• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Bonus uciekł w ostatnim biegu

Krzysztof Klinkosz
17 lipca 2011 (artykuł sprzed 12 lat) 

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Energa Wybrzeże Gdańsk wciąż szuka. Czy DMPJ zmienią ligowy skład żużlowców?

Wyjątkowo wyrównane było spotkanie żużlowców Lotosu Wybrzeża z GTŻ Grudziądz. Gdańszczanie w przedostatnim biegu odrobili wprawdzie straty z pierwszego spotkania (43:47), jednak w kolejnym nie zdołali tej przewagi utrzymać i zamiast trzech mogą sobie dopisać tylko dwa punkty do I-ligowej tabeli. Gospodarze triumfowali 45:44.9. Thomas Jonasson 11+1 (3, 3, 3, 2*, d)
10. Dawid Stachyra 7+1 (1, 1, 2*, 2, 1)
11. Paweł Hlib 2 (d, u, -, 2, -)
12. Renat Gafurow 1 (1, t, 0, -)
13. Magnus Zetterstroem 7+2 (3, 2*, 1*, w, 1)
14. Damian Sperz 0 (0, 0, -, -, 0)
15. Darcy Ward 17 (3, 3, 2, 3, 3, 3)
Sędziowie: Marek Wojaczek (Godziszki)
Składy
1. Davey Watt 14 (2, 3, 3, 3, 3)
2. David Ruud 7 (0, 2, 0, 3, 2)
3. Tomasz Chrzanowski 4 (3, 0, 0, 1, 0)
4. Patrick Hougaard 4+1 (2*, 1, 1, 0)
5. Krzysztof Buczkowski 9+1 (2, 2, 2, 1, 2*)
6. Mateusz Lampkowski 4+1 (2, 1*, 0, -, 1)
7. Andriej Kudriaszow 2+2 (1*, 1*)

Kibice oceniają


Relacja LIVE

Prezentacja opóźni sie o kilka minut ze wzgledu na to, że kibice cały czas zmierzają na stadion. zułzowcy do prezentacji wyjadą na motocylkach, jednak nie będą to maszyny żużlowe a szosowe, stylizowane na harley`e
Kibice gdańskiego klubu popisali się nietuzinkową oprawą zawodów, na trybunach, na wyjściu z pierwszego łuku pojawiła się "sektorówka" w barwach Wybrzeża z podobizną Jana Heweliusza, zapewne ze względu na obchodzony właśnie rok wybitnego astronoma.
start wyścigu
I
W biegu wystartują: Thomas Jonasson  , David Ruud  , Dawid Stachyra  , Davey Watt  .
bieg 4:2
I
[4:2] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Thomas Jonasson (3 pkt), Davey Watt (2 pkt), Dawid Stachyra (1 pkt), David Ruud (0 pkt). Gdańszczanie lepiej wyszli ze startu, Stachyra już na pierwszym okrążeniu wyszedł przed Ruuda atakując od krawężnika.
start wyścigu
II
W biegu wystartują: Damian Sperz  , Andriej Kudriaszow  , Darcy Ward  , Mateusz Lampkowski  .
bieg 3:3
II
[7:5] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Darcy Ward (3 pkt), Mateusz Lampkowski (2 pkt), Andriej Kudriaszow (1 pkt), Damian Sperz (0 pkt). Sperza podniosło na starcie i spadł na koniec stawki, po nienajlepszym starcie Ward zszedł do krawężnika, nie udało mu się od razu wyjść na pierwsze miejsce, dopiero na 3 okrążeniu po ataku przy krawężnku wyszedł na prowadzenie.
start wyścigu
III
W biegu wystartują: Paweł Hlib  , Patrick Hougaard  , Renat Gafurow  , Tomasz Chrzanowski  .
bieg 5:1
III
[8:10] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Tomasz Chrzanowski (3 pkt), Patrick Hougaard (2 pkt), Renat Gafurow (1 pkt), Paweł Hlib (def.). Bieg powtarzany, za pierwszym razem z lotnego startu wyskoczył Gafurow, w powtórce Rosjanina rywale zamknęli w pierwszym łuku zaś Hlib juz na pierwszym łuku miał defekt.
start wyścigu
IV
W biegu wystartują: Magnus Zetterstroem  , Mateusz Lampkowski  , Damian Sperz  , Krzysztof Buczkowski  .
bieg 3:3
IV
[11:13] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Magnus Zetterstroem (3 pkt), Krzysztof Buczkowski (2 pkt), Mateusz Lampkowski (1 pkt), Damian Sperz (0 pkt). Bardzo dobry start gdańszczan jednak Sperz nie zdołał założyć się na rywali i został wywieziony pod bandę, spadł na 4 miejsce.
start wyścigu
V
W biegu wystartują: Paweł Hlib  , David Ruud  , Renat Gafurow  , Davey Watt  .
bieg 5:0
V
[11:18] Wynik biegu: 0:5. Kolejność: Davey Watt (3 pkt), David Ruud (2 pkt), Renat Gafurow (t), Paweł Hlib (up.). Bieg był powtarzany, najpierw przy wyjściu z pierwszego łuku upadł Paweł Hlib. Niestety w powtórce Renat Gafurow zerwał taśmę. W trzeciej powtórce piatego biegu grudziądzanie przywieźli 5 punktów.
start wyścigu
VI
W biegu wystartują: Magnus Zetterstroem  , Patrick Hougaard  , Darcy Ward  , Tomasz Chrzanowski  .
bieg 5:1
VI
[16:19] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Darcy Ward (3 pkt), Magnus Zetterstroem (2 pkt), Patrick Hougaard (1 pkt), Tomasz Chrzanowski (0 pkt). Gdańszczanie nieźle ze startu ale "Zorro" nie zdążył się założyć, spadł na trzecie miejsce, pierwszy był Ward, który zorientowawszy się gdzie jest kolega na drugim łuku wywiozł w bandę Hougaarda robiąc miejsce gdańszczaninowi.
start wyścigu
VII
W biegu wystartują: Thomas Jonasson  , Mateusz Lampkowski  , Dawid Stachyra  , Krzysztof Buczkowski  .
bieg 4:2
VII
[20:21] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Thomas Jonasson (3 pkt), Krzysztof Buczkowski (2 pkt), Dawid Stachyra (1 pkt), Mateusz Lampkowski (0 pkt). Jonasson wystartował równo z grudziądzanami, pojechał środkiem łuku i wyszedł na pierwsze miejsce, Stachyra jechał z tyłu choć cały czas próbował gonić Lampkowskiego, kiedy na trzecim okrążeniu "zakopał się" wydawało się, że już nie dogoni rywala. Stachyra otworzył jednak gaz i postawił wszystko na jedną kartę, na ostatnim okrążeniu doszedł rywala, zaatakował po wewnętrznej i wyszedł na 3 miejsce.
start wyścigu
VIII
W biegu wystartują: Magnus Zetterstroem  , David Ruud  , Darcy Ward  , Davey Watt  .
bieg 3:3
VIII
[23:24] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Davey Watt (3 pkt), Darcy Ward (2 pkt), Magnus Zetterstroem (1 pkt), David Ruud (0 pkt). Zetterstroem wyszedł najlepiej spod taśmy i po pierwszym łuku był pierwszy Ward jechał z tyłu stawki, szybko uporal się z Ruudem, jednak na trzecim okrążeniu Watt, minął przy krawężniku Zetterstroema.
start wyścigu
IX
W biegu wystartują: Thomas Jonasson  , Patrick Hougaard  , Dawid Stachyra  , Tomasz Chrzanowski  .
bieg 5:1
IX
[28:25] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Thomas Jonasson (3 pkt), Dawid Stachyra (2 pkt), Patrick Hougaard (1 pkt), Tomasz Chrzanowski (0 pkt). Dobry start gdańszczan i mądre rozegranie pierwszego łuku dało podwójne prowadzenie, Stachyra do trzeciego okrążenia odpierał ataki Hougaarda, później rywal został z tyłu.
start wyścigu
X
W biegu wystartują: ward  , Andriej Kudriaszow  , Renat Gafurow  , Andriej Kudriaszow  .
bieg 3:3
X
[31:28] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Darcy Ward (3 pkt), Krzysztof Buczkowski (2 pkt), Andriej Kudriaszow (1 pkt), Renat Gafurow (0 pkt). Ward wyskoczył ze startu jednak Gafurow został z tyłu. Mimo ambitnej pogoni Rosjanin nie poprawił swojej pozycji.
Niestety przed chwilą dali o sobie znać pseudokibice obydwu klubów. Grudziądzanie pokazali, że są w posiadaniu flagi gdańszczan, miejscowi natychmiast podbiegli do ich sektora, służby porządkowe, nie dopuścili ich jednak do sektora gości. Na szczęście obyło się bez konfrontacji.
W zawodach kilkuminutowa przerwa na równanie toru.
start wyścigu
XI
W biegu wystartują: Magnus Zetterstroem  , David Ruud  , Dawid Stachyra  , Tomasz Chrzanowski  .
Bieg 11 będzie powtarzany, gdanszczanie słabo wystartowali, ponadto Zetterstroem musiał ratować się przed wjechaniem w bandę. Gdańszczanie przegrywali podwójnie, na dodatek na początku czwartego okrązenia wpadli na siebie i długo nie wstawali z toru. Sędzia przerwał bieg choć nie musiał (4 okrążenie) i z powtórki wykluczył Zetterstroema.
bieg 4:2
XI
[33:32] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: David Ruud (3 pkt), Dawid Stachyra (2 pkt), Tomasz Chrzanowski (1 pkt), Magnus Zetterstroem (wkl.). W powtórce Stachyra chciał wyjść przy krawężniku na pierwsze miejsce ale rywale jadący środkiem toru byli szybsi, Stachyra nie odpuszczał i pokonał Chrzanowskiego, Ruuda już nie zdołał dogonić
start wyścigu
XII
W biegu wystartują: Paweł Hlib  , Mateusz Lampkowski  , Damian Sperz  , Davey Watt  .
bieg 4:2
XII
[35:36] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Davey Watt (3 pkt), Paweł Hlib (2 pkt), Mateusz Lampkowski (1 pkt), Damian Sperz (0 pkt). Mimo gorszego startu, Hlib na pierwszym łuku wyszedł na drugie miejsce, Sperz początkowo walczył z Lampkowskim ale bezskutecznie.
start wyścigu
XIII
W biegu wystartują: Thomas Jonasson  , Patrick Hougaard  , Darcy Ward  , Krzysztof Buczkowski  .
bieg 5:1
XIII
[40:37] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Darcy Ward (3 pkt), Thomas Jonasson (2 pkt), Krzysztof Buczkowski (1 pkt), Patrick Hougaard (0 pkt). Świetne wyjście spod taśmy gdańszczan, którzy już na pierwszym łuku objęli podwójne prowadzenie i dowieźli je do mety.
start wyścigu
XIV
W biegu wystartują: Darcy Ward  , David Ruud  , Magnus Zetterstroem  , Tomasz Chrzanowski  .
bieg 4:2
XIV
[44:39] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Darcy Ward (3 pkt), David Ruud (2 pkt), Magnus Zetterstroem (1 pkt), Tomasz Chrzanowski (0 pkt). ward wyszedł najlepiej ze startu, "Zorro" był czwarty ale minął dość szybko Chrzanowskiego.
start wyścigu
XV
W biegu wystartują: Dawid Stachyra  , Krzysztof Buczkowski  , Thomas Jonasson  , watt  .
bieg 5:1
XV
[45:44] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Davey Watt (3 pkt), Krzysztof Buczkowski (2 pkt), Stachyra (1 pkt), Thomas Jonasson (def.). Gdańszczanie fatalnie dali się zamknąć w pierwszym łuku i zamiast tym samym goście wywożą z Gdańska punkt bonusowy


- Mecz był bardzo ciężki, wiedzieliśmy, ze taki będzie. Nie chcę nikogo obwiniać ale w momencie gdy Renat przywozi tylko 1 punkt ciężko mówić o zwycięstwie, Paweł Hlib ponadto zdobył tylko dwa punkty, jednak na jego usprawiedliwienie trzeba dodać, że jeździł z kontuzjowanym barkiem. Potrzebowaliśmy na dzisiejszy mecz siedmiu równych zawodników. Bardzo potrzebowaliśmy zwycięstwa z bonusem ale nie udało nam się wygrać za 3 punkty - powiedział po meczu kapitan gdańszczan Magnus Zetterstroem.

- Jest oczywiście już lepiej ale nadal nie mogę być do końca zadowolony ze swojej postawy. Po meczu w Bydgoszczy miałem trochę żal, że zostałem odstawiony od składu. Bardzo długo tam nie jeździłem i kompletnie nie wiedziałem jak ustawić motocykl. Już mecz w Łodzi pokazał, że widać poprawę, miałem tam jednak ogromnego pecha, kosztował mnie on m.in. mnóstwo sił kiedy w trzydziestostopniowym upale musiałem pchać motocykl przez całe okrążenie. Jeśli chodzi o dzień dzisiejszy i ostatni bieg to chciałem "pojechać w płot" z Wattem i zrobić miejsce dla Jonassona, niestety Thomas też tam był. Nie myślałem o tym aby położyć motor i upadając przerwać bieg, to jest postawa nie fair i na pewno nie chciałbym aby ktoś zrobił coś takiego ze mną. Zresztą 15 bieg to pewnego rodzaju loteria, tam wszystko może się zdarzyć. Nie bardzo też wiem jaki był powód kolizji w 11 biegu, jechałem swoim torem i nagle poczułem uderzenie "Zorra". Nie wiem co się stało, może Magnusa pociągnęło i nie mógł już wyhamować - stwierdził po meczu Dawid Stachyra.

- Nie tak miał wyglądać bieg 15. Dawid miał po małym wyjść na czoło stawki uciec wszystkim i nie oglądać się na innych a on zaczął się bawić w wywożenie Watta. Zawiedli dziś Gafurow i Hlib. Musiałem maksymalnie wykorzystać dobrą dyspozycję Warda. Szkoda, że straciliśmy punkt bonusowy - powiedział po spotkaniu niepocieszony z postawy swoich podopiecznych trener Stanisław Chomski.

Tabela po 13 kolejkach

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt
1 Polonia Bydgoszcz 13 11 0 2 702:493 28
2 Start Gniezno 13 9 0 4 632:534 22
3 GTŻ Grudziądz 13 9 0 4 622:542 22
4 Lotos Wybrzeże Gdańsk 13 9 0 4 659:503 22
5 Lokomotiv Daugavpils 13 4 0 9 540:560 11
6 Orzeł Łódź 13 5 0 8 482:653 11
7 ROW Rybnik 13 3 0 10 547:621 8
8 Lechma Poznań 13 2 0 11 437:678 4
Tabela wprowadzona: 2011-07-18
Wyniki pozostałych spotkań 13 kolejki 1.Ligi:Lokomotiv Daugavpils - PSŻ Lechma Poznań 40:0 (walkower), Orzeł Łódź - Start Gniezno 33:57, Polonia Bydgoszcz - ROW Rybnik 59:31

Opinie (113) 9 zablokowanych

 • Normalnie tragedia... (1)

  Stomil Kondomy Grudziądz , wywalczy extraligę, a zasilany niemałą kasą z Lotosu team, powalczy o pietruszkę

  • 46 10

  • Jeśli taka osrajnona jak

   Watt robi w GD prawie komplet to ja dziękuję, weźcie się chłopy do solidnej roboty. Ward i THJ szacun

   • 9 0

 • Powiem jedno: K O M P R O M I T A C J A ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !

  • 48 6

 • Brawo , walczcie tak dalej

  • 26 3

 • A tak naprawdę, to gdyby sędzia zaliczył kolejność z biegu 11 gdzie Zorro ze Stachyrą glebneli, to w plecy byłby cały mecz!!!! Taką postawą to na pewno kibiców nie pozyskają!!!!

  • 32 2

 • Ale za to Stachyra zdobył ponad 2 razy więcej punktów niż Hlib i Gafurow razem wzięci!!!!!! Tylko nie wiadomo czy się cieszyć z tego czy płakać!? Raczej to drugie!

  • 33 0

 • Chomski przegrał ten mecz taktycznie. Z Gnieznem też jechaliśmy bez THJ,decyzją Chomskiego za to, że nie jeździł w sparingach. Oczywiście to nie jest tylko Jego wina ale jak się okazało to były 2 kluczowe mecze na naszym torze w tym sezonie. W Gnieźnie bez szans bądźmy realistami

  • 20 4

 • Stachyra niby sie przełamał ale bonusa nam odebrał, ofiara (7)

  Zamiast się przewrócić w 15 biegu to mu sie na ściganie wzieło, Panu już dziękujemy podobnie jak Renatce i Sperzykowi. Wychowanek toru który przez 7 lat sie nie nauczył obsługi motocykla. Gdzie był Max, może chociaż on przywiózłby kilka oczek. Panie trenerze otwórz oczy i lepiej dobieraj obsade biegów nominowanych. Kibice juz nie maja cierpliwosci patrzec na te zenadę.

  • 37 6

  • Jonasson z 1 pola by objechał wszystkich, po komplet dla siebie i bonus dla drużyny (1)

   ale trener wymyślił sobie Stachyrę z 1 pola. Kilka dobrych biegów i czerwony kask w 15 nominowanym, WTF ?

   • 6 3

   • Weź program i zerknij ile było wygranych z pola 1. Jonasson jako lepszy i ten co ma ratować mecz został ustawiony słusznie z

    pola C. Nasi nie pomyśleli Stachyra wiózł na chama Watta a THJ na chama pchał się na bandę, Należało na zimno skalkulować że remis nam starcza i zostawić Watta skupiając się na jeździe parą po 3pkt. broniąc się przed słabym dziś Buczkiem

    • 13 0

  • (3)

   Stachyra jechał pierwszy, wygrał start, i pozniej Jonasson sie w niego wpier.... więc nie gadaj.! to Jonasson mógł sie ew. wywalic.

   • 2 2

   • Co nie zmienia faktu, że brak Jonassona z 1 pola pozbawił drużynę bonusu (1)

    • 4 4

    • 1 pole dziś wygrało zdaje się 1 raz

     • 4 0

   • no pewnie bo stachyra by wygral w powtorce, widac znajomosc czarnego sportu sie kłania

    • 3 1

  • Wiadomo czemu Sperz jeżdzi stary płaci to synek musi jeżdzic

   • 6 0

 • Brawo synku

  Brawo Duży Synku-inic. D.S. jesteś wspaniały.

  • 11 1

 • moderator uparcie kasuje moje słowo odpady, ale i tak wszyscy wiedzą kto w Lotosie kaleczy

  • 19 2

 • (2)

  WIEŚ Z GRUDZIĄDZA Z BONUSEM . SMIECH NA SALI

  • 30 11

  • toche o wsi (1)

   Grudziądz to rzeczywiście zapyziałe miasteczko, ale żużlowy Gdańsk to wiocha do kwadratu nic lepsza od Grudziądza, Rybnika czy Łodzi w dziedzinie żużla...

   • 3 2

   • i do tego ze sławnym nie tylko w PL "kurnikiem" hehe

    • 2 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
95% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
4% H.Skrzydlewska Orzeł Łódź

Ostatnie wyniki

18 maja 2024, godz. 16:30
86% Texom Stal Rzeszów
1% REMIS
13% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
23% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
76% Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Arkadiusz Miłuch 4 16 100%
2 Karol Madajczyk 4 15 100%
3 Wojtas Fc zdunkowo 5 15 80%
4 Wojtas Fc zdunkowo 5 15 80%
5 Piotr Fritza 5 15 80%

Relacje LIVE

Najczęściej czytane