• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Cała prawda o raku. Onkolodzy zapraszają na "Drzwi otwarte"

Ewa Palińska
29 stycznia 2019 (artykuł sprzed 5 lat) 
2 lutego  Polska Unia Onkologii już po raz 19. organizuje Dzień Drzwi Otwartych na terenie całego kraju. Do akcji włączają się Uniwersyteckie Centrum Kliniczne oraz Wojewódzkie Centrum Onkologii, zapraszając pacjentów na wykłady oraz spotkania ze specjalistami. 2 lutego  Polska Unia Onkologii już po raz 19. organizuje Dzień Drzwi Otwartych na terenie całego kraju. Do akcji włączają się Uniwersyteckie Centrum Kliniczne oraz Wojewódzkie Centrum Onkologii, zapraszając pacjentów na wykłady oraz spotkania ze specjalistami.

W sobotę 2 lutego, w związku z obchodami Światowego Dnia Walki z Rakiem, Klinika Onkologii i Radioterapii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego oraz Wojewódzkie Centrum Onkologii zapraszają na "Drzwi otwarte", podczas których będzie można dowiedzieć się m.in. tego, czy raka można uniknąć i jakie obecnie stosuje się metody walki z tą chorobą. W programie znajdą się też wykłady i konsultacje onkologiczne, dietetyczne oraz psychologiczne.



Światowy Dzień Walki z Rakiem, zwany też Światowym Dniem Raka, to święto, które ustanowiono w lutym 2000 roku podczas Światowego Szczytu Walki z Rakiem zorganizowanego pod egidą prezydenta Francji i dyrektora generalnego UNESCO. Przyjęto wówczas Kartę Paryską, w myśl której rządy krajów świata, które ją podpisały, zobowiązały się do stworzenia programów zapobiegających i metod leczenia chorób nowotworowych.

W ramach obchodów Światowego Dnia Walki z Rakiem, Polska Unia Onkologii zainicjowała akcję "Dzień Drzwi Otwartych" w placówkach onkologicznych i hematologicznych na terenie całego kraju, w której udział biorą również Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku oraz Wojewódzkie Centrum Onkologii.

- Przed całym światem stoją obecnie wielkie wyzwania związane z sytuacją epidemiologiczną i demograficzną. Prognozy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wskazują na podwojenie liczby nowych zachorowań na nowotwory w ciągu najbliższych 15-20 lat. Rak staje się głównym zabójcą ludzi w XXI wieku. Dlatego tak istotne jest propagowanie wiedzy na temat profilaktyki nowotworów, a także sposobów leczenia - informuje Uniwersyteckie Centrum Kliniczne.

Drzwi otwarte w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym



Już w najbliższą sobotę, 2 lutego w godz. 10:30-13, swoje drzwi przed wszystkimi osobami zainteresowanymi tematyką nowotworową otworzy Klinika Onkologii i Radioterapii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Podczas "Drzwi otwartych" dowiemy się m.in. tego, czy raka można uniknąć oraz jakie są sposoby walki z tą chorobą. Posłuchamy też o faktach i mitach w diecie antyrakowej.

Pacjenci będą mieli natomiast możliwość skonsultować się ze specjalistami:

  • od godz. 12 do 12:45 w Poradni Onkologicznej UCK (Centrum Medycyny Inwazyjnej, piętro 3, gabinet nr 11) porad onkologicznych będzie udzielała lek. Ewa Pawłowska
  • od godz. 11 do 13 lek. Małgorzata Łazar-Poniatowska będzie pełniła dyżur telefoniczny (tel. 58 349 22 71)
  • od godz. 11 do 13 będzie można skonsultować się telefonicznie z dietetykiem, dr n. med. Pauliną Borek (tel. 506 080 659)
  • od godz. 11 do 13 odbędą się konsultacje psychologiczne z dr. n. med. Katarzyną Lewandowską (Klinika Onkologii i Radioterapii UCK, Oddział C, tel. 58 349 29 83).

Chorujesz onkologicznie? Tu otrzymasz pomoc i wsparcie


Drzwi otwarte w Wojewódzkim Centrum Onkologii



W WCO, w ramach "Drzwi otwartych" 2 lutego w godz. 9-13 będzie można wykonać bezpłatnie badania profilaktyczne (mammografię, usg piersi, a panie w wieku 25-59 lat również cytologię). Odbędą się też konsultacje lekarskie z dziedziny onkologii a Gdańskie Amazonki będą uczyły samobadania piersi.

Rejestracji można dokonywać telefonicznie, dzwoniąc pod nr 58 345 21 99. Aby jej dokonać konieczne będzie podanie numeru PESEL.

Wydarzenia

"Drzwi otwarte" w Klinice Onkologii i Radioterapii

badania, konsultacje

Miejsca

Opinie (29) 1 zablokowana

  • pic na wodę nic nie wnosi

    • 5 0

  • Chora (1)

    Onkologii w Trojmiescie nie ma! Sam lekarz mi to powiedział. Mam miesaka, jestem młodą osobą. W Gdańsku chcieli amputować, w Gdyni nie chcieli leczyć. Mieszkam w Gdyni a na leczenie muszę jeździć do Warszawy. Wspaniała inicjatywa...wszystkim chorym radzę od razu uciekać do innego miasta.

    • 3 1

    • w Gdyni nie chcieli leczyć.

      ale kasę przytulają, nieprawdaż?
      Duuużo siły i powrotu do zdrowia życzę.

      • 0 0

2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane