Blanik wygrał wyścig VIP

9 grudnia 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

W Gdańsku rozegrano mistrzostwa Polski juniorów na ergometrze wioślarskim oraz eliminacje Pucharu Polski seniorów. Do rywalizacji przystąpiło 356 zawodników. Jednak największą atrakcją zawodów w akademickiej hali był wyścig VIP, który zgromadził na starcie pięciu mistrzów olimpijskich z Pekinu. Wygrał gimnastyk Leszek Blanik

.

Mistrzami Polski juniorów zostali Izabela Woźnicka (Wisła Grudziądz) i Mirosław Zientarski (AZS Toruń). W tej kategorii rywalizowano na poważnie. Natomiast jako dodatkową atrakcję dla publiczności potraktowano wyścig VIP.

- Nie chodziło nam o wyniki, tylko o dobra zabawę - przyznał Michał Jeliński, który stanął do rywalizacji wraz z kolegami z czwórki podwójnej Adamem Korolem, Markiem Kolbowiczem i Konradem Wasilewskim. Na wioślarskich torach w mistrzostwach świata i igrzyskach olimpijskich są oni niepokonani od 2005 roku!

Jednak to nie wioślarze, a Blanik zwyciężyli w Gdańskich Ergowiosłach 2009. - Nie wiem z jakiego powodu wioślarze dali mi wygrać - dziwił się mistrz olimpijski w gimnastyce sportowej, który po igrzyskach zrobił sobie odpoczynek od swojej koronnej konkurencji skoku. W pokonanym polu Leszek zostawił także byłego bokserskiego mistrza świata zawodowców, Dariusza Michalczewskiego.