Błękitni Stargard - Gedania 1922 Gdańsk 1:2. Kamil Kankowski wrócił do gry

mip.
4 listopada 2023, godz. 15:00
Opinie (12)

Gedania 1922 Gdańsk

Kamil Kankowski zagrał po raz pierwszy w tym sezonie, a Gedania 1922 Gdańsk wygrała z Błękitnymi Stargard 2:1. Kamil Kankowski zagrał po raz pierwszy w tym sezonie, a Gedania 1922 Gdańsk wygrała z Błękitnymi Stargard 2:1.

Gedania 1922 Gdańsk pokonała Błękitnych Stargard 2:1 (1:0) w meczu 15. kolejki grupy drugiej III ligi. Podopieczni Krystiana Ryczkowskiego nie pozostawili gospodarzom złudzeń i powrócili na zwycięski szlak. Po raz pierwszy w kadrze meczowej pojawił się Kamil Kankowski, kóry na boisku zameldował się po przerwie.

Energa Bałtyk Gdynia i Jaguar Gdańsk z kolejnymi zwycięstwami. Rezerwy Arki Gdynia urwały punkty faworytowi. Sprawdź, co działo się w IV lidze Energa Bałtyk Gdynia i Jaguar Gdańsk z kolejnymi zwycięstwami. Rezerwy Arki Gdynia urwały punkty faworytowi. Sprawdź, co działo się w IV lidze

Bramki: Błękitni Stargard - Gedania 1922 Gdańsk 1:2 (0:1)
Niedojad 86 - Zalewski 24, Niewiadomski 54

GEDANIA: Tetyk - Flis (72 Dowigiałło), Bąk, Manuszewski - Adamik (46 Pawlak), Zyska, Gorwa (64 Sosnowski), Stawikowski - Niewiadomski, Zalewski (79 Łazarski) - Żukowski (79 Kankowski)

Piłkarze Gedanii 1922 Gdańsk po porażce ze Stolemem Gniewino powrócili na zwycięski szlak. Gdańszczanie pokonali na wyjeździe Błękitnych Stargard 2:0, będąc zdecydowanie lepszym zespołem.

Trener Krystian Ryczkowski w wyjściowej "11" dokonał jednej zmiany. Miejsce Igora Pawlaka zajął Marek Niewiadomski. Ponadto na ławce rezerwowych pojawił się Kamil Kankowski, który do meczowego zestawienia powrócił po długiej nieobecności przez kontuzję. Na boisku pojawił się on w drugiej połowie.

Gedania 1922 Gdańsk zaliczyła wpadkę. Porażka ze Stolemem Gniewino Gedania 1922 Gdańsk zaliczyła wpadkę. Porażka ze Stolemem Gniewino

Przyjezdni już od pierwszej minuty udowodnili piłkarską wyższość. Gedania nie dała Błękitnym oddać nawet jednego celnego strzału w pierwszej połowie, a sama otworzyła wynik w 24. minucie za sprawą Bartosza Zalewskiego.

Dobra gra Gedanii kontynuowana była po przerwie. W 54. minucie na dwubramkowe prowadzenie gości wyprowadził Niewiadomski.

Tuż przed końcem meczu gospodarze złapali kontakt za sprawą Damiana Niedojada i ostatnie minuty dla gdańszczan były bardzo nerwowe. Podopiecznym trenera Ryczkowskiego udało się jednak utrzymać prowadzenie i dopisać do swego dorobku 3 punkty.

18 Wikęd Luzino 15 2 1 12 17:44 7
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów będzie powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2023-11-05