Brąz przegrany po dogrywce

mat.
15 maja 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Nie będzie czwartego meczu o brązowy medal. Piłkarki ręczne Łączpolu przegrały mały finał na rzecz Piotrcovii w stosunku 0-3. Dziś gdynianki na własnym parkiecie poddały się dopiero po dogrywce, przegrywając 26:29 (12:12, 25:25). Czwarte miejsce w ekstraklasie to i tak najlepszy wynik w dziejach szczypiorniaka w Gdyni.

ŁĄCZPOL: Szywierska, Jurkowska - Sulżycka 2, Andrzejewska 3, Stachowska 6, Musiał 2, Całużyńska, Szott 1, Aleksandrowicz 1, Szwed 4, Koniuszaniec 2, Kulwińska 5, Sabała.

PIOTRCOVIA: Kowalczyk - Mijas 6, Dominiak, Chudzik 1, Kornacka 3, Polenz 5, Lisewska 6, Wypych 6, Krzysztoszek 2, Podrygała, Szafnicka, Dąbrowska.

Początek gry wskazywał, że Łączpol stać będzie na przedłużenie rywalizacji o brąz przynajmniej do soboty. Gospodynie szybko objęły prowadzenie 4:1. Rywalkom udało się wrócić do gry dopiero kwadrans później. W 20, minucie mieliśmy na tablicy remis 9:9. Już do przerwy żadnej ze stron nie udało się zdobyć przewagi.

Pierwsze minuty drugiej były zgoła odmienne niż inauguracyjnej odsłony. Tym razem mocno rozpoczęła Piotrcovia, która zapisała no swoje konto cztery trafienia z rzędy. Nieuchwytna dla miejscowych była w tym okresie zwłaszcza Katarzyna Mijas.

Na kwadrans przed końcem gry przyjezdne miały nawet pięć bramek przewagi (21:16). I wówczas na parkiecie zaczęły dziać się niesamowite rzeczy. Gdyniankom w 57. minucie udało się wyrównać na 23:23. Mało tego. Trafienia Moniki Stachowskiej i Katarzyny Koniuszaniec dały Łączpolowi prowadzenie 25:23.

Jak tego meczu gdynianki nie wygrały, pozostanie słodką tajemnicą Sylwii Lisewskiej. To ta rozgrywająca doprowadziła do dogrywki, a drugi rzut oddała z dobrych 10 metrów! W dogrywce załamane łączpolanki już nie były w stanie powalczyć o sukces.
mat.

Opinie (87) 5 zablokowanych

• (1)

Nie bedzie wyplat nie bedzie Łaczpolu!! KOlejna druzyna padnie!!!!! Hahaha

• 0 4

• To jest możliwe w każdym klubie!

Jak się cały rok płaci regularnie a raz czy dwa jest opóżnienie to zaczyna się histeria a w innych klubach takie sytuacje są na porządku dziennym i jakoś nic się nie wali!!!!!!!!!!!!Kasa na ulicy nie leży!Ale nie panikujmy!Zaczekamy - zobaczymy!

• 4 0

• Gunio w SPR (1)

w Lublinie był już "na testach" 2 m-ce temu hehe
    Ciekawym jaka myśl przyświecała Wilczkowi przy tym ruchu.
    Przynajmniej będzie śmiesznie ...

• 5 3

• Łysy Szrek Gunio w SPR!!!Wilczek - lepiej nie będzie ale za to będzie zabawnie!

• 1 0

• sezon 2009/10

nie wazne juz co za nami - 4 miejsce w ekstraklasie super wyczyn.
    ale apetyt rosnie w miare jedzenia ;)
    podczas wakacji sie doszlifuje wspolpraca pomiedzy zawodniczkami a trenerem i mam nadzieje, ze w przyszlym sezonie dziewczyny dadza lupnia zespołom z tegorocznego podium.

3mamy za Was kciuki :)

• 4 0

• Ha (1)

Za słaby na Łączpol ale dobry dla mistrza Polski !!! TO jest właśnie myślenie ludzi rządzących w tym klubie !!! Swoimi decyzjami zabrali tym dziewczynom medal !!!

Z mojej strony gratulacje dla trenera !!!

• 1 4

• Gościński nie nadaje się na trenera nawet w Zespole Szkół Specjalnych.

• 4 0

• kibic

Gościński trenerem spr Lublin , gratulacje .

• 4 1

• Czy wszystkie wybrane zawodniczki pojada na mecz gwiazd??
    I ktos moze mi powiedziec czy tylko w Polsacie sport bedzie tranmisja czy na innym kanale rowniez??

• 0 0

• do Trenera Cieplińskiego (3)

Trenerze!!! Wszyscy wiemy ze trener czyta komentarze. Wiec czekamy na pare słów od Pana. Po przegranym meczu potrafi Pan krzyczec, obrazac zawodniczki. Jestem ciekaw czy ma Pan choc troche odwagi zeby przyznac sie, ze to w duzej mierze wlasnie przez Pana Łączpol przegrał brazowy medal.
    Nam kibicom tez sie cos nalezy!!! Bo jesli nie to bedzie Pan we wlasnej hali wygwizdywany tak samo jak w innych halach w Polsce.

Czekamy Trenerze!!!

• 11 6

• (2)

Wątpię, żeby trener C. tu zaglądał, skoro rzeczowej krytyki jest tu tyle, co kot napłakał (z paroma wyjątkami niżej, jak def). Ciekawe, czy gdyby to Gościński przegrał brąz, też by tak po nim jechano.

• 3 2

• kibiccc (1)

Gościński nie przegrałby medalu.

• 1 4

• taa

Gościński nie przegrałby medalu bo nie grałby o medal!On gra zawsze o 7 miejsce!

• 4 1

• Czepiasz sie pisowni a nie tresci, a to jest wazne!!
    Wybaczcie ze nie jestem polonista!! TO jak z tym spotkaniem????

• 0 0

• do sensi

popracuj nad logiką, ortografią oraz interpunkcją!hahahahahahaha

• 1 4

• KIEDY ZAKONCZENIE????

Czy wiadomo kiedy dziewczyny "swietuja" 4 miejsce i gdzie ?????
    bo z mila checia zrobilibysmy wejscie na te spotkanie i mimo tych obelg i nazekan pogratulowali za na prawde dobry wynik!!!!!