Bez Bjerre w Toruniu nie było szans

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Bez Kennetha Bjerre Lotos Wybrzeże nie miał szans w starciu z Unibaxem.

Lotos Wybrzeże będzie musiał bronić ekstraligi w barażach. Gdańszczanie przegrali mecz ostatniej szansy w Toruniu zanim on się rozpoczął, rezygnując w ramach oszczędności z usług Kennetha Bjerre. Duńczyk wczoraj w Grand Prix Łotwy zajął doskonałe drugie miejsce. Bez swego lidera podopieczni Roberta Sawiny przegrali z Unibaksem 36:54. Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy z Motoareny

.

Spotkanie cieszy się umiarkowanym zainteresowaniem publiczności. Motoarena, która istotnie robi piorunujące wrażenie, bardzo powoli się zapełnia. Być może z powodu tropikalnego niemal upału mieszkańcy Torunia woleli np. spacer po nadwiślańskim bulwarze. Gdańszczanie mają już na swoim koncie mały sukces. Po przybyciu na stadion zorganizowanej grupy fanów Lotosu Wybrzeża i rozpoczęciu dopingu, nasi żużlowcy mogą czuć się jak u siebie.

Szkoda tylko, że nie mogą pojechać w pełnym składzie. W miejsce awizowanego pod "jedynką" Bjerre wystartuje Martin Vaculik. Oznacza to, że słowacki 19-latek po raz pierwszy w tym sezonie pojedzie z seniorskiej pozycji. Drugim młodzieżowcem będzie zaś Damian Sperz.

LOTOS WYBRZEŻE:
1. Martin Vaculik 7 (2, 2, 1, 1, 1)
2. Renat Gafurov 12 (1, 1, 3, 2, 3, 2)
3. Magnus Zetterstroem 6 (2, 1, 2, 0, 1)

11. Ryan Sullivan 12 (1, 3, 3, 2, 3)
12. Adrian Miedziński 10 (3, 0, 1, 3, 3)
13. Chris Holder 5 (2, 0, 2, 1)
14. Matej Kus 10 (2, 3, 2, 0, 3)
15. Emil Pulczyński 1 (1)

NCD: 58,66 Adrian Miedziński (IV bieg). Widzów: 6000. Sędziował: Ryszard Bryła (Zielona Góra).

Bieg po biegu:
I Kobrin, Kus, Pulczyński, Sperz 3:3
Kobrin od startu pierwszy, na wyjściu z pierwszego łuku Sperz zamknięty przy krawężniku spadł na 4 miejsce

II Kościecha, Vaculik, Gafurov, Jaguś 3:3 (6:6)
Torunianie prowadzili 5:1 jednak na pierwszym luku ostatniego okrążenia fatalny błąd popełnił Jaguś i został wyprzedzony przez parę gdańską.

III Miedziński, Zetterstroem, Sullivan, Andersen 4:2 (10:8)
Gdańszczanie wyszli na 4:2, jednak po szerokiej pokonał "Zorra" Miedziński a Andersena szybko wyprzedził Sullivan.

IV. Kus, Holder, Skórnicki, Kobrin 5:1 (15:9)
Fatalny start gdańskiej pary i już na pierwszym łuku Unibax prowadził podwójnie.

V Sullivan, Vaculik, Gafurov, Miedziński 3:3 (18:12)
Gdańszczanie wyszli na 4:2 Vaculik i Gafurov umiejętnie blokowali Sullivana i Miedzińskiego jednak na ostatnim kółku Słowak odszedł za bardzo na zewnętrzną i Sullivan wyszedł na pierwsze miejsce.

VI Andersen, Kus, Zetterstroem, Holder 2:4 (20:16)
Dobry start Gdańszczan, Kus początkowo prowadził, jednak Andersen na wejściu w drugi wiraż wywiózł go i wyszedł na pierwsze miejsce.

VII. Kościecha, Jaguś, Skórnicki, Sperz 5:1 (25:17)
Skórnicki wygrał start i prowadził jednak na pierwszym łuku drugiego okrązenia wyszedł na środek toru i Kościecha minął go po dużym zaś Jaguś przy krawężniku

VIII. Gafurov, Holder, Vaculik, Kus 2:4 (27:21)
Kapitalny start Gafurova, który wyraźnie wygrał bieg, Vaculik na dystansie minął Kusa.

IX. Kościecha, Zetterstroem, Jaguś, Andersen 4:2 (31:23)
Kościecha wystrzelił spod taśmy, bieg długo układał się na 3:3, jednak na ostatnim okrążeniu "Zorro" nieco przeszkodził Andersenowi i gdańszczan przedzielił Jaguś.

X. Sullivan, Gafurov, Miedziński, Sperz 4:2 (35:25)
Dobry bieg w wykonaniu Gafurova. Rosjanin wyszedł jako ostatni, na pierwszym łuku łatwo objechał po dużym Sperza i Miedzińskiego, długo walczył z Sullivanem, jednak na trzecim okrążeniu zakopał sie nieco i przyjechał drugi.

XI. Gafurov, Kościecha, Holder, Zetterstroem 3:3 (38:28)
Znów kapitalny start Gafurova, szkoda, że na dystansie trzecie miejsce stracił "Zorro".

XII Kus, Sullivan, Vaculik, Kobrin 5:1 (43:29)
Słaby start gdańszczan i podwójna przegrana.

XII Miedziński, Jaguś, Andersen, Skórnicki 5:1 (48:30)
Słabszy start gdańszczan, a na wyjściu z pierwszego łuku Miedziński przyblokował Andersena i poczekał na Jagusia.

XIV Miedziński, Andersen, Zetterstroem, Jaguś 3:3 (51:33)
Bieg ułozył się po pierwszym łuku.

XV Sullivan, Gafurov, Vaculik, Kościecha (def.) 3:3 (54:36)
Znów kapitalny start Rosjanina i nie m,niej pasjonująca walka z Sullivanem, ostatecznie lepszy Australijczyk.

Rywal Lotosy Wybrzeże w barażach - Atlas Wrocław wygrał dziś na własnym torze z Polonią Bydgoszcz 51:39. Przegrani zdobyli szóste miejsce, ostatnie premiowane startem w play-off i dające już teraz utrzymanie w ekstralidze.

Natomiast przed gdańszczanami ewentualnie dwustopniowe baraże. Gdy zwycięsko wyjdą z dwumeczu z Atlasem, to czeka ich kolejny dwumecz, tym razem w wicemistrzem I ligi.

Tabela wprowadzona: 2009-08-02

Pozostałe wyniki 14. kolejki: Caelum Stal Gorzów - Unia Leszno 49:41, Cognor Włókniarz Częstochowa - Falubaz Zielona Góra 50:40.

Opinie (220) ponad 20 zablokowanych

04.04 (sob) ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk Unia Tarnów
03.08 (sob) godz.16:15 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 48:42 Car Gwarant Start Gniezno LIVE!
27.07 (sob) godz.20:15 Unia Tarnów 49:41 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
30.06 (nd) godz.14:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 47:43 Lokomotiv Daugavpils LIVE!
15.06 (sob) godz.16:15 Arged Malesa Ostrovia 49:41 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
09.06 (nd) godz.14:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 40:50 PGG ROW Rybnik LIVE!
01.06 (sob) godz.16:15 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 31:17 zaliczony po 8 biegu Orzeł Łódź LIVE!
26.05 (nd) godz.17:00 Orzeł Łódź 47:43 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
11.05 (sob) godz.13:15 PGG ROW Rybnik 58:32 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
05.05 (nd) godz.14:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 52:38 Arged Malesa TŻ Ostrovia LIVE!