Budowlani Commercecon Łódź - Ogniwo Sopot 0:45. Bez niespodzianki z beniaminkiem

dak.
28 października 2023, godz. 14:45

Ogniwo Sopot

Jordan Tebbatt ma z czego się cieszyć, bo swoim przyłożeniem przyczynił się także do zwycięstwa Ogniwa Sopot. Jordan Tebbatt ma z czego się cieszyć, bo swoim przyłożeniem przyczynił się także do zwycięstwa Ogniwa Sopot.

Niespodzianki nie było. Ogniwo Sopot pewnie pokonało beniaminka i w meczu otwierającym rundę wiosenną w ekstralidze rugby wygrało na wyjeździe z drużyną Budowlani Commercecon Łódź 45:0 (26:0).

Przeczytaj relację z meczów w 10. kolejce pozostałych trójmiejskich drużyn

Punkty dla Ogniwa: Wojciech Piotrowicz 10, Wiktor Wilczuk 10, Mateusz Plichta 5, Piotr Zeszutek 5, Paul Thompson-Wells 5, Jordan Tebbatt 5, Jakub Burek 5

OGNIWO: Kavtaradze (55 Fidler), Wilczuk, Gąska - Piotrowski, Mokrecow (55 Mroziński) - Żarczyński (46 Żarczyński), Zeszutek (55 Burek), Tebbatt - Plichta, Piotrowicz - Szulta (67 Lubczyński), Seerane (79 O. Grabowski), Thompson-Wells, Lis (67 Sawicki) - Kirsanow

Ogniwo Sopot udanie rozpoczęło rundę wiosenną, pokonując beniaminka Budowlani Commercecon Łódź aż 45:0 (26:0).

Przeczytaj, jak ocenił pierwszą rundę rozgrywek ekstraligi i grę trójmiejskich drużyn prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Rugby Przeczytaj, jak ocenił pierwszą rundę rozgrywek ekstraligi i grę trójmiejskich drużyn prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Rugby

Sopocianie swój marsz po zwycięstwo rozpoczęli bardzo szybko, bo pierwsze przyłożenie już w 2. minucie zdobył Wiktor Wilczuk. Następnie w polu punktowym akcje kończyli: Mateusz Plichta, Piotr Zeszutek i tuż przed przerwą Paul Thompson-Wells.

Natomiast po zmianie stron skuteczny znów był Wilczuk, od którego zaczęło się punktowanie. Kolejne przyłożenia zdobywali: Jordan TebbattJakub Burek.

9 Budowlani Commercecon Łódź 9 0 0 9 55:606 0
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zagrają o złoty medal, a dwie kolejne o brązowy. Gospodarzem meczów będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli. Nikt nie spada bezpośrednio. Najsłabsza drużyna ma zagrać baraż z mistrzem I ligi o prawo gry w ekstralidze 2024/25.
Tabela wprowadzona: 2023-10-29