Czy Maksym Chłań zostanie olimpijczykiem? Lechia Gdańsk - Chojniczanka 1:1 w sparingu

Jacek Główczyński
3 lipca 2024, godz. 16:45
Opinie (53)

Czy Maksym Chłań (w środku) zostanie olimpijczykiem? Wynik meczu sparingu Lechia Gdańsk - Chojniczanka otworzył Camilo Mena (z prawej). Czy Maksym Chłań (w środku) zostanie olimpijczykiem? Wynik meczu sparingu Lechia Gdańsk - Chojniczanka otworzył Camilo Mena (z prawej).

Lechia Gdańsk zremisowała z II-ligową Chojniczanką 1:1 (1:1) w drugim letnim sparingu. Gola strzelił Camilo Mena. Cały mecz, popisując się m.in. efektowną przewrotką, rozegrał Maksym Chłań, który został powołany do reprezentacji Ukrainy na turniej w ramach igrzysk olimpijskich. Jednak o tym, czy skrzydłowy będzie mógł pojechać do Paryża, musi rozmawiać z kierownictwem klubu, gdyż wiąże się to z opuszczeniem pierwszych kolejek nowego sezonu w ekstraklasie.

Mena 25 - Sabala 27

LECHIA (pierwsza połowa): Sarnawski - Gueho, Chindris, Olsson, Kałahur - Żelizko - Piła, Neugebauer, D'Arrigo, Chłań - Mena oraz Weirauch, Biegański, Koperski, Bajko, Kardaś, Sezonienko, Borkowski

LECHIA (pierwsza połowa): Weirauch - Piła, Koperski, Gueho, Bajko - Biegański - Borkowski, D'Arrigo, Kardaś, Chłań - Sezonienko

Szymon Grabowski do Cetniewa zabrał 25 piłkarzy, w tym pięciu bramkarzy. Jednak - jak informowaliśmy - nie ze wszystkich zawodników mógł skorzystać. Ostatecznie zabrakło nie tylko: Rifeta KapiciaBogdana Wiunnyka, których urazy awizowaliśmy, ale także Tomasa Bobcka. Nie grali też rekonwalescenci: ConradoLuis Fernandez.

Lechia Gdańsk sprawdza aż pięciu bramkarzy. Bogdan Sarnawski spokojny Lechia Gdańsk sprawdza aż pięciu bramkarzy. Bogdan Sarnawski spokojny

W tej sytuacji, by rozpocząć mocną "11", szkoleniowiec Lechii poprzesuwał niektórych piłkarzy na pozycjach, a opaskę kapitana powierzył Miłoszowi Kałahurowi. Loup Diwan Gueho, nominalny środkowy obrońca, który wcześniej był próbowany jako defensywy pomocnik, zagrał tym razem na prawej obronie. W sprawie ponownego wypożyczenia Francuza gdański klub nadal negocjuje z SC Bastia.

Natomiast wobec absencji napastników miejsce w ataku zajął nominalny skrzydłowy Camilo Menab>. Kolumbijczyk wykorzystał swą szybkość w 25. minuty. Przejął piłkę podawaną przez obrońcę do bramkarza Chojniczanki i pewnym strzałem z około 15 metrów pokonał Damiana Primela.

Chojniczanka odpowiedziała już dwie minuty później, zaskakując Lechię po stałym fragmencie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę do siatki po strzale głową skierował Valerijs Sabala.

Dobrze bił stałe fragmenty gry oraz bardzo się starał Hide Vitalucci. 22-letni Japończyk, który gra jako ofensywny pomocnik, ma znajdować się również wśród zawodników obserwowanych przez Lechię na rynku transferowym.

Lechia Gdańsk sparuje w Cetniewie. Karnety na rundę jesienną w sprzedaży Lechia Gdańsk sparuje w Cetniewie. Karnety na rundę jesienną w sprzedaży

W 40. minucie mieliśmy niespodziewany przestój w grze. Sędzia Damian Kos pokazał czerwoną kartkę Tomaszowi Boczkowi, który miał wulgarnie zwrócić się do... piłkarza Lechii. Ukarany był również kapitanem Chojniczanki i nie chciał zejść z boiska.

Po blisko 5 minutach słownych utarczek Boczek zszedł z murawy, a że to był sparing, w jego miejsce wszedł inny zawodnik i Chojniczanka nadal grała pełną "11".

W przerwie Lechia dokonała siedmiu zmian. Wśród piłkarzy, którzy pozostali na boisku był m.in. Maksym Chłań. Ukraińskiego skrzydłowego czekają rozmowy z władzami gdańskiego klubu. Został bowiem powołany do reprezentacji Ukrainy na Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024. Jednak ten turniej nie znajduje się w oficjalnym kalendarzu FIFA i Lechia nie ma obowiązku, aby zwolnić zawodnika.

Wyjazd Chłania oznaczałby, że zabrakłoby go w pierwszych kolejkach PKO BP Ekstraklasy. Kadra Ukrainy zagra najpierw towarzysko z: Egiptem (14 lipca, godz) 18:30) i Paragwajem (18 lipca, 18:30). Natomiast w grupie turnieju olimpijskiego jej rywalami będą kolejno: Irak (24 lipca, godz. 19, Lyon), Maroko (27 lipca, godz 17, Saint-Etienne) i Argentyna (30 lipca, godz. 17, Lyon).

PKO BP Ekstraklasa - terminarz 2024/25. Lechia Gdańsk rozpocznie od Wrocławia i Motoru PKO BP Ekstraklasa - terminarz 2024/25. Lechia Gdańsk rozpocznie od Wrocławia i Motoru

• 12.07, Brześć Kujawski, godz. 12: Wisła Płock

Po przerwie właśnie Chłań był najaktywniejszym piłkarzem Lechii. Niewiele brakowało, aby strzelił efektownego gola po strzale z przewrotki.

W drugiej połowie Lechia znacznie odmłodziła skład i Chojniczanka próbowała to wykorzystać. W samej końcówce doskonałą interwencją popisał się Szymon Weirauch. Jednak nie tylko z uwagi na tę paradę biało-zieloni dużo zawdzięczają swojemu nowemu bramkarzowi, że tego sparingu nie przegrali.

19 lipca 2024, godz. 20:30

Zyskaj +1 pkt, ale możesz też stracić -3 pkt

Zaznaczenie tej opcji podczas typowania skutkuje tym, że w przypadku trafienia rozstrzygnięcia zostanie przyznany dodatkowy 1 punkt, jednakże jeśli nie uda się poprawnie wytypować takiego spotkania zostaną odjęte aż 3 punkty.

Korzystanie z tej opcji jest nieobowiązkowe i jest dodatkowym elementem strategii pozwalającym na uzyskanie dodatkowych punktów. Sugerujemy z niej korzystać tylko w przypadku gdy jesteśmy pewni proponowanego rozstrzygnięcia, w przeciwnym wypadku możemy być narażeni na straty punktowe.

Jak typują inni?

34% 71 typowań Śląsk Wrocław
27% 55 typowań REMIS
39% 81 typowań Lechia Gdańsk

Wszystkie opinie (53)

Typuj wyniki Mistrzostw Europy w Niemczech!

1 Zagłębie Lubin 0 0 0 0 0:0 0
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Trzy najlepsze drużyny po 34. kolejce zdobędą prawo gry w europejskich pucharach, a trzy ostatnie zespoły spadną do I ligi.

26 maja 2024, godz. 15:00