Biało-zieloni zdobyli pierwsze punkty

star.
25 kwietnia 2002 (artykuł sprzed 22 lat)
Biało-zieloni zdobyli pierwsze punkty w rundzie wiosennej! Serię siedmiu porażek zakończyli zwycięstwem w Kaliszu, gdzie do tej pory przegrał tylko Gryf.

1:0 Mariusz Kaczmarek (48), 1:1 FEDOROWICZ (62), 1:2 STANEK (70-głową).
Sędzia: Kaptajn (Toruń). Widzów 150.

LECHIA: Dadacz - Kupiec, Borkowski, Antkowicz - Borzęcki (60 Tanecki Ż), Onych, Dolański (60 Fanslau Ż), Stanek, Antończuk - Kugiel (47 Rzepecki Ż), Fedorowicz Ż. TRENER: Borkowski.

Gospodarze, dla których jest to 8. rzędu przegrany mecz, mają najmłodszy zespół w lidze, ale lechiści wiele nie ustępują im pod tym względem (wczoraj zabrakło pracującego Skierki). W I połowie wydawało się, że to KKS zakończy czarną passę. Miał więcej z gry, co jednak udokumentował dopiero po przerwie, akurat w złym dla L-P momencie. Właśnie zszedł Kugiel (kontuzja pachwiny), gdy starszy z braci Kaczmarków strzelił ostro z 16 m.
Nasz zespół pokazał jednak charakter. Trzej zmiennicy (więcej nie było) wnieśli waleczność, co zresztą widać po kartkach dla nich. Bohaterem gry był 27-letni Fedorowicz, który najpierw - uderzeniem z pola karnego - wyrównał, a potem dośrodkował na głowę Stanka. W 75 min, przy groźnym uderzeniu z wolnego, również Borkowski naciągnął mięsień i w niedzielę (ważne spotkanie z Astrą) grający trener może mieć kłopot ze skompletowaniem składu.

GRUPA 2. 31. KOLEJKA (awansem):
Aluminium Konin - Flota Świnoujście 2:0 (0:0); D. Wojciechowski (52-karny), Ostrowski (84).
Amica II Wronki - KP Police 1:0 (0:0); Łudziński (63).
Goplania Inowrocław - Warta Poznań 1:2 (0:0); Sobczak (82-karny) - Stępniewicz (69-karny), Ludwiczak (89).
Polonia Bydgoszcz - Kotwica Kołobrzeg 5:0 (2:0); Kleszczewski (3, 76, 90), Masiarz (35), Zarembski (56).
Unia Janikowo - Chojniczanka 2:0 (2:0); J. Humaj (9-karny), Kuźmińczuk (23).
KASZUBIA Lubiana - GRYF 2:2, Kaliski KS - LECHIA-POLONIA 1:2.

1. Aluminium (b) 28 55 49-19 12 - 3 5 4 4
2. Flota 28 54 45-26 11 3 1 5 3 5
3. Police 27 48 46-26 10 2 1 4 4 6
4. Amica II 27 48 34-20 9 1 3 5 5 4
5. Obra 27 45 41-23 7 4 3 6 2 5
6. Gwardia (b) 27 45 43-32 10 2 1 3 4 7