Bruk-Bret Termalica Nieciecza - Arka Gdynia 2:1. Bez baraży. Prezydent zabrał głos

3 czerwca 2023, godz. 19:30
Opinie (296)

Arka Gdynia zakończyła sezon 2022/23 zaledwie na 8. miejscu. Nie będzie nawet baraży o ekstraklasę, mimo że Karol Czubak (nr 68) został królem strzelców Fortuna 1. Ligi. Arka Gdynia zakończyła sezon 2022/23 zaledwie na 8. miejscu. Nie będzie nawet baraży o ekstraklasę, mimo że Karol Czubak (nr 68) został królem strzelców Fortuna 1. Ligi.

Arka Gdynia zakończyła sezon 2022/23 zaledwie na 8. miejsce w Fortuna 1. Lidze. W ostatniej kolejce przegrała na wyjeździe z drużyną Bruk-Bret Termalica Nieciecza 1:2 (0:1), a porażka mogła być znacznie wyższa, gdyby nie kilka świetnych interwencji bramkarza Daniela Kajzera. Karol Czubak z dorobkiem 21 goli został królem strzelców. Żółto-niebiescy stracili wszelkie szanse na awans do ekstraklasy i nie zagrają nawet w barażach. Od razu po meczu głos zabrał Wojciech Szczurek. Prezydent miasta oczekuje od właścicieli klubu "wyjaśnień, dlaczego wynik sportowy jest najgorszy w ostatnich trzech latach".

Mesanović

Rezerwowi: 30 Bartoszek, 3 Grabowski, 9 Śpiewak, 14 Poliarus, 20 Błachewicz, 27 Kukułowicz, 50 Purece, 77 Putiwcew, 88 Poznar

Czubak

Rezerwa: 1 Krzepisz, 4 Dobrotka, 8 Marcus, 9 Haydary, 17 Capanni, 19 Szymański, 28 Zieliński, 31 Tomal, 36 Bednarski
  • 75' 11 Mesanović Zmiany 9 Śpiewak
  • 75' 13 Wacławek Zmiany 20 Błachewicz
  • 75' 53 Trubeha Zmiany 88 Poznar
  • 82' 24 Karasek Zmiany 14 Poliarus
  • 46' 21 Skóra Zmiany 17 Capanni
  • 72' 55 Gol Zmiany 8 Marcus
  • 72' 77 Żebrowski Zmiany 9 Haydary
  • 80' 29 Marcjanik Zmiany 4 Dobrotka
  • 80' 6 Milewski Zmiany 28 Zieliński
  • 29' Radwański karny
  • 90+3 Śpiewak
  • 85' Capanni
  • 43' Mesanović
  • 74' Wacławek
  • 89' Latal trener
  • 90+4 Śpiewak
  • 41' Azacki
  • 53' Gol
  • 77' Marcjanik
  • 80' Stępień
  • 90+2 Dobrotka

Arka Gdynia po najgorszym sezonie od 3 lat. Możesz zagłosować, kto za to najbardziej odpowiada? Arka Gdynia po najgorszym sezonie od 3 lat. Możesz zagłosować, kto za to najbardziej odpowiada?

Arka otrzymała licencję na grę w przyszłym sezonie w I lidze z nadzorem finansowym.

Komunikat Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN - pełna treść

przypomnijmy, że już wcześniej, nie czekając na rozstrzygnięcia na boisku, PZPN rozpatrzył również wnioski I-ligowców pod kątem ich gry w ekstraklasie. Tutaj Arka dostała taką zgodę, ale aż z dwoma nadzorami

Przeczytaj pod jakimi warunkami, PZPN przyznał licencję Arce Gdynia na ekstraklasę

obecnie Arkę od ekstraklasy dzielą jeszcze trzy mecze, ale aby do dwóch kolejnych w ogóle doszło, na dwóch stadionach w 34. kolejce Fortuna 1. Ligi muszą paść pomyślne wyniki dla żółto-niebieskich

Przeczytaj zapowiedź meczu Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Arka Gdynia

patrzymy na stadiony w Niecieczy i Rzeszowie, gdzie Stal zmierzy się ze zdegradowaną już do II ligi Skrą Częstochowa. Arka awansuje do baraży, jeśli:
* wygra, a Stal nie wygra
lub
* zremisuje, a Stal przegra

Sprawdź to, co wydarzyło się w 33. kolejce i czy można było z niej "wyciągnąć" więcej?

może też się zdarzyć, że zgodnie z powiedzeniem, gdzie dwóch się bije trzeci korzysta, w barażach znajdzie się... Podbeskidzie. Jednak, aby tak się stało, Arka i Stal muszą przegrać, a w Bielsku-Białym gospodarze muszą wygrać z Apklanem Resovią

Arka Gdynia przedłużyła już jeden kontrakt na nowy sezon. Na kogo znów postawiła?

jak widać z drużyn, które rywalizują w ostatniej kolejce o baraże, Arka ma najtrudniejszego przeciwnika. Termalica atakuje z 3. miejsca bezpośredni awans do ekstraklasy. Zdobędzie go, jeśli wygra, a Ruch, obecny wicelider nie wygra, bądź też zremisuje, a Ruch i Puszcza przegrają, a Wisła co najwyżej zremisuje

Na kogo stawiają bukmacherzy?

przypomnijmy, że jedyną drużyną, która na razie zapewniła sobie awans, jest ŁKS. Łodzianie cieszyli się ze zdobycia ekstraklasy w... Gdyni

Sprawdź, jaki skład wystawiła Arka Gdynia przeciwko ŁKS Łódź. Zobacz foto i video z tego meczu

dla Arki był to na pewno ostatni mecz ligowy w tym sezonie w Gdyni. Gdyby zagrała w barażach, grać na pewno będzie na wyjeździe

Jaką frekwencję w domowych meczach osiągnęła Arka Gdynia?

na boisku decyduje się sportowa przyszłość Arki, ale jest również nowe rozdanie, jeśli chodzi o klub w aspekcie finansowo-właścicielskim. Marcin Gruchała, wychowanek żółto-niebieskich zadeklarował, że złożył ofertę panom Kołakowskim na odkupienie ich pakietu akcji

Przeczytaj wywiad z wychowankiem Arki Gdynia, który złożył ofertę odkupienia klubu od rodziny Kołakowskich

zasłużeni piłkarze Arki nie mają wątpliwości, że właśnie toczy się mecz "o tożsamość i przyszłość klubu". W tej rozgrywce zdecydowanie opowiedzieli się za kolegą z boiska, który pamięta "stukot korków w tunelu na Ejsmonda i piach na Maracanie"

Przeczytaj list otwarty zasłużonych piłkarzy Arki Gdynia

o sprawach związanych ze zmianami właścicielskimi w piłce nożnej Trojmiasto.pl na pewno informować będzie w najbliższych dniach, a teraz zerknijmy na skład, który wystawia Arka w Niecieczy. Tylko jedna zmiana w stosunku do meczu z ŁKS. Za kontuzjowanego Adamczyka do "11" wszedł Żebrowski

Przypomnij sobie, co trener Arki Gdynia mówił po meczu z ŁKS Łódź

Termalica w ostatniej kolejce wygrała z Resovią 2:1. Mimo to trener Latal w "11" dokonał aż 5 zmian
przypominamy, że trwa już relacja live z meczu 1. Ligi Żużlowej. Można ją obecnie równolegle śledzić z meczem piłkarzy Arki, klikając w poniższy link

Live żużel: Zdunek Wybrzeże Gdańsk - InvestHousePlus PSŻ Poznań

wszystkie mecze 34. kolejki rozpoczynają się o godzinie 17:30, równolegle z relacją mecz Arki podawać będzie informacje o zmianach wyników na stadionach w Rzeszowie oraz w Bielsku-Białej, a także gdyby zmieniała się drużyna, która w dalej chwili obejmować będzie 2. miejsce w tabeli, czyli dające bezpośredni awans do ekstraklasy
Termalica tuż przed meczem dokonuje 6. zmiany w porównaniu z ostatnią kolejką. Najwyraźniej uraz eliminuje z gry Putiwcewa (Bruk-Bret Termalica Nieciecza), a w jego miejsce wchodzi Fabiszewski (Bruk-Bret Termalica Nieciecza)
piłkarze na prezentacji. Arka niebieskie stroje, Termalica pomarańczowe kostiumy
losowanie kapitanów Loski (Bruk-Bret Termalica Nieciecza) i Gola nie zmienia stron boiska, które zajęły drużyny
minuta ciszy przed meczem poświęcona kibicowi Termaliki
mecz się opóźni, a to z powodu opóźnienia meczu przez kibiców Ruchu
piłkarze na boisku czekają aż sędzia pozwoli rozpocząć grę już od 5 minut
1'
17:36 mecz rozpoczęła Arka
2'
na razie badanie sił, gra głównie w środku boiska
4'
Skra objęła prowadzenie w Rzeszowie. W tej chwili zatem Arka w barażach
6'
Żebrowski (ARKA Gdynia) nie dopędził piłki. Dopomina się o rzut rożny, ale sędzia nakazał, by gospodarze zaczęli od bramki
6'
Kajzer (ARKA Gdynia) uratował Arkę po akcji Wacławka lewym skrzydłem. Najpierw co prawda zbyt krótko odbił piłkę, ale po chwili doskonale obronił po strzale Mesanovicia
8'
złe wybicie piłki przez Kajzera (ARKA Gdynia), Termalica nie doszła do strzału, bo nie pozwolił jej na to we własnej "16" Gojny (ARKA Gdynia)
10'
obie drużyny starają się rozgrywać akcje od tyłu, a rywale wówczas przechodzą do pressingu na ich połowie
10'
Kajzer (ARKA Gdynia) znów lepszy od Mesanovicia. Tym razem atak z prawego skrzydła Radwańskiego (Bruk-Bret Termalica Nieciecza)
11'
Arka odpowiedziała atakiem lewym skrzydłem, ale złe dośrodkowanie Skóry (ARKA Gdynia) kończy tę akcję
11'
Arka nie musi martwić się na razie o atak Podbeskidzia na miejsce barażowe, gdyż ta drużyna przegrywa u siebie z Resovią 0:1
12'
a w gronie drużyn rywalizujących o bezpośredni awans do ekstraklasy na razie prowadzi tylko Wisłą w Łęcznej 1:0
14'
niecelnie główkował Trubeha (Bruk-Bret Termalica Nieciecza) po dośrodkowaniu Radwańskiego (Bruk-Bret Termalica Nieciecza)
16'
Podbeskidzie przegrywa z Resovią już 0:2
17'
Stal strzeliła gola Skrze, ale sędzia odgwizdał spalonego
17'
Czubak szukał technicznego strzału z 18. metra, ale posłał piłkę obok słupka
17'
w Rzeszowie trwa analiza VAR
18'
Karasek (Bruk-Bret Termalica Nieciecza) przerzucił piłkę nad defensywą Arki, Mesanović wyszedł sam na sam z Kajzerem (ARKA Gdynia), a piłkę po jego strzale bramkarz Arki przerzucił nad poprzeczką
18'
gol w Rzeszowie ostatecznie nie został uznany, a zatem Arka nadal w barażach, bo Stal przegrywa 0:1
19'
a po rzucie rożnym Termaliki bez zagrożenia dla Arki
20'
Skóra (ARKA Gdynia) faulowany blisko narożnika pola karnego
21'
Gojny (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego posłał piłkę w mur
22'
po stracie Żebrowskiego (ARKA Gdynia) Trubeha (Bruk-Bret Termalica Nieciecza) zagrał prostopadłą piłkę w kierunku Mesonovicia. Tym razem napastnikowi Termaliki na strzał nie pozwolił Gol
23'
Podbeskidzie przegrywa z Resovią 0:3
23'
Kajzer (ARKA Gdynia) w kolejnej doskonałej sytuacji. Wybił piłki na rzut rożny po strzale Wacławka
23'
po rzucie rożnym Arka nie ma kłopotów z wybicie piłki
25'
Żebrowski (ARKA Gdynia) zagrał do Stępnia, ale przed polem karnym rywali szybszy był Radwański (Bruk-Bret Termalica Nieciecza)
26'
kolejny rzut rożny dla miejscowych
26'
po rzucie rożnym Termaliki piłka w siatce Arki, ale sędzia nie uznał gola
27'
sędzia dyktuje rzut karny dla Termaliki za zagranie ręką Gojnego (ARKA Gdynia)
27'
protestują piłkarze Termaliki, bo chcieli gola
29'
[1:0] Bruk-Bret Termalica Nieciecza STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Radwański. Kajzer wyczuł intencje strzelca, rzucił się w lewy róg bramki, ale przepuścił piłkę pod rękoma
29'
w tej chwili Arka traci miejsce w barażach, a na 6. miejsce wraca Stal
30'
przypomnijmy, że jak Stal i Arka ukończą sezon z identyczną liczbą punktów to wyżej będą rzeszowianie, którzy mają lepszy bilans bezpośrednich meczów (2:1, 2:2)
30'
Termalica obecnie jest w ekstraklasie, bo wyprzedza Ruch, który tylko remisuje z GKS Tychy 0:0
32'
Kajzer (ARKA Gdynia) pewnie przejął piłkę po dośrodkowaniu Radwańskiego (Bruk-Bret Termalica Nieciecza)
33'
na razie mecz z przewagą Termaliki, posiadanie piłki 59:41 na korzyść gospodarzy
33'
Arka jeszcze bez celnego strzału, Termalica oddała 4
34'
Termalica domaga się rzutu karnego, na boisko padł Radwański (Bruk-Bret Termalica Nieciecza)
34'
sędzia uznał, że Gol (ARKA Gdynia) nie faulował, będzie analiza VAR
35'
VAR przyznał rację sędziemu Stefańskiemu
36'
niecelny centrostrzał Hubinka, a mógł lepiej rozegrać kontrę, w której Termalica wyszła 3 na 2
36'
w Łęcznej Wisła prowadzi już 2:0, ale to nie odbiera 2. miejsca Termalice. Dla zespołu z Niecieczy kluczowy jest wynik Ruchu, a ten nadal remisuje
37'
pomocy medycznej potrzebuje Trubeha (Bruk-Bret Termalica Nieciecza), który ucierpiał w starciu z Żebrowskim (ARKA Gdynia)
39'
gra wznowiona, Termalica na razie w "10", Trubeha (Bruk-Bret Termalica Nieciecza) ma obandażowany mięsień dwugłowy, czyli najwyraźniej kontuzja się mogła odnowić
40'
Radwański (Bruk-Bret Termalica Nieciecza) wybił piłkę poza boisko po dośrodkowaniu Stępnia
40'
Trubeha (Bruk-Bret Termalica Nieciecza) wraca na boisko
41'
Loska (Bruk-Bret Termalica Nieciecza) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Skóry (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
41'
Żółtą kartką został ukarany Azacki (ARKA Gdynia) po faulu na Hubinku
42'
Kajzer (ARKA Gdynia) znów wygrał pojedynek z Mesanoviciem. Bośniak nie trafił czysto w piłkę po przerzucie piłki nad obroną Karaska
42'
Kajzer (ARKA Gdynia) "trzyma" Arkę w tym meczu, gdyby nie jego interwencje prowadzenie Termaliki byłoby już wysokie
43'
Żółtą kartką został ukarany Mesanović (Bruk-Bret Termalica Nieciecza) po faulu na Stępniu
45'
na spalonym Mesanović
45'
2 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+1
Żebrowski (ARKA Gdynia) sprzed pola karnego próbował przelobować Loskę (Bruk-Bret Termalica Nieciecza). Bramkarz z trudem wypchnął piłkę poza bramkę
45+2
Żebrowski (ARKA Gdynia) strzelał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Gojnego (ARKA Gdynia), ale Loska (Bruk-Bret Termalica Nieciecza) świetnie wybił piłkę poza bramkę
45+2
tym razem bez zagrożenia dla Termaliki po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
45+3
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA - ARKA GDYNIA 1:0
Ten wynik oznacza, że na ten moment Termalica zdobywa bezpośredni awans do ekstraklasy, gdyż Ruch remisuje, a Arka jest poza barażami, bo przegrywa jak również dwie inne drużyny mające szanse na 6. miejsce (Stal 0:1, Podbeskidzie 1:3). Korzystne wyniki w Niecieczy i Rzeszowie, dające Arce baraże, utrzymywały się tylko między 4. a 29. minutą.
Z przebiegu gry wynik tego meczu jest zasłużony, choć okoliczności zdobycia bramki mogą budzić pewne kontrowersje. Pewnie będą podnoszone uwagi, co do słuszności podyktowania rzutu karnego.
Termalika miała 60 procent posiadania piłki, a że nie prowadzi wyżej to przede wszystkim zasługa Kajzera (ARKA Gdynia), który świetnie bronił przy strzałach Mesanovicia.
Natomiast Arka do celnych strzałów dobiła się dopiero w końcówce, gdy dwukrotnie Loskę (Bruk-Bret Termalica Nieciecza) sprawdził Żebrowski (ARKA Gdynia).
Jeśli gdynianie chcą zagrać w barażach muszą po przerwie zagrać zdecydowanie lepiej, gdyż przy kłopotach Stal ze Skrą, nawet remis może okazać się na wagę przedłużenia szans na ekstraklasę.
34. kolejka Fortuan 1. Liga - wyniki do przerwy
Bruk-Bet Termalica Nieciecza - ARKA GDYNIA (1:0)
Stal Rzeszów - Skra Częstochowa (0:1)
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Apklan Resovia (1:3)
Ruch Chorzów - GKS Tychy (0:0)
Puszcza Niepołomice - Chrobry Głogów (0:0)
Górnik Łęczna - Wisła Kraków (0:2)
Zagłębie Sosnowiec - Sandecja Nowy Sącz (0:1)
ŁKS Łódź - Odra Opole (1:0)
Chojniczanka Chojnice - GKS Katowice (2:1)
46'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Skóra, w jego miejsce wchodzi Capanni.
46'
Arka może pozwolić sobie na taką zmianę, bo poza Skórą (ARKA Gdynia) młodzieżowcem jest Stępień (ARKA Gdynia), a więc wymóg gry zawodnika piłkarza do 21 lat jest zachowany
46'
drugą połowę od środka rozpoczęła Termalica
46'
Termalica bez zmian w składzie
46'
Farbiszewski wybił piłkę spod nóg Żebrowskiego (ARKA Gdynia) przed polem karnym
47'
niecelny strzał Marcjanika (ARKA Gdynia)
48'
Farbiszewski głową zagrywa do Loski (Bruk-Bret Termalica Nieciecza), a Żebrowski (ARKA Gdynia) wpadł jeszcze w bramkarza Termaliki
48'
Loska (Bruk-Bret Termalica Nieciecza) potrzebuje pomocy medycznej
49'
Podbeskidzie już remisuje z Resovią 3:3, przypomnijmy, że gdyby Arka i Stal przegrały, to Podbeskidzie przy zwycięstwie awansuje na 6. miejsce
50'
Loska (Bruk-Bret Termalica Nieciecza) zostaje na boisku
51'
Czubak nie zdołał skierować piłki do siatki
51'
Loska (Bruk-Bret Termalica Nieciecza) odbił piłkę poza bramkę po strzale Stępnia
52'
po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska Loska (Bruk-Bret Termalica Nieciecza) odbił piłkę po strzale Capanniego (ARKA Gdynia)
53'
Żółtą kartką został ukarany Gol (ARKA Gdynia) po faulu na Tekijanskim
55'
Arka przeważa w drugiej połowie, zdobyła kolejny rzut rożny
56'
niecelny strzał Stępnia po rzucie rożnym Gojnego (ARKA Gdynia)
58'
kontra Termaliki i przedwczesna radość gości, którzy już cieszyli się z gola, sędzia uznał, że piłka całym obwodem nie przekroczyła linii bramkowej. Po strzale Wacławczyka piłka przełamała ręce Kajzera, ale bramkarz jeszcze raz zdążył z interwencją i odbił piłkę
60'
Loska (Bruk-Bret Termalica Nieciecza) interweniuje poza własną "16", gdyż do piłki biegł Capanni (ARKA Gdynia)
61'
Czubak próbował dograć piłkę do Żebrowskiego (ARKA Gdynia), ale przejął ją Loska (Bruk-Bret Termalica Nieciecza)
61'
Stal wyrównała w meczu ze Skrą 1:1. Tym samy rzeszowianie umacniają się na 6. miejscu. Przy tym wyniku, by ich wyprzedzić, Arka musiałaby wygrać w Niecieczy
63'
Ruch objął prowadzenie z GKS Tychy 1:0. W tej chwili to chorzowianie, a nie Termalica mają bezpośredni awans do ekstraklasy
65'
Gojny (ARKA Gdynia) w kierunku Czubaka, ale bliżej do piłki miał Loska (Bruk-Bret Termalica Nieciecza) i on ją przejął
66'
rzut rożny dla gospodarzy
66'
niecelny strzał Tekijanskiego (Bruk-Bret Termalica Nieciecza) po rzucie rożnym
zakończyliśmy relację z żużla, tam był happy end dla Wybrzeża, a tutaj?

69'
Podbeskidzie prowadzi 4:3, w tej chwili Arka spada na 8. miejsce w tabeli
69'
w barażach obecnie Stal, bo ma lepszy bilans od Podbeskidzia
70'
Arka przygotowuje podwójną zmianę
72'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gol, w jego miejsce wchodzi Marcus.
72'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Żebrowski, w jego miejsce wchodzi Haydary.
72'
kolejne dwie zmiany Arki w ofensywie, a nawet wzmocnienie tej formacji, bo defensywy Gol (ARKA Gdynia) ustąpił miejsce ofensywnemu Marcusowi (ARKA Gdynia)
73'
niecelny strzał sprzed pola karnego Radwańskiego (Bruk-Bret Termalica Nieciecza)
74'
rykoszet po strzale Trubehy (Bruk-Bret Termalica Nieciecza), rzut rożny dla Termaliki
74'
Żółtą kartką został ukarany Wacławek (Bruk-Bret Termalica Nieciecza) po faulu taktycznym na Stępniu, który próbował zacząć kontrę po rzucie rożnym gospodarzy
74'
Termalica przygotowuje potrójną zmianę
74'
Trubeha (Bruk-Bret Termalica Nieciecza) potrzebuje pomocy medycznej
75'
Bruk-Bret Termalica Nieciecza przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mesanović, w jego miejsce wchodzi Śpiewak.
75'
Bruk-Bret Termalica Nieciecza przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wacławek, w jego miejsce wchodzi Błachewicz.
75'
Bruk-Bret Termalica Nieciecza przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Trubeha, w jego miejsce wchodzi Poznar.
77'
Żółtą kartką został ukarany Marcjanik (ARKA Gdynia) po faulu na Zawijskym
77'
Loska (Bruk-Bret Termalica Nieciecza) przejął piłkę, która była zagrywana w kierunku Haydary'ego (ARKA Gdynia)
78'
Loska (Bruk-Bret Termalica Nieciecza) złapał piłkę po zagraniu Czubaka
80'
Żółtą kartką został ukarany Stępień (ARKA Gdynia) po faulu na Karasku
80'
jeszcze będzie podwójna zmiana w Arce
80'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Marcjanik, w jego miejsce wchodzi Dobrotka.
80'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Milewski, w jego miejsce wchodzi Zieliński.
82'
po wrzucie z autu Gojnego (ARKA Gdynia) w pole karne, piłkę przedłużył Czubak, a niecelnie strzelał Dobrotka (ARKA Gdynia)
82'
Bruk-Bret Termalica Nieciecza przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Karasek, w jego miejsce wchodzi Poliarus.
83'
rzut karny dla Arki, Tekijanski sfaulował Marcusa
85'
[1:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Capanni. Loska rzucił się w prawo i odbił piłkę po strzale z rzutu karnego Brazylijczyka, ale Luan doskoczył do dobitki i celnie dobił
86'
na spalonym Śpiewak (Bruk-Bret Termalica Nieciecza)
86'
Arka wraca na 7. miejsce w tabeli, ale wobec remisu Stali, nadal jest poza barażami
86'
Termalica spada zaś na 4. miejsce, bo wyprzedza ją Wisła, która prowadzi w Łęcznej 3:0
88'
Ternmalica sygnalizuje zagranie ręką w polu karnym Arki, sędzia puścił grę
89'
Żółtą kartką został ukarany Latal, trener Bruk-Bret Termalica Nieciecza.
89'
Stal prowadzi ze Skrą 2:1, ten wynik oznacza, że rzeszowianie umocnili się na 6. miejscu
90'
koniec meczów: Podbeskidzie - Resovia 4:3 i Górnik - Wisła 0:3
90'
strzał Śpiewaka (Bruk-Bret Termalica Nieciecza) w... Poznara (Bruk-Bret Termalica Nieciecza)
90'
aż 5 minut doliczonych do drugiej połowy
90+1
Kajzer (ARKA Gdynia) kapitalnie odbił piłkę po strzale głową Poznara (Bruk-Bret Termalica Nieciecza)
90+2
Żółtą kartką został ukarany Dobrotka (ARKA Gdynia).
90+3
Stępień (ARKA Gdynia) poza bramkę wybił piłkę spod nóg Błachowicza, będzie rzut rożny
90+3
[2:1] Bruk-Bret Termalica Nieciecza STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Śpiewak. Arka zaskoczona po rzucie rożnym. Po dośrodkowaniu piłkę przedłużył Ambrosiewicz, a rezerwowy z metra skierował ją do siatki
90+4
Żółtą kartką został ukarany Śpiewak (Bruk-Bret Termalica Nieciecza) za zdjęcie koszulki
90+5
KONIEC MECZU. BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA - ARKA GDYNIA 2:1
Arka kończy sezon na 8. miejscu i traci wszelkie szanse na awans do ekstraklasy. To najgorszy wynik odkąd od 2020 roku rywalizuje w Fortuna 1. Lidze. Poprzednio zajmowała: 4. i 3. pozycje, a odpadła z walki o awans po przegraniu pierwszego meczu barażowego u siebie
dobra wiadomość dla Arki to tytuł króla strzelców dla Czubaka. W ostatniej kolejce ani on ani Fernandez z Wisły gola nie strzelili. Czubak skończył sezon z 21. bramkami, Fernandez z 20. Będzie też jeszcze grał w barażach, ale one nie liczą się już do klasyfikacji najlepszych snajperów
bezpośredni awans do ekstraklasy dziś zdobył Ruch, który był beniaminkiem w I lidze! Chorzowianie dołączyli do ŁKS, który 1. miejsce w tabeli i awans zapewnił sobie przed tygodniem w Gdyni
w barażach zagrają: Termalica ze Stalą oraz Wisła z Puszczą

Baraże - harmonogram
6 czerwca (wtorek)
godz 18: Wisła Kraków - Puszcza Niepołomice
20:45: Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Stal Rzeszów

11 czerwca (niedziela)
18 - finał zwycięzcy wtorkowych meczów, lepszy w tym spotkaniu awansuje do ekstraklasy

18 Sandecja Nowy Sącz 34 5 12 17 28:54 27
W sezonie zasadniczym rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny awansują do PKO BP Ekstraklasa. Natomiast trzy najsłabsze zostaną zdegradowane do II ligi.
Ponadto zespoły z miejsc 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach, a ich zwycięzca także awansuje do piłkarskiej elity.
Tabela wprowadzona: 2023-06-03