Były blisko...

17 września 2006 (artykuł sprzed 17 lat)
Zgoda zdążyła już w tym sezonie rozgromić mistrzynie Polski różnicą 15 bramek. Dlatego porażka 22:23 (15:15) w Rudzie Śląskiej nie przynosi ujmy odmłodzonej drużynie AZS AWFiS.

AZS AWFiS: Sadowska - Chudzik 2 bramki, Szymańska, Tyda 4, Misiał 7, Serwa, Bołtromiuk 6, Koniuszaniec 1, Kulwińska, Wilamowska 2, Szwed, Mielczewska.

Z przebiegu gry akademiczkom na pewno należał się remis. Wynik "trzymała" im bramkarka Małgorzata Sadowska. Aż do ostatnich minut, gdy gospodynie uciekły na 23:20, żadnej z drużyn nie udało się zdobyc wyższego prowadzenia niż dwubramkowe. Przyjezdne dobrze weszły w drugą część gry. Otworzyły je trafienia Agnieszki Tydy i Anny Musiał, które dały korzystny dla gdańszczanek rezultat 17:15. ta ostatnia szczypiornistka mogła zapewnić nam remis. Niestety, w ostatniej akcji meczu przegrała pojedynek sam na sam z Dorotą Krzymińską. Na usprawiedliwienie lewoskrzydłowej można dodać tylko to, że od bramkarki Zgody jest młodsza równo o... 10 lat!

Pozostałe wyniki 4. kolejki: AZS AWF Katowice - Łącznościowiec Poczta Szczecin 17:23 (8:11), Sośnica Gliwice - Finepharm Jelenia Góra 27:26 (15:15), Piotrcovia - SPR Safo ICom Lublin 28:24 (13:12), Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin 25:33 (11:19), Start Elbląg - AZS Politechnika Koszalińska 35:29 (16:15).

• sponsor

podobno jest nowy sponsor. coraz lepsze wiadomości z klubu.

• 0 0

• Jeśli to prawda, to może wreszcie w przyszłym sezonie AZS będzie stać na grę w europejskich pucharach :).
    Jak już wiadomo z głównych serwisów o piłce ręcznej, powtórny konkurs na selekcjonera zakończył się fiaskiem - i nic dziwnego, biorąc pod uwagę poziom większości kandydatur. Reprezentację prowadzi na razie Jerzy Noszczak, a wśród powołanych na konsultację do Ciechanowa zawodniczek z ligi znalazło się sześć akademiczek: Bołtromiuk, Chudzik, Sadowska, Serwa, Tyda i Wilamowska.

• 0 0

• Ten nowy sponsor to budowlana firma Dablex - wcześniej zdecydowała się wspomagać rugbistów Ogniwa.

• 0 0

• Brawo NATA, znowu zacznie wygrywac!
    Jakies transfery? Puchary, łącznie z Pucharem Polski?
    I oby długo ta kaska płyneła!

• 0 0

• AZS AWF - Ruch 34-27 (19-14)

Najlepsze w wykonaniu akademiczek było pierwsze 20 minut I połowy (wtedy odjechały chorzowiankom na 10 bramek) oraz pierwszy kwadrans II połowy. W przerwie doszło do oficjalnego podpisania umowy z nowym sponsorem.
    Ciekawostka - w roli losującej nagrody dla kibiców wystąpiła Justyna Łabul.