Zobacz jak Lechia oddała 14 punktów!

3 marca 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Radość piłkarzy Śląska, smutek lechistów, gdyż wrocławianie wygrali mecz na PGE Arenie 3:2, choć przegrywali 0:2. Takich prezentów gdańszczanie zrobili rywalom znacznie więcej. Radość piłkarzy Śląska, smutek lechistów, gdyż wrocławianie wygrali mecz na PGE Arenie 3:2, choć przegrywali 0:2. Takich prezentów gdańszczanie zrobili rywalom znacznie więcej.

Piłkarze Lechii zremisowali wygrany mecz z Pogonią Szczecin. Niestety, to nie pierwszy taki prezent biało-zielonych dla rywali w bieżącym sezonie ekstraklasy. Takich spotkań znaleźliśmy już siedem, w tym aż sześć na osiem rozegranych na PGE Arenie! Gdańszczanie nie potrafili w nich utrzymać korzystnych rezultatów, co kosztowało ich stratę aż 14 punktów!

Co jest powodem, że Lechia nie potrafi utrzymać korzysnych wyników i tyle punktów oddaje w prezencie rywalom?

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z MECZU LECHIA - POGOŃ 1:1

Jesienią, gdy Lechii masowo punkty uciekały po około godzinie gry, Jarosław Bieniuk mówił pół żartem pół serio o odpaleniu racy ostrzegawczej w momencie, kiedy nadciąga feralny okres.

Ostatecznie obyło się bez pirotechniki, ale wiosną Lechia ma nową przypadłość. Tym razem punkty oddaje w końcówce meczów, gdy wydaje się, że nic nie jest w stanie odebrać jej zwycięstwa.

PRZECZYTAJ KOMENTARZ SŁAWOMIRA WOJCIECHOWSKIEGO: "JAKBY SIĘ IM NIE CHCIAŁO!"

- Na początku drugiej połowy miałem takie wrażenie, że jak strzelimy drugą bramkę, worek z kolejnymi golami się otworzy, a my włączymy pełny luz. Niestety, zamiast tego było dużo niedokładności, gry szarpanej. Brakowało spokoju, aby ich "wyklepać". Za długo czasem trzymaliśmy piłkę, gdy trzeba było grać szybciej - przyznaje Paweł Buzała. - Nerwowość wkradła się po drugiej żółtej kartce Piotrka Wiśniewskiego. W ostatniej minucie, można powiedzieć - robimy pół błędu, gdyż Pogoń przez cały mecz nie miała praktycznie sytuacji, i tracimy zwycięstwo - kręci z niedowierzaniem głową napastnik Lechii.

Poza Wiśniewskim, który w ciągu siedmiu minut uzbierał dwie żółte kartki, jako główny winowajca niepowodzenie w piątek wskazywany jest Rafał Janicki. To on faulował Ediego Andradinę, co przyniosło Pogoni karnego, a obrońcy Lechii czerwoną kartkę.

Andradina wykorzystał... pół błędu gdańszczan, a Pogoń również nie przegrała na PGE Arenie. Andradina wykorzystał... pół błędu gdańszczan, a Pogoń również nie przegrała na PGE Arenie.
- Za dużo mam lat, szanuję siebie i rywali, aby bawić się w jakieś symulowanie. Nie mi oceniać, czy był faul, czy nie, bo to rola sędziego, ale na pewno zostałem przewrócony, co więcej obrońca Lechii chciał mnie przewrócić - podkreślał Brazylijczyk. - Znam zasadę, że faulowany nie strzela karnego, ale tutaj nie było dyskusji. Nie mogło być inaczej, miałem uderzyć, bo ma mnie spoczywa odpowiedzialność - dodał Andradina, który do gry wszedł w drugiej połowie.

Oczywiście nie wszystkie mecze da się wygrać, nie zawsze udaje się utrzymać korzystny wynik, ale w przypadku Lechii nad kolejnymi podarkami tej drużyny względem rywali trudno przejść do porządku dziennego.

Gdańszczanie otwierają zaledwie grupę drużyn środka tabeli, choć mogli być z powodzeniem na... samym szczycie! Przeanalizowaliśmy mecze biało-zielonych w tym sezonie. Znaleźliśmy aż siedem spotkań, w których podopieczni Bogusława Kaczmarka nie utrzymali korzystnego wyniku. Gdyby mecze kończyły się w momencie, gdy Lechia remisowała lub prowadziła w tych spotkaniach, to na swoim koncie miałaby aż 14 punktów więcej!

ZOBACZ WYNIKI WSZYSTKICH MECZÓW LECHII W SEZONIE 2012/13, PRZECZYTAJ RELACJE, OBEJRZYJ ZDJĘCIA, DOWIEDZ SIĘ, JAKIE OCENY GDAŃSKIM PIŁKARZOM WYSTAWIALI CZYTELNICY TROJMIASTO.PL

Mecze sezonu 2012/13, w których Lechia nie potrafiła utrzymać korzystnego rezultatu
1. kolejka: Lechia - Polonia Warszawa 1:3, stracony jeden punkt
W 12. minucie Piotr Wiśniewski wyrównał 1:1. Już pięć minut później gola strzelił Paweł Wszołek, a w ostatniej minucie gry gdańszczan dobił Jacek Kiełb.

Świętująca ekipa Piasta Gliwice. To niestety dość częsty obrazek na PGE Arenie. Na tym stadionie Lechia wygrała zaledwie 5 z 23 meczów w ekstraklasie! Świętująca ekipa Piasta Gliwice. To niestety dość częsty obrazek na PGE Arenie. Na tym stadionie Lechia wygrała zaledwie 5 z 23 meczów w ekstraklasie!
4. kolejka: Lechia - Piast Gliwice 1:2, stracone trzy punkty
Od 24. minuty gdańszczanie prowadzili 1:0. Goście strzelili dwa gole (55, 86. minuta) po z pozoru niegroźnych sytuacjach. Obie akcje poszły stroną, której miał bronić Vytautas Andruskievicius. Litwin od tamtego meczu nie zagrał już w ekstraklasie.

8. kolejka: Lechia - Ślask Wrocław 2:3, stracone trzy punkty
W 50. minucie Lechia prowadziła 2:0. Przegrała, gdyż goście strzelili trzy gole między 62. a 72. minutą!

10. kolejka: Lechia - Legia 1:2, stracony jeden punkt
W 69. minucie Abdou Razack Traore wyrównał na 1:1. Już cztery minuty później Danijel Ljuboja strzelił zwycięskiego gola dla gości.

14. kolejka: Lechia - Zagłębie Lubin 2:2, stracone dwa punkty
Gospodarze odbili wynik i z 0:1 wyszli na 2:1 w 52. minucie po golach Traore i Deleu. Na siedem minut przed końcem gry wyrównał... obrońca przyjezdnych, Costa Nhamoinesu.

16. kolejka: Polonia Warszawa - Lechia 1:1, stracone dwa punkty
W 83. minucie Piotr Wiśniewski zdobył dla gdańszczan prowadzenie. Pięć minut później biało-zieloni pozwolili się skontrować i Miłosz Przybecki doprowadził do podziału punktów.

17. kolejka: Lechia - Pogoń Szczecin 1:1, stracone dwa punkty
Gospodarze prowadzili od 17. minuty 1:0, a w dodatku aż do 72. minuty grali z przewagą jednego zawodnika. Wyniku nie poprawili, a w ostatniej z pięciu doliczonych minut Rafał Janicki sfaulował w polu karnym Ediego Andradinę, a sam poszkodowany doprowadził do remisu.

16 GKS Bełchatów 17 1 5 11 10:27 8

* Zagłębie Lubin rozpoczęło sezon z trzema ujemnymi punktami za korupcję w sezonie 2005/06.

Tabela wprowadzona: 2013-03-05

Wyniki 17 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Pogoń Szczecin 1:1 (1:0)
  • Lech Poznań - Polonia Warszawa 0:1 (0:1)
  • Ruch Chorzów - Widzew Łódź 3:0 (1:0)
  • Piast Gliwice - KGHM Zagłębie Lubin 1:1 (0:0)
  • Legia Warszawa - PGE GKS Bełchatów 0:0
  • Korona Kielce - Śląsk Wrocław 1:1 (0:0)
  • Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 1:2 (0:2)
  • Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:0

Opinie (106) 4 zablokowane

• I byłby majster. (3)

A tak jest lot na dno.

• 46 11

• jaki majster (1)

ten artykul jest bezsensowny, autor twierdzi ze jak np prowadzi sie 1-0 z piastem i sie nie wygra to są starcone punkty hahah jeden z glupszych artykołów na tym portalu., stracone punkty to sa w ostatnich minutach meczu gamonie

• 7 0

• dowód że trójmiasto .pl to betoniarski portal

Winszują se,i takie bezsensowne artukuły wypuszczają.Może o waszych karnych z kapelusza co wam du.e ratowały coś powiecie?

• 10-11 miejsce (1)

jak tak dalej pójdzie to raczej 10 miejsce w tabeli sie szykuje, piast,zaglebie,jagielonia i pogoń już tylko 3 punkty a jak przegraja mecz z korona to i korona będzie blisko

• 39 2

• Jak tak dalej będą grali to z Ciebie niepoprawny optymista

12-14 miejsce. Oprócz dwóch spadkowiczów może jeszcze Pogoń i Widzew będą za nami. Reszta nas łyknie.