmianie stron dalej trzeba było martwić się o wynik - mówi Martyniuk.

REZERWY ARKI LIDEREM III LIGI

Najlepszą okazję zmarnował w 11. minucie Łukasz Krzemiński. Po rzucie wolnym i podaniu Dettlaff do Mariusza Węglińskiego, który następnie zagrał wzdłuż linii bramkowej, zamiast do siatki trafił w poprzeczkę.

Pomiędzy połowami zdarzyła się niecodzienna sytuacja. Zasłabł sędzia główny, Janusz Rybarczyk i trzeba było wezwać karetkę. To oznaczało, że organizatorzy muszą znaleźć w trybie awaryjnym arbitra. Dlatego druga połowa rozpoczęła się z 40-minutowym opóźnieniem.

- W niej również mieliśmy przewagę. Tym razem udało się stworzyć cztery dogodne sytuacje do strzelenia bramki. Niestety najpierw nie potrafili ich wykorzystać Rusinek czy Węgliński - dodaje Martyniuk.

LECHIA II PRZEGRAŁA PO GOLU SAMOBÓJCZYM

Drugiemu z nich udało się jednak wpisać na listę strzelców. W 77. min. piłkę wymienili Rafał Bujnowski i Roland Kazubowski, który zagrał prostopadle do Węglińskiego. Napastnik znalazł się sam na sam z bramkarzem gości i wpakował piłkę do siatki.

- Pod koniec spotkania było groźnie w naszym polu karnym. Rywale przewyższali nas warunkami fizycznymi i starali się wykorzystać je po wrzutkach w pole karne. Raz Szlaga uratował nas w groźnej sytuacji. Ogólnie jednak uważam, że zasłużyliśmy na zwycięstwo - kończy Martuniuk.

Wyniki 10 kolejki

• Astra Ustronie Morskie - LECHIA II GDAŃSK 1:0 (1:0)
  • Leśnik Manowo - BAŁTYK GDYNIA 0:1 (0:0)
  • ARKA II GDYNIA - Bałtyk Koszalin 2:0 (0:0)
  • KS Chwaszczyno - Kaszubia Kościerzyna 1:1
  • Pogoń II Szczecin - Chemik Police 0:1 (0:1)
  • Gryf Wejherowo - Cartusia 1:2 (1:2)
  • Rasel Dygowo - Drawa Drawsko Pomorskie 0:1 (0:1)
  • GKS Przodkowo - Gwardia Koszalin 0:1 (0:1)

Opinie (40) ponad 10 zablokowanych

• Baltyk pogonic sledzi ze swojego stadionu (6)

• 54 13

• Już nie długo:) (5)

• 27 5

• KIM (3)

Tymi 30 kibicami i krzykaczami na necie !!!!!!!

• 11 24

• Kto jak kto, to ty wykrzykujesz na internecie w temacie który ciebie w ogóle nie dotyczy.

• 21 5

• no co jak co ale ty chyba wiecznie na 3mieście

przypominam! 3-4 tys to nie cała gdynia! a połowa to wsie okoliczne! 2 liga na SKS 1,5tys kibiców! I nie trzeba ratować klubu przed bankructwem z kasy miejskiej!

• 17 2

• Bałtyk Gdynia Leszczu Był Jest Bedzie

• 1 1

• niedługo

• 6 2

• Bałtyk Gdynia ukochana ma drużyna!! (1)

Nie ważne jaka liga,frekwencja,stadion..Prawdziwi bo zawsze wierni!!

• 43 10

• Aktualnie Bałtyk jest liderem,korzystna różnica bramek a z zespołami które mają tyle samo punktów nie rozegrał jeszcze meczu..

• 21 4

• Super, kolejne zwycięstwo na wyjeździe, a może by tak zacząć wygrywać na NSR?