Wiadomości

"Cegła" o finale żużlowych ME.

Z występu w finale mistrzostw Europy jestem zadowolony. Zająłem trzecie miejsce w Europie i trzeba się z tego cieszyć. Zawody, jak każdy finał, były bardzo trudne. Zawodnicy, którzy w naszej lidze spisują się słabo, na ten turniej nastawili się bardzo poważnie. Stawka była wyrównana i każdy mógł wygrać z każdym. Przegrałem z trzema rywalami, pozostałych pokonałem. Miałem drobne problemy sprzętowe, ale nie chciałbym zrzucać odpowiedzialności za wynik na sprzęt. Tor w Belgii był specyficzny. Była na nim jedna dobra ścieżka i ten, kto pierwszy na nią wjechał, wygrywał. O wszystkim rozstrzygnął ostatni bieg. Gdybym go wygrał, doszłoby do dodatkowego wyścigu. Brhel startował z korzystniejszego, czwartego pola, ja z pierwszego i to jemu przypadło zwycięstwo. Próbowałem atakować na dystansie, ale trudno było wyprzedzać poza wspomnianą wcześniej ścieżką. Trzecie miejsce jest dobrym wynikiem, chociaż apetyty były większe.

W lidze angielskiej rozleciało mi się kilka silników, co miało wpływ na ostatnie wyniki. Jestem w trakcie odnawiania parku maszynowego i myślę, że wkrótce wszystko wróci do normy.
W piątek przyjeżdżam do Polski i będę do dyspozycji trenera przed spotkaniem z RKM Rybnik. Jestem optymistą i uważam, że mamy spore szanse na wygranie tego meczu, co wydatnie przybliżyłoby nas do awansu do ekstraligi.

Za niespełna dwa tygodnie czeka mnie kolejna ważna impreza - start w Grand Prix w Bydgoszczy. Traktuję tę imprezę bardzo poważnie. Postaram się jak najlepiej przygotować do tego występu i nie zawieść kibiców oraz działaczy, którzy na mnie postawili.

Krzysztof Cegielski-----

Dzisiaj - tylko dla naszych subskrybentów - wywiad z bramkarzem Feyenoordu Rotterdam - Jerzym Dudkiem. Jeżeli chcesz otrzymywać nasz dziennik "Sport w Trójmieście" wyślij nam swój adres email. Zgłoszenia: sport@trojmiasto.pl

Opinie (1)

  • Cegła to najlepszy polski zawodnik

    Bo Gollob nie doruwnuje mu klasą sportową ani poza sportową. Po prostu Gollob to cieć bo wjeżdża w taśmę i obwinia sędziego, to trzeba być kompletnym pajacem żeby gadać takie pierdoły w telewizji. T.G to "wariat"

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane