Bałtyk z Kotwicą na pierwszy remis w Gdyni

Rafał Sumowski
17 listopada 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł na ten temat Bałtyk skończył sezon III ligi z 4. lokatą
Krzysztof Bułka miał odpoczywać do końca rundy jesiennej. Zagrał jednak przeciwko Kotwicy i zdobył gola dającego prowadzenie Bałtykowi. Później arbiter usunął go z boiska, a gdynianie nie obronili prowadzenia. Krzysztof Bułka miał odpoczywać do końca rundy jesiennej. Zagrał jednak przeciwko Kotwicy i zdobył gola dającego prowadzenie Bałtykowi. Później arbiter usunął go z boiska, a gdynianie nie obronili prowadzenia.

Piłkarze Bałtyku Gdynia zremisowali z Kotwicą Kołobrzeg 1:1 (1:0). To ich pierwszy podział punktów w tym sezonie na własnym boisku. Już na początku meczu gola dla gospodarzy zdobył Krzysztof Bułka. Piłkarz, który z powodu kontuzji miał pauzować do końca rundy, najpierw dał biało-niebieskim prowadzenie, a następnie za drugą żółtą kartkę wyleciał z boiska. W całym meczu sędzia pokazał aż 10 żółtych kartek.

Bramki: Bułka 6 - Poznański 55
BAŁTYK: Yehia - Skrzecz (56 Rasmus), Kokosiński, Wasielewski, Proena, Wesołowski - Rusinek, Piekarski, Bułka, Rychłowski (61 Zbrzyzny) - Kurs.

W meczu z Kotwicą zmagający się z uciążliwym urazem mięśnia dwugłowego uda Krzysztof Bułka nie po raz pierwszy w tym sezonie zagrał na własną prośbę. - Chodził za mną cały tydzień, abym pozwolił mu wystąpić w tym spotkaniu - mówi trener Paweł Budziwojski.

Skrzydłowy za zaufanie szkoleniowca odpłacił się bardzo szybko, już w pierwszych minutach pokonując bramkarza gości efektownym strzałem z 16 metrów pod poprzeczkę. Kołobrzeżanie grali otwartą piłkę, ale to gdynianie mieli świetne okazje, by podwyższyć rezultat.

Dwukrotnie bliski zdobycia gola był debiutujący w pierwszym zespole stoper Arkadiusz Proena. Po strzałach 17-latka rywale dwukrotnie w pierwszej połowie praktycznie wybijali piłkę z bramki. Sytuacji sam na sam przed przerwą nie wykorzystał natomiast Bułka.

W całym meczu meczu arbiter pokazał aż 10 żółtych kartek, z czego 6 dla Bałtyku. - Zastanawialiśmy się, czy aby nie oglądamy meczu ligi szkockiej. Było niesamowicie dużo twardej, fizycznej walki, nikt nie odpuszczał, stąd dużo kar - mówi trener Budziwojski.

W 53 minucie drugi w tym spotkaniu żółty kartonik obejrzał Bułka i od tej pory gdynianie musieli grać w dziesięciu. Kotwica skorzystała z tego błyskawicznie. Chwilę później po wyrzucie z autu zagapili się gdyńscy obrońcy, a Jakub Poznański uderzeniem w długi róg pokonał Osamę Yehię dając kołobrzeżanom remis.

- Kotwica zagrała bardzo dobre spotkanie i mimo, iż to my prowadziliśmy, tak naprawdę możemy być zadowoleni z tego remisu, bo przecież niemal całą drugą połowę graliśmy w osłabieniu. Moi zawodnicy dali z siebie wszystko, w końcówce spotkania było im już niezwykle ciężko, ale zdołali obronić punkt. Duże uznanie dla nich. Na pewno pozytywem jest występ Arkadiusza Proeny - myślę, że to będzie bodziec dla innych naszych graczy - ocenia Budziwojski.