Buzała przypomniał się dwoma golami

29 września 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Paweł Buzała przypomniał sobie Puchar Polski edycji 2007/08, w której był głównym snajperem Lechii, która jako II-ligowiec awansowała aż do ćwierćfinałów. Dziś napastnik strzelił na wyjeździe dwa gole, a gdańszczanie po zwycięstwie nad Nielbą Wągrowiec 3:1 (2:1) awansowali do 1/8 finału. Kolejnego rywala biało-zieloni poznają podczas losowania 6 października. Na pewno nie będzie nim Lech Poznań, który został wyeliminowany w Stalowej Woli!

Leśniewski 29 - Buzała 19, 48, Nowak 23

NIELBA: Wosicki - Halaburda, Kotarski, Gąsiorowski (40 Wrzeszcz), Szyszka - Figaszewski, Bartkowiak (54 Sarbinowski), Klawiński, Jarzembowski - Witomski (72 Gryszczyński), Leśniewski

LECHIA: Kapsa - Osłowski, K.Bąk, Wołąkiewicz, Kaczmarek - Wiśniewski, Bajić, Pietrowski, Nowak (58 Rybski) - Kowalczyk (90 Rosiński), Buzała (68 Zabłocki).

Sędzia: Mularczyk (Skierniewice). Żółte kartki: Kotarski (Nielba), Osłowski, Bajić, Wiśniewski (Lechia). Czerwona kartka: Wiśniewski (59. minuta - po drugiej żółtej).

- Po pucharowych meczach dwa lata temu zdobyłem zaufanie trenera i kibiców. Chciałbym, aby podobnie stało się i teraz - mówił nam wczoraj Buzała. napastnik znów musi walczyć o miejsce w składzie, gdyż z powodu naderwania mięśnia czworogłowego pauzował przez szęść tygodni. - To moja najdłuższa przerwa w karierze - przyznał Paweł.

W Wągrowcu popularny "Buzi" powinien przekonać trenera Tomasza Kafarskiego, że to on powinien grać w ataku Lechii obok nieobecnego w dzisiejszym meczu Ivansa Lukjanovsa, albo nawet zamiast Łotysza.

Buzała otworzył rejestr bramkowy w 19. minucie. w polu karnym dobrze przyjął piłkę podawaną przez Marko Bajicia, odwrócił się z nią i strzelił nie do obrony. Drugi raz Jacek Wosicki, w przeszłości m.in. bramkarz... Arki, po strzale tego napastnika skapitulował zaraz na początku drugiej połowy. Tym razem Paweł zaskoczył go strzałem głową i poprawił na 3:1.

Nielbie trzeba bowiem oddać, że mimo niekorzystnego wyniku nie skapitulowała. Co prawda na 2:0 strzelił Paweł Nowak, który dziś był sprawdzany jako lewoskrzydłowy, to gospodarze ambitnie dązyli do zmiany rezultatu.

Po pół godzinie gola zdobył Rafał Leśniewski, a tuż przed przerwą Patryk Halaburda strzelił w poprzeczkę! Jednak na najcięższą próbę defensywa gdańska została wystawiona od 59. minuty. Lechia musiała grać w dziesiątkę. Sędzia pokazał wówczas żółtą kartkę Piotrowi Wiśniewskiemu za symulowanie faulu w polu karnym, a że skrzydłowy miał już wcześniej kartkę, to musiał opuścić boisko!

Warto przypomnieć, że obrona biało-zielonych pierwszy raz zagrała w takim ustawieniu. Debiut w seniorskiej drużynie zaliczył Maciej Osłowski, Krzysztof Bąk został stoperem, a Marcin Kaczmarek lewem obrońcą. W domu zostali bowiem Arkadiusz Mysona i Jacek Manuszewski.

W 69. minucie Pawła Kapsę uratował słupek, w który trafiła piłka po uderzeniu Tomasza Jarzembowskiego. jednak w końcówce szkoleniowiec na tyle pewny był sukcesu, że na początku doliczonego czasu gry pozwolił zadebiutować 18-letniemu Pawłowi Rosińskiemu.

Pozostałe wyniki meczów 1/16 finału Pucharu Polski:
Okocimski Brzesko - Arka Gdynia 1:2 (0:1)

Start Otwock - ŁKS Łódź 3:2 (2:0)
Piast Kobylin - Cracovia Kraków 1:1 (1:0) karne 2:4
Polonia Słubice - Piast Gliwice 1:2 (0:1)
Hetman Zamość - Wisła Kraków 0:3 (0:1)
Olimpia Grudziądz - Odra Wodzisław Śląski 1:2 (1:1)
GKS Tychy - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:0) po dogrywce
Dolcan Ząbki - Śląsk Wrocław 1:1 (1:0) karne 5:4
Widzew Łódź - Ruch Chorzów 0:1 (0:0)
Korona Kielce - PGE GKS Bełchatów 3:1 (2:0)
Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze 2:0 (1:0)
GKP Gorzów - Legia Warszawa 0:2 (0:1)
Stal Stalowa Wola - Lech Poznań 0:0 karne 4:1
Pogoń Szczecin - Polonia Warszawa (przełożony na 7.10)

Opinie (108) ponad 50 zablokowanych

• arka gdynia rok założenia 1811 a co (1)

• 6 0

• A MY LG

1410

• 0 0

• CZY Lechia

Prawidłowo zdobyła bramki? Czy tak jak w meczu ligowym.

• 0 0

• a kogo to obchodzi???? (2)

• 0 2

• (1)

Panowie o co tu chodzi . cieszmy sie ze Lechia i Arka jest w nastepnej rundzie , niech sie promuja dalej, bedzie w trojmiescie na co patrzec, bo na razie nie mamy sie czym pochwalic, niestety Warszawa , karakow , poznan , gornay slask , a gdzie my w szeregu, zawsze musimy sie patrzec na innych , moze cos sie zmieni u nas , licze na to..
      Pozdrawiam

• 1 1

• Lechia tak - Arka nie

• 0 1

• ZAMIAST LUKJANOVSA?!?!?! CHYBA KPISZ ! (2)

NAJLEPSZY ZAWODNIK LECHII NA BOISKU I CHCESZ GO REDAKTORZYNO ZASTAPIC BUZIM ?? CHYBA KPISZ !!

• 2 4

• nie zastapic... (1)

Jezeli Kafar wyciagnie wnioski z meczu z golebiami i teraz z Nielba to na Polonie Bytom wystawi dwoch napastnikow czyli Wanie z Buzim (bo Ryba sie nie nadaje do niczego). Buzi jak wchodzi to odrazu widac ze zaraz bedzie goraco pod bramka przeciwnika, i to wlasnie chodzi...

• 2 1

• Racja. Aczkolwiek nie wiem, czy Kowalczyk by się też nie wykazał.

• 0 0

• I fajnie (2)

Tylko z tymi krzesełkami to przegiecie :-) bo ja bym chciała tak jak moje kolerzanki różowe. i mało tego naszych facetów też przekonaliśmy na różowy.

• 2 0

• zadzwoń do szczurka moze zamówi ci różowe (1)

na tory?? czy zegar??

• 3 2

• tory

• 0 0

• AVE

• 0 0

• czy gdzieś można zobaczyć bramki Lechii z Nielbą? (2)

wie ktoś?

• 0 0

• We Wrocławiu w Prokuraturze.

• 2 0

• WIE

• 0 1

• z arka w internecie nikt nie wygra!!Przyklad?Prosze bardzo (1)

Weekend-sobota,prestizowy mecz arki z Ruchem Chorzow.37 kibicow z Gdynii plus 3(!)z Cracovii
    Wtorek,srodek tygodnia(!)-mecz z Nielba Wegrowiec,drugoligowcem(dawna 3 liga) 42 kibicow Lechii.
    Sroda,srodek tygodnia tydzien temu-mecz Okocimskiego z arka w Brzesku.ZERO kibicow arki,ZERO kibicow Cracovii(50 km od Krakowa)....
    Jesli ktos nie dostrzega roznicy pomiedzy meczem rozgrywanym w weekend,a a wsrodku tygodnia,pomiedzy Ruchem Chorzow,a Nielba Wagrowiec musi byc arkowcem!
    I na koniec,ktory to juz raz arkowcy zaslaniaja sie Lechem Poznan.I to nie tylko na tym forum.Czemu nie napisza np.Arki Gdynia bylo 700.Tylko pisza Lecha bylo 700.Czemu nie napisza bojcie sie nas,tylko pisza bojcie sie Lecha.Przeciez to jest zenada roku pisac np Lech was zniszczy.A co z arka?Nie zniszczy nas?:))
    Zeby dopiec Lechii jakies matoly pisza o Lechu,ktorego zachowanie wobec arki bylo bardzo dwuznaczne i gdyby nie wizyty w Poznaniu i Gdynii to juz bylaby kosa..

• 16 4

• Ale ty jesteś d....

Kogo to obchodzi - dla mnie to ty możesz jechać do Pacanowa gdzie zniszczy cię koziołek matołek. To ty jesteś ZERO i zapomniałeś się podpisać.

• 2 1

• (2)

BAŁTYK GRATU\LUJE LECHII AWANSU!!!!!!!!!
    POWODZENIA W NASTEPNEJ RUNDZIE!!!!!!!!!!PRAWDZIWI KIBICE Z OLIMPIJSKIEJ GDZIE BEZDOMNEGO PSA TRZYMAMY !!!!!!!!!!

• 10 3

• milcz jak do mnie mówisz (1)

bezdomne psy to wy jesteście, chowające sie po piwnicach szczury, podejdź i powiedz w twarz śmieciu z olimpijskiej

• 1 4

• Bałtyk przynajmniej ma swój stadion. Wy nie macie żadnego

• 3 2

• Wielki Klub (4)

Szkoda ze w poblizu Gdanska nie ma takiego klubu z ktorym moglibysmy rywalizowac jak rowny z rownym .