• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Cellfast Wilki Krosno - Energa Wybrzeże Gdańsk. Szykowali się do meczu w Krakowie

Mikołaj Pachniewski
14 czerwca 2024, godz. 16:30 
Opinie (99)

Energa Wybrzeże - żużel

Energa Wybrzeże Gdańsk do wyjazdowego meczu z Cellfast Wilkami Krosno szykowała się w Krakowie. Energa Wybrzeże Gdańsk do wyjazdowego meczu z Cellfast Wilkami Krosno szykowała się w Krakowie.

Energa Wybrzeże Gdańsk chce wydostać się z dołu tabeli Metalkas 2. Ekstraligi. Gdańszczanie mogą wykonać ku temu krok, wygrywając z Cellfast Wilkami Krosno. Starcie wyjazdowe z "Watahą" zaplanowano na sobotę, 15 czerwca o godz. 16:30. By lepiej przygotować się do tego meczu, gdańszczanie odbyli trening w Krakowie, gdzie tor ma zbliżoną geometrię do tego w Krośnie. Klub przygotował także ciekawą promocję na bilety na najbliższy mecz domowy z Arged Malesą Ostrów Wielkopolski.Relacja LIVE


Typowanie wyników

15 czerwca 2024, godz. 16:30
3 pkt.
Cellfast Wilki Krosno
ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Jak typowano

90% 253 typowania Cellfast Wilki Krosno
0% 0 typowań REMIS
10% 27 typowań ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Twoje dane

Energa Wybrzeże do Krosna przez KrakówEnerga Wybrzeże Gdańsk w sobotę, 15 czerwca o godz. 16:30 odjedzie mecz 8. kolejki Metalkas 2. Ekstraligi. Gdańszczanie podczas dalekiej delegacji na Podkarpacie zmierzą się z Cellfast Wilkami Krosno. Pierwszy mecz tych drużyn zakończył się wygraną spadkowicza z PGE Ekstraligi 47:43. Gdańszczanie, by lepiej przyszykować się do tego starcia w drodze do Krosna udali się do Krakowa. Tam pod okiem menedżera Eryka Jóźwiaka odbyli trening na stadionie tamtejszej Wandy.

- Menedżer Eryk Jóźwiak korzystając z uprzejmości miejscowych działaczy, zorganizował drużynie dodatkowy trening w Krakowie. Celem było potrenowanie na torze o innej charakterystyce niż gdański - przekazał nam Rafał Sumowski, rzecznik prasowy Energi Wybrzeża Gdańsk.
Wybrzeże Gdańsk wygrało w trybunale PZM z Jepsenem Jensenem. Mecz w Rybniku odwołany Wybrzeże Gdańsk wygrało w trybunale PZM z Jepsenem Jensenem. Mecz w Rybniku odwołany

To właśnie krakowski obiekt najbliższy jest charakterystyce, bardzo nietypowego, owalu w Krośnie. Podobnie jednak, jak w Gdańsku, najbardziej liczy się tam start i rozegranie 1. łuku. Czy trening w stolicy Małopolski pomoże gdańszczanom? Wszystko zweryfikuje tor.Legenda wierzy w wygranąChoć wśród fanów gdańskiego Wybrzeża panuje raczej umiarkowany optymizm i wyjazd do Krosna traktowany jest jako wkalkulowana porażka, o tyle legenda gdańskiego klubu, Dariusz Stenka nie skreśla podopiecznych Eryka Jóźwiaka.

- Nie stawiałbym Energi Wybrzeża na straconej pozycji. Pamiętam mecz z 2021 roku, kiedy Wilki weszły na zaplecze ekstraligi. Każdy mówił, że to bardzo ciężki teren, a gdańszczanom udało się wtedy wygrać 46:44. Czemu teraz tego nie powtórzyć, tym bardziej, że krośnianie pojadą bez lidera, Dmitria Berge - uważa szósty najskuteczniejszy żużlowiec Wybrzeża Gdańsk.
Przypomnij sobie mecz, o którym mówił Dariusz Stenka: Cellfast Wilki Krosno - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 44:46. Sensacyjna wygrana z liderem Przypomnij sobie mecz, o którym mówił Dariusz Stenka: Cellfast Wilki Krosno - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 44:46. Sensacyjna wygrana z liderem

Pewne jest, że nawet jeśli nie uda się wygrać to dobry występ ekipy z grodu Neptuna może pozytywnie wpłynąć na gdańszczan przed ważnym dwumeczem na własnym torze. Energa Wybrzeże najpierw w niedzielę, 23 czerwca podejmą Arged Malesę Ostrów Wlkp. a 29 czerwca do Gdańska przyjedzie #OrzechowaOsada PSŻ Poznań.Promocja dla kibiców. Bilety na mecz z Ostrowem za 20 złWyniki Energi Wybrzeża Gdańsk w tym sezonie nie idą w parze z przedsezonowymi oczekiwaniami. Z tego też powodu, ale i z okazji rozpoczęcia wakacji oraz Dnia Ojca, gdański klub przygotował dla fanów promocję. Bilety na mecz z Arged Malesą Ostrów Wielkopolski można nabywać przez internet w cenie 20 zł. Mowa tu o wejściówkach na sektory: niebieski, zielony oraz żółty (sektor gości).

Dariusz Stenka: Energa Wybrzeże w trudnym położeniu, ale jest szansa na utrzymanie Dariusz Stenka: Energa Wybrzeże w trudnym położeniu, ale jest szansa na utrzymanie

Promocja jest o tyle atrakcyjna, że w dniu meczowym w kasach obowiązywać będą normalne ceny, podobnie jak przed poprzednimi meczami. Warto zatem zakupić wejściówki droga internetową.

Ceny biletów na mecz Energi Wybrzeża z Arged Malesą. Ceny biletów na mecz Energi Wybrzeża z Arged Malesą.


Tabela po 7 kolejkach

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 7 5 0 2 +75 10
2 Innpro ROW Rybnik 6 5 0 1 +28 10
3 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 6 4 0 2 +16 8
4 Cellfast Wilki Krosno 7 4 0 3 +2 8
5 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 6 3 1 2 -12 7
6 Texom Stal Rzeszów 7 2 0 5 -6 4
7 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 7 2 0 5 -46 4
8 Energa Wybrzeże Gdańsk 6 0 1 5 -57 1
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do PGE Ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do Krajowej Ligi Żużlowej.
Tabela wprowadzona: 2024-06-09

Wyniki 7 kolejki

 • Innpro ROW Rybnik - ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK (odwołany z uwagi na złe prognozy pogody)
 • H.Skrzydlewska Orzeł Łódź - Cellfast Wilki Krosno 50:40
 • Texom Stal Rzeszów - Abramczyk Polonia Bydgoszcz 21:33
 • Arged Malesa Ostrów Wlkp. - #OrzechowaOsada PSŻ Poznań (odwołany z uwagi na złe prognozy pogody)
 • Mecze zaległe z 5. kolejki
 • #OrzechowaOsada PSŻ Poznań - Abramczyk Polonia Bydgoszcz 48:42
 • Arged Malesa Ostrów Wlkp. - H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 47:43
 • Mecze zaległe z 6. kolejki
 • #OrzechowaOsada PSŻ Poznań - Texom Stal Rzeszów 45:44
 • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Innpro ROW Rybnik 61:29

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (99)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
28 lipca 2024, godz. 14:00
77% H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
4% REMIS
19% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Arkadiusz Miłuch 9 32 88.9%
2 Bartosz Andruszyszyn 11 30 81.8%
3 Wojtas Fc zdunkowo 10 30 80%
4 Wojtas Fc zdunkowo 10 30 80%
5 Adam Wedra 10 29 80%

Ostatnie wyniki Wybrzeża

69% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
0% REMIS
31% Texom Stal Rzeszów
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
7 lipca 2024, godz. 14:00
95% Abramczyk Polonia Bydgoszcz
1% REMIS
4% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane