Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Lechia Gdańsk 0:0. Czym bliżej końca, tym gorszy mecz

1 października 2023, godz. 16:55
Opinie (124)

Lechia Gdańsk nie straciła gola w Niecieczy, ale też go nie strzeliła, choć przed przerwą rywale wybijali dwukrotnie piłkę z pustej już bramki. Na domiar złego kontuzji nabawił się Conrado (na zdjęciu z prawej). Lechia Gdańsk nie straciła gola w Niecieczy, ale też go nie strzeliła, choć przed przerwą rywale wybijali dwukrotnie piłkę z pustej już bramki. Na domiar złego kontuzji nabawił się Conrado (na zdjęciu z prawej).

Lechia Gdańsk zremisowała na wyjeździe z drużyną Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:0 w 10. kolejce Fortuna 1. Lidze. Mimo że trenerzy wystawili tego dnia zupełnie inne składy niż w czwartkowy wieczór w Pucharze Polski, to czym dłużej trwał mecz, tym był on coraz gorszy. Biało-zieloni najlepsze szanse na strzelenie rozstrzygającego gola mieli przed przerwą, gdy po strzałach: Andrei Chindrisa i Luisa Fernandeza rywale wybijali piłkę z pustej już bramki. Miejscowi praktycznie ani razu nie zagrozili bramce Bogdana Sarnawskiego. Tym bardziej martwi, że naprawiając błąd bramkarza, kontuzji nabawił się Conrado.

Branecki

Rezerwowi: 70 Topór, 6 Wolski, 13 Wacławek, 25 Morąg, 26 Jakubik, 53 Trubeha, 88 Poznar, 90 Nowakowski, 97 Biedrzycki

Zjawiński

Rezerwa: 83 Mikułko, 11 Piła, 16 D'Arrigo, 21 Sypek, 23 Kałahur, 26 Brzęk, 89 Bobcek, 79 Sezonienko, 99 Neugebauer
  • 46' 14 Polarus Zmiany 53 Trubeha
  • 67' 7 Fassbender Zmiany 90 Nowakowski
  • 78' 9 Branecki Zmiany 88 Poznar
  • 78' 24 Karasek Zmiany 26 Jakubik
  • 28' 20 Conrado Zmiany 23 Kałahur
  • 55' 9 Zjawiński Zmiany 89 Bobcek
  • 77' 27 Bugaj Zmiany 26 Brzęk
  • 77' 30 Chłań Zmiany 79 Sezonienko
  • 77' 7 Mena Zmiany 21 Sypek
  • 32' Polarus
  • 76' Bugaj

Lechia pojechała do Małopolski po dwa zwycięstwa, ale już wiadomo, że ten plan nie zostanie zrealizowany

Przeczytaj, co mowił trener Lechii Gdańsk przed wyprawą do Małopolski

w Krakowie drużyny nie natchnęła do walki o zwycięstwo odprawa z nawiązania do meczu sprzed 40 lat

Przeczytaj wspomnienia uczestników meczu Lechia Gdańsk - Juventus Turyn, zobacz jakie eksponaty są w Muzeum Lechii Gdańsk

zobacz jakie gola strzelała Lechia 40 lat temu Juventusowi
Fernandez wykorzystał tylko jednego z dwóch rzutów karnych, a mógł zapewnić wygraną Lechii w regulaminowym czasie gry

Sprawdź, jak Luis Fernandez i Szymon Grabowski tłumaczyli się po odpadnięciu z Pucharu Polski

szkoleniowiec Lechii wskazywał też na mankamenty na skrzydłach

Kto i jak powinien grać na skrzydłach Lechii Gdańsk?

po raz pierwszy w ligowej "11" Lechii zabraknie Biegańskiego, który rozchorował się

Przeczytaj wywiad z Janem Biegańskim

po kontuzji wraca za to Mena (LECHIA Gdańsk), a trener ponownie daje zaufanie Chłaniowi (LECHIA Gdańsk), który w Krakowie zaliczył 117 minut, gdyż boisko musiał opuścić po drugiej żółtej kartce
Termalica w czwartek po karnych pokonała w Pucharze Polski II-ligową Kotwicę Kołobrzeg, a po 120 minutach gry remisowała 4:4. Trener Lewandowski wrócił do "11" z ostatniego meczu ligowego, wygranego z Zagłębiem w Sosnowcu 3:1. Tylko jedna, w dodatku wymuszona zmiana. Za pauzującego za kartki Radwańskiego zagra Fassenbender
przed meczem Radwański honorowany jest za setny mecz w Termalice
1'
od środka rozpoczęła Lechia, która dziś w wyjazdowym komplecie strojów. Termalica na pomarańczowo
4'
na razie gra głównie w środku boiska
6'
bez próby strzału na bramkę z obu stron
7'
wślizg Ambrosiewicza (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) i zabrał piłkę Menie (LECHIA Gdańsk), który wpadł w pole karne
7'
Sarnawski (LECHIA Gdańsk) nie dał się zaskoczyć Fassbenderowi (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), który strzałem kończył kontrę miejscowych
9'
Sarnawski (LECHIA Gdańsk) przejął piłkę po dośrodkowaniu Hilbrychta (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
9'
kolejna akcja Hilbrychta (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), tym razem kończy się rzutem rożnym
10'
bez zagrożenia dla Lechii po kornerze Termaliki
10'
na boisku leżał Karasek (Bruk-Bet Termalica Nieciecza). Pomógł mu wstać... arbiter
11'
Żelizko (LECHIA Gdańsk) musi uważać, bo ostro faulował. Na razie skończyło się upomnieniem ustnym
11'
pomocy medycznej potrzebował Polarus (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
12'
Conrado (LECHIA Gdańsk) przerwał atak rywali zagrywając do własnego bramkarza
13'
faul w ataku Zjawińskiego, choć napastnik Lechii mocno zdziwiony gwizdkiem sędziego
14'
Chłańs (LECHIA Gdańsk) faulowany na wysokości pola karnego
15'
bez zagrożenia dla miejscowych po rzucie wolnym Lechii
16'
kontra Lechii. Mena (LECHIA Gdańsk) powinien strzelać, ale zdecydował się na podanie pod bramkę i szansa na gola przepadła
16'
a Lechia jeszcze bez strzału w kierunku bramki rywali
17'
nikt nie doszedł do dośrodkowania Ambrosiewicza (Bruk-Bet Termalica Nieciecza). Od bramki zacznie Sarnawski (LECHIA Gdańsk)
18'
Kasperkiewicz (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) przed własnym polem karnym zablokował strzał Fernandeza (LECHIA Gdańsk)
20'
fizjoterapeuci obu drużyn na boisku
21'
Chłań (LECHIA Gdańsk) i Hilbrycht (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) gotowi do wznowienia gry
21'
zbyt mocne podanie Conrado (LECHIA Gdańsk) w kierunku Fernandeza (LECHIA Gdańsk). Piłka opuściła boisko
22'
o mały włos Termalica nie strzeliła sobie sama gola. Bedzie rzut rożny dla Lechii po zagraniu Ambrosiewicza (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), który o mało co nie zaskoczył Loski (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
22'
Ambrosiewicz (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) ratuje gospodarzy przed stratą gola. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska Kapicia (LECHIA Gdańsk) głową uderzył Chidris, a Ambrosiewicz (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) wybił piłkę głową z linii bramkowej
23'
Loska (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) z kłopotami, ale złapał piłkę po akcji Chłania (LECHIA Gdańsk)
25'
3. rzut rożny dla Lechii
25'
dobry strzał Kapicia (LECHIA Gdańsk). Loska (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) z trudem wybił piłkę
26'
Lechia wyraźnie przycisnęła, miała kolejny rzut rożny
27'
Conrado (LECHIA Gdańsk) prosi o zmianę. Ucierpiał, gdy starał się ratować piłkę po błędzie Sarnawskiego (LECHIA Gdańsk)
28'
gra wznowiona, Lechia na razie w "10"
28'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. W miejsce kontuzjowanego Conrado wchodzi Kałahur.
29'
rzut rożny dla Termaliki
29'
po dośrodkowaniu Karaska z narożnika boiska niecelnie główkował Fassbender (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
30'
zbyt mocne podanie Fernandeza (LECHIA Gdańsk) w kierunku Zjawińskiego. Szybszy, bo miał bliżej do piłki - Loska (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
31'
Termalica bezpośrednio z autu w pole karne Lechii, ale Fassbender (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) nie sięgnął piłki głową
32'
Żółtą kartką został ukarany Polarus (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) po faulu na Menie
34'
Hilbrycht (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) próbował wyjść z kontrą, ale faulował Menę (LECHIA Gdańsk)
34'
Chidris w trudnej pozycji niecelnie główkował po dośrodkowaniu Fernandeza (LECHIA Gdańsk) z rzutu wolnego
35'
Chłań (LECHIA Gdańsk) przechwycił piłkę i Lechia wyszła z kontrą 3 na 2. Niestety, Ukrainiec zbyt mocno podał do Fernandeza (LECHIA Gdańsk) i szansa na strzał przepadła
39'
szybka akcja Chłania (LECHIA Gdańsk) lewym skrzydłem i dobre podanie w pole karne. Spendlhofer (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) wybił piłkę, która zmierzała do bramki, po strzale Fernandeza (LECHIA Gdańsk)
39'
to już druga sytuacja, gdy Termalica wybiła piłkę z pustej już bramki. Gospodarze nie mieli takich okazji na gola
42'
posiadanie piłki 50:50
43'
Branecki nie przejął długiego zagrania. Piłka trafiła do Sarnawskiego (LECHIA Gdańsk)
43'
Kałahur (LECHIA Gdańsk) nie pozwolił się przedryblować Fasbenderowi. Będzie korner dla miejscowych
44'
niecelnie uderzył Ambrosiewicz (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) po dośrodkowaniu Karaska z rzutu rożnego
45'
indywidualna akcja Fassbendera (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) zakończona niecelnym podaniem
45'
co najmniej 2 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA - LECHIA GDAŃSK 0:0
45'
Wyrównany mecz, jeśli chodzi o posiadanie piłki w Niecieczy. Jednak pod bramką przeciwnika bardziej konkretna była Lechia. Dwukrotnie po strzałach Chindrisa (LECHIA Gdańsk) i Fernandeza (LECHIA Gdańsk) piłka mijała bramkarza, ale z pustej już bramki wybijali ją miejscowi obrońcy. Ponadto były dobre strzały: Fernandeza i Chłania, które sprawiły kłopoty Losce.
Na pewno w dokładnym rozgrywaniu akcji nie pomaga boisko. Przekonał się o tym nawet bramkarz Sarnawski (LECHIA Gdańsk), a próbujący ratować jego błąd Conrado (LECHIA Gdańsk), nabawił się kontuzji.
piłkarze Lechii szybciej wrócili z szatni. Mobilizują się w kółku. Natomiast Termaliki jeszcze nie ma z wyjątkiem Trubehy (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), który przygotowuje się do zmiany
46'
Bruk-Bet Termalica Nieciecza przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Polarus, w jego miejsce wchodzi Trubeha.
46'
drugą połowę od środka rozpoczęła Termalica
46'
Lechia bez zmian w składzie
47'
rzut rożny dla Lechii, ale bez zagrożenia dla rywali
50'
Sarnawski (LECHIA Gdańsk) bez kłopotu złapał piłkę po zagraniu z własnej połowy Termaliki
52'
Loska (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) przechwycił piłkę po dośrodkowaniu Meny (LECHIA Gdańsk)
53'
dobry wślizg Bugaja (LECHIA Gdańsk), który powstrzymał atak Fassbendera (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
53'
techniczny strzał Karaska sprzed pola karnego nieznacznie mija lewy słupek bramki Lechii
54'
Karasek (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) tym razem miał dalej od bramki i uderzył mniej precyzyjnie. Piłka z 2 metry przeszła nad poprzeczką
55'
kontrę Lechii 3 na 5 wyprowadził Fernandez (LECHIA Gdańsk), a zakończył niecelnym podaniem Zjawiński
55'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zjawiński, w jego miejsce wchodzi Bobcek.
56'
Lechia wymieniła napastnika
57'
Ternalica wolno rozgrywa piłkę w ataku pozycyjnym, ataki Lechii są szybsze i groźniejsze. Posiadanie piłki 52:48 na korzyść miejscowych
59'
Bugaj (LECHIA Gdańsk) zrobił dwie tzw. "rolety", ale przy drugiej sfaulował Hilbrychta (Bruk-Bet Termalica Nieciecza). Efektownie to wyglądało, ale rzut wolny mają rywale
62'
Ambrosiewicz (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) powstrzymał atak Meny (LECHIA Gdańsk)
63'
Fassbender (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) w starciu z Chindrisem (LECHIA Gdańsk) zagrał piłkę ręką przy linii bocznej pola karnego Lechii
66'
gospodarze przygotowują zmianę
67'
Bruk-Bet Termalica Nieciecza przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Fassbender, w jego miejsce wchodzi Nowakowski.
68'
"My chcemy gola" - z trybun, ale po przerwie gorsza gra niż przed przerwą, choć pierwsza połowa też nie była nadzwyczajna
68'
Chindris (LECHIA Gdańsk) podaje głową do Sarnawskiego (LECHIA Gdańsk)
70'
remis nie zmieniłby wiele w położeniu drużyn w tabeli. Obecnie zajmują 7-8 miejsce. Gdyby zdobyły po punkcie, pozostaną na tych samych pozycjach
70'
Branecki pada w polu karnym Lechii po starciu z Kałahurem (LECHIA Gdańsk), sędzia: grać dalej
71'
niecelny strzał z dystansu Karasek (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), a mógł zagrać do Ambrosiewicza, który miał możliwość nawet pojedynku sam na sam z bramkarzem
73'
Branecki na lewym skrzydle minął dwóch piłkarzy Lechii, ale na trzecim się skończyło
74'
gospodarze przygotowują potrójną zmianę
75'
Sarnawski (LECHIA Gdańsk) złapał się rękoma za poprzeczkę i zawisł na niej. W ten sposób asekurował piłkę po nieudanym dośrodkowaniu rywali, po którym piłka spadła na górną siatkę bramki Lechii
76'
Żółtą kartką został ukarany Bugaj (LECHIA Gdańsk) po faulu na Karasku
76'
będzie potrójna zmiana w Lechii
77'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bugaj, w jego miejsce wchodzi Brzęk.
77'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Chłań, w jego miejsce wchodzi Sezonienko.
77'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mena, w jego miejsce wchodzi Sypek.
78'
Bruk-Bet Termalica Nieciecza przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Branecki, w jego miejsce wchodzi Poznar.
78'
Bruk-Bet Termalica Nieciecza przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Karasek, w jego miejsce wchodzi Jakubik.
79'
obaj trenerzy wymienili piłkarzy ofensywnych, a Lechia dodatkowo przemeblowała całą prawą stronę boiska
82'
"Walczyć Bruk-Bet, walczyć" - z trybun
82'
goście nie odpowiadają, bo Lechia do końca roku ma zakaz wyjazdowy grup zorganizowanych
83'
rośnie przewaga przynajmniej optyczna gospodarzy, już 55:45 w posiadaniu piłki na ich korzyść
84'
nadal po 2 celne strzały z obu stron, czyli po przerwie nie odnotowano żadnego uderzenia w światło bramki
84'
zbyt mocne dośrodkowanie Nowakowskiego (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
87'
jedni i drudzy próbują bezpośrednich wrzutek w pole karne, ale i to nie daje rezultatu
88'
celny strzał Fernandeza (LECHIA Gdańsk). Broni Loska (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
89'
nieudany atak Nowakowskiego (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
90'
co najmniej 3 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
od bramki rozpocznie Sarnawski (LECHIA Gdańsk)
90+3
Fernandez (LECHIA Gdańsk) biegł do piłki, ale Loska (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) miał do niej bliżej
90+4
KONIEC MECZU. BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA - LECHIA GDAŃSK 0:0
Słaba druga połowa w Niecieczy. Jedyny celny strzał tej odsłony należał do Fernandeza (LECHIA Gdańsk). Lechia jakby nie miała sił, aby mocniej zaatakować, a gospodarze "wozili" się z piłką, nabijając jedynie jej posiadanie, które wygrali 55:45. Termalica była też nieznacznie lepsza w strzałach 10:8, ale już w tych celnych było 3:2 dla Lechii. Także w kornerach 5:3 dla gdańszczan.
Remis raczej nie krzywdzi żadnej ze stron, ale jakby według zasad bokserskich typować zwycięzce przy remisie, to należałoby postawić na Lechię, która szanse na gola miała zwłaszcza przed przerwą. Piłka dwukrotnie była wówczas wybijana z pustej już bramki gospodarzy. Jednak, by punktować regularnie na wyjazdach, zespół trenera Grabowskiego musi pokazać coś więcej niż tylko dobrą organizację w grze defensywnej.

1 października 2023, godz. 15:00