• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Dariusz Stenka: Energa Wybrzeże w trudnym położeniu, ale jest szansa na utrzymanie

Dariusz Stenka
11 czerwca 2024, godz. 11:30 
Opinie (109)

Energa Wybrzeże - żużel

Adrian Gała (kask niebieski) zdaniem Dariusza Stenki może być nieoczekiwanym liderem Energi Wybrzeża w drugiej części sezonu. Zdaniem legendy gdańskiego żużla, podopiecznym Eryka Jóźwiaka i Lecha Kędziory uda się uniknąć spadku do Krajowej Ligi Żużlowej. Adrian Gała (kask niebieski) zdaniem Dariusza Stenki może być nieoczekiwanym liderem Energi Wybrzeża w drugiej części sezonu. Zdaniem legendy gdańskiego żużla, podopiecznym Eryka Jóźwiaka i Lecha Kędziory uda się uniknąć spadku do Krajowej Ligi Żużlowej.

- Wszystko wskazuje na to, że Energa Wybrzeże jest najpoważniejszym kandydatem do spadku do Krajowej Ligi Żużlowej. Jestem jednak optymistą i wierzę, że uda się uniknąć relegacji. Przed Energą Wybrzeżem jeszcze połowa sezonu i wiele może się zmienić. Uważam, że jak co roku, gdańszczanom uda się prześlizgnąć i zakończą rozgrywki na bezpiecznej pozycji - twierdzi Dariusz Stenka, jeden z najskuteczniejszych zawodników gdańskiego Wybrzeża w historii, który wskazuje także, kto może być nieoczekiwanym liderem w drugiej połowie sezonu.

Energa Wybrzeże faworytem do spadku, ale dużo może się zmienićZa nami połowa sezonu. Wszyscy widzimy jaka jest sytuacja i że nie układa się to po myśli Energi Wybrzeża Gdańsk. Nie ma się co za bardzo pastwić nad gdańskimi żużlowcami. Wszystko wskazuje na to, że są najpoważniejszym kandydatem do spadku do Krajowej Ligi Żużlowej. Jestem jednak optymistą i wierzę, że uda się uniknąć relegacji. Przed Energą Wybrzeżem jeszcze połowa sezonu i wiele może się zmienić. Uważam, że jak co roku, gdańszczanom uda się prześlizgnąć i zakończą rozgrywki na bezpiecznej pozycji.

Co prawda bezpośredni rywale w walce o utrzymanie, czyli #OrzechowaOsada PSŻ Poznań i H.Skrzydlewska Orzeł Łódź zaczęli wygrywać i prezentują się nieźle, ale zaraz los może się odwrócić i to Wybrzeże zacznie wygrywać, a wspomniane zespoły będą przegrywały mecz za meczem. Przed nami jeszcze 7 kolejek i wszystko może się zdarzyć.

Energa Wybrzeże Gdańsk dostała dodatkowy czas. Żużlowcy leczą się i jeżdżą w kratkę Energa Wybrzeże Gdańsk dostała dodatkowy czas. Żużlowcy leczą się i jeżdżą w kratkę

Różnica w tabeli nie jest jeszcze na tyle duża, żeby mówić, że nie ma już szans na utrzymanie w Metalkas 2. Ekstralidze. Wszystko jest jeszcze do odrobienia. Ważne, by wygrać u siebie, przede wszystkim z zespołami z Rzeszowa i Poznania, a także powalczyć o wygraną wyjazdową w Łodzi. Może uda się też sprawić niespodziankę w starciach z zespołami z "top 4". Trzeba zrobić wszystko, by wygrać mecze domowe.

Każdy żużlowiec zawiódłW dotychczasowych meczach tak naprawdę zawiedli wszyscy zawodnicy. Każdy z nich miał słabszy dzień, nikt nie ustrzegł się wpadek i każdy ma coś na sumieniu. To się złożyło na to, że sytuacja jest, jaka jest. Jedyny mecz, który gdańszczanom jako tako wyszedł to ten wyjazdowy w Poznaniu, gdzie udało się wyszarpać remis. W pozostałych zaprezentowali się słabo.Problemy z własnym toremNiepokojące jest to, że tak słabo Wybrzeże prezentuje się na własnym torze. Myślę, że dla wszystkich jest to pewnego rodzaju zagadka. Przecież w składzie są bardzo dobrzy żużlowcy, którzy mają duże doświadczenie, a nie mogą się dopasować do gdańskiego toru. Niestety żużel jest teraz taki, że jeśli nie dopasuje się sprzętu odpowiednio to nie zdobywa się punktów. Sprzęt odgrywa dużo większą rolę niż kiedyś. Nie wystarczy mieć go dużo, ale tak naprawdę mały detal w przełożeniach sprawia, że jest kicha lub zawodnik pojedzie "mecz życia".

Energa Wybrzeże Gdańsk walczy z torem. Tom Brennan wystartuje w Grand Prix Energa Wybrzeże Gdańsk walczy z torem. Tom Brennan wystartuje w Grand Prix

Ten żużlowiec może być liderem Energi WybrzeżaZ pozytywów mogę powiedzieć, że podoba mi się Adrian Gała. To naprawdę waleczny zawodnik. Ma trochę problemów technicznych z jazdą, ale nie boi się i jeździ odważnie. Widać też po nim, że brakowało mu startów i myślę, że wraz z biegiem czasu na pewno się rozkręci. Myślę, że może zaskoczyć i będzie jeszcze liderem Energi Wybrzeża, zwłaszcza na gdańskim torze. Pamiętam, że gdy jeździł w Gdańsku dwa lata temu to przywoził dużo punktów. Może powinien ktoś mu podpowiedzieć, jak ma jechać. Naprawdę wierzę w tego zawodnika.Lech Kędziora uratuje Energę WybrzeżeNa kłopoty Lech Kędziora. Uważam, że to jest bardzo dobry fachowiec i powinien nie tylko pomóc z przygotowaniem toru, ale i jego przyjście odciśnie pozytywne piętno na całym zespole. Co prawda przyszedł do klubu w trudnym momencie, ale wierzę, że sobie poradzi i uratuje gdański klub przed spadkiem. Lech Kędziora na pewno zbuduje dobrą atmosferę i powinno być dobrze.

Energa Wybrzeże. Lech Kędziora: Zrobimy wszystko, by Tadeusz Zdunek spał spokojnie Energa Wybrzeże. Lech Kędziora: Zrobimy wszystko, by Tadeusz Zdunek spał spokojnie

Zaufać obecnej kadrze. Zmiany dopiero zimąW połowie sezonu trudno o radykalne zmiany, ale myślę, że sporo godzin treningów i motywujące rozmowy dadzą pozytywny efekt. Nie ma co oczekiwać cudów, ale trzeba próbować wszystkiego, by ratować utrzymanie w Metalkas 2. Ekstralidze.Myślę, że nie ma co szukać teraz na siłę wzmocnień i szarpać się na wydawanie setek tysięcy złotych na zawodników, którzy nie gwarantują, że będą lepsi od tych obecnych. Trzeba zaufać tym zawodnikom, którzy już tu są. Należy ich wesprzeć i przede wszystkim ostro trenować na własnym torze. Z kolei jeśli uda się utrzymać to jesienią należy wyciągnąć wnioski z popełnionych błędów i przebudować zespół, by takie problemy, jak te z początku sezonu, już się nie powtórzyły.

Typowanie wyników

15 czerwca 2024, godz. 16:30
3 pkt.
Cellfast Wilki Krosno
ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Jak typowano

90% 253 typowania Cellfast Wilki Krosno
0% 0 typowań REMIS
10% 27 typowań ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Twoje dane


Tabela po 7 kolejkach

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 7 5 0 2 +75 10
2 Innpro ROW Rybnik 6 5 0 1 +28 10
3 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 6 4 0 2 +16 8
4 Cellfast Wilki Krosno 7 4 0 3 +2 8
5 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 6 3 1 2 -12 7
6 Texom Stal Rzeszów 7 2 0 5 -6 4
7 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 7 2 0 5 -46 4
8 Energa Wybrzeże Gdańsk 6 0 1 5 -57 1
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do PGE Ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do Krajowej Ligi Żużlowej.
Tabela wprowadzona: 2024-06-09

Wyniki 7 kolejki

 • Innpro ROW Rybnik - ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK (odwołany z uwagi na złe prognozy pogody)
 • H.Skrzydlewska Orzeł Łódź - Cellfast Wilki Krosno 50:40
 • Texom Stal Rzeszów - Abramczyk Polonia Bydgoszcz 21:33
 • Arged Malesa Ostrów Wlkp. - #OrzechowaOsada PSŻ Poznań (odwołany z uwagi na złe prognozy pogody)
 • Mecze zaległe z 5. kolejki
 • #OrzechowaOsada PSŻ Poznań - Abramczyk Polonia Bydgoszcz 48:42
 • Arged Malesa Ostrów Wlkp. - H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 47:43
 • Mecze zaległe z 6. kolejki
 • #OrzechowaOsada PSŻ Poznań - Texom Stal Rzeszów 45:44
 • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Innpro ROW Rybnik 61:29
Dariusz Stenka

Osoba

Dariusz Stenka

Dariusz Stenka

Licencję żużlową zdobył w 1980 roku. W rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo Polski reprezentował kluby Wybrzeża Gdańsk (1981–1989 oraz 1995–1997), Motoru Lublin (1990–1994 oraz 1999), Stali Gorzów Wielkopolski (1998) i TŻ Opole (2000). Jest dwukrotnym srebrnym medalistą DMP, z lat 1985 oraz 1991. Siedmiokrotnie startował finałach Mistrzostw Polski Par Klubowych, trzykrotnie zdobywając medale: srebrny (1986) oraz dwa brązowe (1984, 1987). Był również srebrnym medalistą Młodzieżowych Mistrzostwa Polski Par Klubowych (Tarnów 1983) oraz dwukrotnym medalistą Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski (złotym – 1983 oraz brązowym – 1984). W 1994 r. zdobył srebrny medal Drużynowego Pucharu Polski.

W 1983 r. zdobył w Gnieźnie brązowy medal Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostwa Polski. W 1988 r. zajął III m. w rozegranym w Opolu turnieju o Indywidualny Puchar Polski, natomiast w 1992 r. był drugi w Memoriale im. Eugeniusza Nazimka w Rzeszowie. W 1993 r. jedyny raz w karierze wystąpił w finale Indywidualnych Mistrzostw Polski, zajmując w Bydgoszczy XIV miejsce. Kilkukrotnie startował w eliminacjach Indywidualnych Mistrzostw Świata, w 1988 r. zdobywając awans do rozegranego w Lesznie finału kontynentalnego, w którym zajął X miejsce. źródło: wikipedia.pl

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (109)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Typuj wyniki Mistrzostw Europy w Niemczech!

Najbliższy mecz Wybrzeża

InvestHouse Plus PSŻ Poznań
84% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
15% InvestHouse Plus PSŻ Poznań

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Arkadiusz Miłuch 7 24 85.7%
2 Wojtas Fc zdunkowo 8 22 75%
3 Wojtas Fc zdunkowo 8 22 75%
4 Piotr MATYSIAK 8 22 75%
5 Marcin Guyfd 8 22 75%

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Arged Malesa Ostrów Wlkp.
56% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
43% Arged Malesa Ostrów Wlkp.
15 czerwca 2024, godz. 16:30
90% Cellfast Wilki Krosno
0% REMIS
10% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane