AZS UG pokonał Clarex Chorzów

Marta
21 stycznia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Piłkarze halowi AZS UG odnieśli drugie zwycięstwo w Futsal Ekstraklasie. Przed tygodniem już grali jak równy z równym z Marwitem Toruń, w weekend zainkasowali komplet punktów. Na własnym parkiecie pokonali Clearex Chorzów 4:3 (3:1) a decydującą bramkę zdobył pozyskany niedawno ... bramkarz gdańskiej ekipy.

4:3 Burglin (39')

AZS UG: Burglin, Wolski - Szymański, Grabowski, Musik, Ł.Olszewski, Friszkemut, M.Olszewski, Knioch, Horbacz, Ziarko, PAwicki, Depta.

Niezwykłe emocje przyniósł ze sobą mecz gdańskich akademików z chorzowianami. Gdańszczanie prowadzili już 3:1 jednak pozwolili rywalom wyrównać i na niespełna 3 minuty przed końcem meczu rywalizacja rozpoczynała się od nowa.

Mecz rozpoczął się dla gospodarzy pomyślnie. Już w pierwszej minucie indywidualną akcję na bramkę zamienił Wojciech Pawicki. Zespół ze Śląska nie zrażony utrata bramki próbował za wszelką cenę wyrównać, Gospodarze wytrzymali napór przez 10 minut ale w końcu Daniel Wojtyna strzelił na 1:1.

W pierwszej połowie zdobyte zostały jeszcze dwie bramki, ich autorem był Domini Depta dzięki czemu gdańszczanie wyszli na prowadzenie 3:1. Po zmianie stron chorzowianie znów ruszyli do zmasowanej ofensywy.

Długo brakowało im skuteczności, choć i zawodnicy AZS-u mieli w tym fragmencie gry kilka dogodnych sytuacji. Bramkę kontaktową po dwóch dobrych interwencjach Jacka Burglina zdobył Mirosław Miozga który przy kolejnej dobitce nie dał szans bramkarzowi. Na trzy minuty przed końcem trener gości zdecydował się wycofać bramkarza co przyniosło skutek już po 17 sekundach. Tomasz Rabczak uderzeniem z ostrego kąta pokonał Burglina i doprowadził do remisu.

Mimo remisu Clearex nadal grał bez golkipera, gra va banque nie przyniosła gościom korzyści. W 39 minucie, po jednym ze strzałów piłkę chwycił gdański bramkarz, Jacek Burglin i nie zastanawiając się długo skierował ją do pustej bramki rywali. Później przyznał, że w ostatnim czasie trenował właśnie celność wykopów.

Wyniku 15. kolejki Futsal Ekstraklasy: AZS Uniwersytet Śląski Katowice - Gwiazda Ruda Śląska 4:4 (1:1), Red Devils FC Chojnice - GKS Tychy 5:4 (1:4), Wisła Krakbet Kraków - Pogoń '04 Szczecin 4:1 (1:0), Rekord Bielsko-Biała - Marwit Toruń 3:1 (1:1), Remedium Pyskowice - FT Gatta Active Zduńska Wola 4:4 (3:3).

Tabela Futsal Ekstraklasy:
(kolejno: Mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bilans, punkty)

• Brawo Jacek brawo AZS!

W końcu chłopaki, brawo Jacek Burglin to zdecydowanie dobry ruch kadrowy! Oby tak dalej!

• 5 0

• Brawo Jacek!!!

• 5 0

• TYLKO ! (2)

Ekipa futsalowa GKS WYBRZEŻE GDAŃSK ! Nie odnoszą może sukcesów ale walczą aż miło ! W niedziele kto chce to niech przyjedzie do Gniewu na godzinę 18.30 i popatrzy na grę tych chłopaków ! To ich ostatni mecz w lidze.