Cech nie powstrzymał Ronaldo

Marta
21 czerwca 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Cristiano Ronaldo dwoma golami w meczu z Holandią wprowadził Portugalię do ćwierćfinałów, a w czwartek dał reprezentacji półfinał, strzelając bramkę Petrowi Cechowi. Cristiano Ronaldo dwoma golami w meczu z Holandią wprowadził Portugalię do ćwierćfinałów, a w czwartek dał reprezentacji półfinał, strzelając bramkę Petrowi Cechowi.

Portugalia jest pierwszą drużyną, która awansowała do półfinałów 2012. W czwartkowy wieczór w Warszawie zespół z Półwyspu Iberyjskiego pokonał Czechów 1:0 (0:0), czym jeszcze bardziej zasmucili biało-czerwonych. Drużyna, która wyeliminowała Polskę w ćwierćfinale starała się grać uważnie w defensywie, ale rywali mieli w składzie Cristiano Ronaldo. Kilkakrotnie jego strzały bronił Petr Cech, ale i on był bezradny po uderzeniu głową asa Realu Madryt. W piątek w gdańskim ćwierćfinale Niemcy zmierzą się z Grecją.

Czechy - Portugalia 0:1 (0:0)
Bramka:
Ronaldo 79

CZECHY: Cech - Gebreselassie, Kadlec, Sivok, Limbersky - Plasil, Pilar, Hubschman (86 Pekhart), Jiracek, Darida (61 Rezek) - Baros.

PORTUGALIA: Patricio - Alves, Pepe, Coentrao, Pereira - Veloso, Moutinho, Meireles (89 Rolando), Nani (84 Custodio), Ronaldo - Postiga (41 Almeida)

Sędzia: Webb (Anglia). Widzów: 55 590. Żółte kartki: Limbersky (Czechy), Nani, Veloso (Portugalia)

Czesi wygrali grupę, eliminując Polskę, Portugalczycy w swojej zajęli drugie miejsce, ale to oni byli faworytami. Nasi południowi sąsiedzi od początku spotkania starali się zniwelować siłę ofensywną rywali, zagęszczając środek pola i rejon 30 metra przed własna bramką. Sami natomiast zaczęli szukać swojej szansy w kontratakach.

Początek meczu upłynął pod znakiem "badawczej" gry obydwu zespołów. Rywale czyhali na błędy przeciwnika, a częściej w posiadaniu piłki byli gracze, którzy "wyrzucili" Polskę za burtę mistrzostw Europy.

W 18 minucie Czesi powinni prowadzić 1:0, jednak Milan Barros minimalnie spóźnił się w polu bramkowym do piłki zagrywanej przez Milana Daridę. Portugalczycy powoli dochodzili do głosu ale ich próby były o wiele bardziej spektakularne. W 25 minucie Ronaldo wyszedł na pozycję "sam na sam" ale wówczas jeszcze Petr Czech zdołał wybić piłkę.

3 minuty później szczęście mogło uśmiechnąć się do Czechów, kiedy to Postiga tak niefortunnie zagrał piłkę, że ta o mały włos nie wleciałaby do bramki gospodarzy tego spotkania. Jeszcze tuż prze przerwą z około 8 - 10 metrów w słupek trafił Ronaldo co zapowiadało emocje w drugiej połowie.

Po zmianie stron odważniej zaatakowała ekipa Portugalii ale długo zajęło jej pokonanie Czecha w bramce. W 58 minucie Nani kopnął piłkę prosto w Czecha. Kilkadziesiąt sekund później piłka znalazła się w siatce czeskiej jednak sędzia główny tego spotkania odgwizdał spalonego.

Portugalczycy grali wówczas składniej, częściej próbowali swoich sił pod bramką czeską, jednak brakowało im celności. Wreszcie w 79 minucie na środek pola karnego zagrał Mouthino a Ronaldo wykorzystując ułamki sekund rozkojarzenia pilnującego go zawodnika urwał się obrońcom i głową skierował piłkę do siatki.

Do końca spotkania pozostawało wówczas niewiele ponad 10 minut spotkania. Można było spodziewać się huraganowych ataków Czechów, jednak nic takiego nie nastąpiło i tak jak Ronaldo wprowadził Portugalię do ćwierćfinałów strzelając gole Holendrom tak ten sam zawodnik zapewnił awans swojej ekipy do półfinałów.

Ronaldo ma teraz trzy gole podobnie jak prowadzący w klasyfikacji snajperów Euro 2012: Mario Mandżukić (Chorwacja), Ałan Dżagojew (Rosja) i Mario Gomezem (Niemcy). Portugalczyk okazję do poprawienie bilansu otrzyma w półfinale, w którym 27 czerwca w Doniecku Portugalia zmierzy się ze zwycięzcą meczu Hiszpania - Francja.

• 10 4

• w Gdańsku będziemy świadkami rzutów karnych (3)

Byli własciciele Gdańska czują się tu jak w domu, jednak sałatka grecka da wurstom niesamowity opór
    dozobo na meczu

• 7 7

• Niemiaszki rozjadą tych Greków na sałatkę. Grekom psim swędem udało się z grupy wyjść, bo Ruscy mieli zły dzień

• 5 0

• Ja postawię Grekom ze dwie dyszki na sts-ach, a nóż? :) (1)

• 0 0

• a nuż jak już

zaś nóż zostaw w domu i nuże na mecz ;)

• 0 0

• tylko 1 :0

Słabiuteńki zespół czeski mógł przegrać, bez zdziwienia 0 : 4, Portugalia od 30 minuty ustawiła mecz ale hełmofon szczęśliwie bronił + dwa słupki.

• 15 3

• Słabi czesi, Portugalia ratuje poziom meczu

Kilka akcji - palce lizać - brawo Portugalia !

• 14 3

• Wiedziałem, że tak będzie (1)

Pepiki to najsłabszy ćwierćfinalista Euro !

• 17 4

• I jeszcze

Grecja

• 3 0

• Od dawna pisalem (2)

Ze Smuda to Dyzma polskiego futbolu zreszta nie tylko ja choc bylismy w zdecydowanej mniejszosci.Nie wyjsc z najslabszej w ME grupy i to przeciez granych "na swoich smieciach" uwazam za obciach.Czepialiscie sie zarobkow Laty a ten buracki trenerzyna bral 3.,4 razy wiecej od Laty i jakos nikomu to nie przeszkadzalo.Zenada.

• 7 1

• Raczej

Nie wspomnę w jakim stylu, tyle czasu do przygotowania, bez eliminacji, bez ciśnienia a tu co zagrali? 1 połowę z grekami i to niecałą do tego trochę polatali z ruskimi przy farcie a jakże, o Czechach nie wspomnę. Moim zdaniem wstyd i hańba. Ludzie sie jarali ale czym się pytam? Również wiedziałem że tak będzie chociaż nie powiem, media balonik dmuchały i się trochę nabrałem oj ja głupi. Większość "fachowców" nie odróżnia piłki nożnej od piłki lekarskiej i takie halo wielkie jaką to my potęgą jesteśmy. Powinni rozgonić te całe towarzystwo w diabły bo stagnacja trwa co potem na ligę sie przekłada. I jak długo jeszcze? Zaorać i kartofle posadzić !!! ZA NASZE PIENIĄDZE TO WSZYSTKO!!!

• 1 1

• Ależ ależ

Po fuksiarskim remisie z nędznymi (jak się okazało) Rosjanami, stworzono atmosferę euforii jakby nasze piłkokopy zdobyły właśnie Puchar Świata po rozgromieniu Brazylii. To i czego się spodziewać? Padło naszym chłopcom na mózgi - jestem doskonały, to po co się starać.

• 1 0

• bramkarz

Ten Gustlik dobrze bronił,szacun dla Czech za grę do końca.

• 8 1

• Do przesmiewcow CR7 (2)

I co wy na to zakompleksione lamusy?

• 6 2

• te nie trafione strzały, to oczywiście wina słupków, wiatru i deszczu

"gdyby nie słupek to byłby pewny gol", ciągle wichrzyła mu się czupryna - musiał sobie poprawiać