Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Arka Gdynia 2:1. Koniec passy w Fortuna 1. Lidze

11 grudnia 2023, godz. 19:55
Opinie (131)

Olaf Kobacki strzelił jedynego gola dla Arki Gdynia w Niecieczy. To pierwsza porażka żółto-niebieskich w Fortuna 1. Lidze od 23 września. Olaf Kobacki strzelił jedynego gola dla Arki Gdynia w Niecieczy. To pierwsza porażka żółto-niebieskich w Fortuna 1. Lidze od 23 września.

Arka Gdynia przegrała na wyjeździe z drużyną Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2 (1:1) na zakończenie 18. kolejki. Dla żółto-niebieskich to pierwsza porażka w Fortuna 1. Lidze od 23 września. Tym samym nie są pewni jeszcze 1. miejsca na koniec 2023 roku. W ostatniej serii gier bronić się będą musieli m.in. przed atakiem lokalnego rywala Lechii Gdańsk, który ze stratą 1 punktu jest wiceliderem. 16 grudnia podopieczni Wojciech Łodzińskiego o godzinie 17:30 zagrają z Górnikiem Łęczna, a o godz. 20 biało-zieloni zmierzą się w Lublinie z Motorem.

Branecki

Rezerwowi: 70 Topór, 3 Kasperkiewicz, 6 Wolski, 7 Fassbender, 14 Poliarus, 26 Jakubik, 53 Trubeha, 77 Putiwcew, 90 Nowakowski

Czubak

Rezerwowi: 1 Krzepisz, 4 Dobrotka, 19 Szymański, 20 Borecki, 28 Zieliński, 36 Bednarski, 38 Predenkiewicz, 39 Lipkowski, 99 Wilczyński
  • 46' 50 Purece Zmiany 53 Trubeha
  • 46' 23 Spendlhofer Zmiany 77 Putiwcew
  • 65' 9 Branecki Zmiany 26 Jakubik
  • 72' 13 Wacławczyk Zmiany 6 Wolski
Zmiany Zmiany
  • 72' 21 Skóra Zmiany 39 Lipkowski
  • 72' 55 Gol Zmiany 99 Wilczyński
  • 9' Biedrzycki karny
  • 59' Radwański
Bramki Bramki
  • 25' Kobacki karny
  • 45+1 Biedrzycki
  • 83' Trubeha
Kartki Kartki
  • 20' Gol

Arka poleciała samolotem do Krakowa, ale po meczu w Niecieczy do domu wracać będą autobusem

Przeczytaj wywiad z Januszem Golem, pomocnikiem Lechii Gdańsk

mimo że w budżecie Arki się nie przelewa to poza rachunkiem za bilety lotnicze klub ma do opłacenia grzywne za derby Trójmiasta

Arka Gdynia musi zapłacić 10 tys. zł. Komisja Dyscyplinarna PZPN ukarała za derby

Arka, odpadają z Fortuna Pucharu Polski, skończyła z passą bez przegranych w meczach oficjalnych, natomiast ta w lidze nadal trwa

Arka Gdynia zyskała nowego kibica. Wirus i co jeszcze przeszkadzało w Pucharze Polski?

w porównaniu z meczem z Lechem w "11" Arki zmiany wmuszone kartkami i kontuzjami. Do gry wracają pauzujący w pucharowym meczu: Milewski i Azacki, a nie ma kontuzjowanego Adamczyka

Arka Gdynia - Lech Poznań 0:1. Przeczytaj relację, zobacz zdjęcia i video oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

Bruk-Bet Termalica wygrał w ostatniej kolejce z Wisłą Kraków 2:1. Trener Lewandowski zdecydował się na tę samą "11"
piłkarze na prezentacji. Arka na granatowo, Termalica pomarańczowe stroje
losowanie kapitanów: Azackiego (ARKA Gdynia) i Loski nie zmienia stron boiska, które zajęły drużyny na rozgrzewce
1'
od środka meczy rozpoczęła Termalica
1'
pierwsza akcja Arki zakończona... spalonym
2'
nieudane dośrodkowanie Stolca (ARKA Gdynia)
3'
Spendlhofer naprawił swój błąd i nie pozwolił na strzał Milewskiemu (ARKA Gdynia)
6'
Marcjanik (ARKA Gdynia) wybił piłkę poza własną bramkę
8'
sędzia dyktuje rzut karny dla gospodarzy po faulu Kobackiego (ARKA Gdynia) na Biedrzyckim
9'
piłkarze Arki nie protestują, nikt nie sprawdza VAR
9'
[1:0] Bruk-Bet Termalica Nieciecza STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Biedrzycki z rzutu karnego. Lenarcik położył się w kierunku prawego roku, a obrońca gospodarzy strzelił w lewo
13'
Lenarcik (ARKA Gdynia) interweniuje poza własnym polu karnym
14'
szybka akcja Arka. Świetne podanie Stolca (ARKA Gdynia). Czubak wyłożył piłkę na strzał do Skóry (ARKA Gdynia), ale strzał młodzieżowca zbyt lekki, aby sprawił problemy Losce
17'
kontra Arki 2 na 2, ale Kobacki (ARKA Gdynia) wrzucony ze światła bramki i jego dośrodkowanie niedokładne
18'
ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Czubak. Stolc przełożył piłkę na lewą nogę i z prawego skrzydła dośrodkował w pole bramkowe. Tam napastnik Arki wyprzedził Biedrzyckiego i głową posłał piłkę do siatki
19'
sędzia sprawdza VAR
19'
gole nie został uznany, sędzia uznał, że na spalonym był nie Czubak, a... Milewski (ARKA Gdynia), który podawał do Czubaka
20'
Żółtą kartką został ukarany Gol (ARKA Gdynia).
22'
Gojny (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego dośrodkował bezpośrednio poza... bramkę
24'
Biedrzycki (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) fauluje Czubaka w polu karnym. Rzut karny dla Arki!
24'
Kobacki (ARKA Gdynia) ustawia piłkę na 11. metrze
25'
[1:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kobacki z rzutu karnego. Olaf uderzył w prawy róg bramki, tam też rzucił się Loska, ale strzał był na tyle mocny i precyzyjny, że Arka może cieszyć się z wyrównania
kontuzja
27'
Branecki upadł w polu karnym Arki. sędzia nakazał grać dalej, a potem nie zezwolił, aby miejscowemu napastnikowi pomocy udzielili fizjoterapeuci
29'
na spalonym Milewski (ARKA Gdynia)
31'
Loska (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) złapał piłkę po strzale Czubaka, którego próbował blokować Spendlhofer (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
32'
Lenarcik (ARKA Gdynia) złapał piłkę po strzale z woleja Radwańskiego (Bruk-Bet Termalica Nieciecza). Podawał Purece
33'
Spendlhofer (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) zablokował strzał Skóry (ARKA Gdynia)
37'
posiadanie piłki 59:41 na korzyść Termaliki
39'
Kobacki (ARKA Gdynia) w indywidualnej akcji nie utrzymał piłki w boisku
44'
Skóra (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego uderzył w mur, a dobitka poszybowała wysoko nad poprzeczką
45'
co najmniej 60 sekund pierwsza połowa trwać będzie dłużej
45+1
Żółtą kartką został ukarany Biedrzycki (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) po faulu na Milewski
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA - ARKA GDYNIA 1:1
Arka była bardziej konkretna w ofensywie, strzelała 7 razy, w tym 3 razy celnie, przy 3 uderzeniach, w tym 2 w światło bramki rywali. Jednak częściej przy piłce była Termalika. Statystyki posiadania piłki są korzystne dla gospodarzy 58:42. Z przebiegu gry raczej żadna drużyn nie powinna narzekać na remisowy wynik. Jednak z pewnością ten rezultat nie zadowala żadnego z zespołu i po przerwie powinniśmy oglądać bardziej otwarty meczy. Tym bardziej, że boisko na to pozwala. Murawa jest zielona, bez śniegu.
dwie zmiany w przerwie w Termaliki
46'
Bruk-Bet Termalica Nieciecza przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Purece, w jego miejsce wchodzi Trubeha.
46'
Bruk-Bet Termalica Nieciecza przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Spendlhofer, w jego miejsce wchodzi Putiwcew.
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka
46'
Arka bez zmian w składzie
48'
zablokowany strzał Gola po rzucie wolnym
52'
defensorzy Arki dobrze blokowali Trybehy. Piłkę przejął Lenarcik (ARKA Gdynia)
53'
Bonecki nie trafił w piłkę po podaniu Radwańskiego (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) w pole karne
55'
niecelny strzał z dystansu Karaska
57'
Karasek (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) źle przyjął piłkę przed "16" Arki
57'
rzut rożny dla Arki
58'
Kobacki (ARKA Gdynia) dośrodkował z narożnika boiska na tzw. pierwszy słupek. Nie doszli do piłki Czubak i Azacki (ARKA Gdynia)
59'
[2:1] Bruk-Bet Termalica Nieciecza STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Radwański. Błyskawiczna akcja gospodarzy. Po wybiciu piłki przez Lenarcika Czubak przegrał pojedynek główkowy, a Karasek natychmiast zagrał prostopadłą piłkę. Radwański wyprzedził Marcjanika i w pojedynku sam na sam z bramkarzem Arki posłał piłkę do siatki
62'
rzut rożny dla miejscowych
63'
zamieszanie w "16" Arki po kornerze Karaska. Branecki leży na murawie, a piłka w rękach Lenarcika (ARKA Gdynia)
kontuzja
63'
Branecki wymaga pomocy medycznej
65'
Bruk-Bet Termalica Nieciecza przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Branecki, w jego miejsce wchodzi Jakubik.
67'
Lenarcik (ARKA Gdynia) łapie piłkę po główce Trubehy (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
69'
niecelnie strzelał Skóra (ARKA Gdynia)
70'
niecelny strzał Ambrosiewicza (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) z dystansu
70'
posiadanie piłki 53:47 na korzyść Termaliki, strzały celne 6:4 na korzyść miejscowych
71'
po akcji Gojnego (ARKA Gdynia) nad bramką uderzył Skóra (ARKA Gdynia). A okazja była wyborna, 10. metrów od bramki
71'
szykują się zmiany z obu stron
72'
Bruk-Bet Termalica Nieciecza przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wacławczyk, w jego miejsce wchodzi Wolski.
72'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Skóra, w jego miejsce wchodzi Lipkowski.
72'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gol, w jego miejsce wchodzi Wilczyński.
73'
Arka wymieniła młodzieżowca na skrzydle, ale ważniejsza zmiana Wilczyńskiego (ARKA Gdynia) za Gola, czyli napastnik za defensywnego pomocnika
75'
Azacki (ARKA Gdynia) wybił piłkę poza własną bramkę po dośrodkowaniu Karaska
76'
zamieszanie w polu bramkowym Arki po dośrodkowaniu Radwańskiego (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) z narożnika boiska. Trubeha (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) nie zdołał wepchnąć piłki do siatki
78'
79'
Trubeha (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) wybił piłkę po dośrodkowaniu Kobackiego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
82'
Lenarcik (ARKA Gdynia) źle wybił piłkę, ale naprawił swój błąd, odbijając piłkę po strzale Trubehy (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
83'
Żółtą kartką został ukarany Trubeha (Bruk-Bet Termalica Nieciecza).
85'
niecelny strzał Biedrzyckiego (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
86'
Kobacki (ARKA Gdynia) w polu karnym gospodarzy sfaulował Wolskiego (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
87'
nieudane dośrodkowanie Stolca (ARKA Gdynia). Piłka opuściła boisko
90'
co najmniej 4 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
Biedrzycki zablokował strzał głową Lipkowskiego (ARKA Gdynia)
90+2
Ambrosiewicz (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) wybił piłkę poza własną bramkę
90+3
Loska (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) złapał piłkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska Gojnego (ARKA Gdynia)
kontuzja
90+3
skurze Dobrowskyja, grać pewnie będziemy dłużej niż 4 doliczone minuty
90+5
Kobacki (ARKA Gdynia) fauluje Biedrzyckiego (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) przed polem karnym gospodarzy
90+5
KONIEC MECZU. BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA - ARKA GDYNIA 2:1
Arka przegrała w Fortuna 1. Lidze pierwszy mecz od 23 września. Tym samym nadal nie jest pewna 1. miejsca na koniec roku. Na pewno mecz w Niecieczy nie musiał się tak skończyć. Po przerwie dwie dobre okazje na gola miał Skóra (ARKA Gdynia). W posiadaniu piłki (50:50) statystyki wskazywałyby na remis. Jednak w ofensywie nieznacznie więcej konkretów mieli miejscowi. Strzelali 10 razy, przy 7 uderzeniach Arki, w tym celne uderzenia to odpowiednio bilans 5:3. Obie drużyny nie gustowały w rzutach rożnych (5:4 dla Termaliki), a częściej faulowali też miejscowi 16:14.

11 grudnia 2023, godz. 18:00