Centrostal - Energa Gedania 3:1

31 stycznia 2005 (artykuł sprzed 19 lat)
Nie będą miło wspominać trzynastej kolejki serii A I ligi siatkarki Energi Gedanii. Nie dość, że gdańszczanki przegrały na wyjeździe z Centrostalem Bydgoszcz 1:3 (17:25, 13:25, 25:22, 14:25), to wynik ten w zestawieniu z rozstrzygnięciem w Muszynie zepchnął podopieczne Jerzego Skrobeckiego na ostatnie miejsce w tabeli.

ENERGA: Ordak, Tomsiak, Szajek, Kruk, Drzewiczuk, Kuczyńska oraz Siwka (libero), Sołodkowicz, Szyjanowa, Wiśniewska, Jeromin.

To chyba jest w sporcie najgorsze. Nie można drużynie niczego zarzucić, a mimo to nie jest w stanie wygrać. O pierwszym secie w Bydgoszczy gdański szkoleniowiec mówił tak: - Dobrze przyjmowaliśmy zagrywkę, na poziomie 60-70 procent skuteczności, ale nie mogliśmy kończyć ataków. Nie dlatego, że coś szwankowało, ale przede wszystkim z tego względu, że bydgoszczanki bardzo dobrze broniły w polu. Nic dziwnego, że w tym sezonie na własnym parkiecie jeszcze z nikim nie przegrały.

W drugiej partii po naszej stronie spadły także wskaźniki przyjęcia zagrywki, co natychmiast odbiło się na wyniku. Przegrywaliśmy 5:10, a potem 11:20, by oddać seta trzynastoma punktami. Nie pomagały zmiany. Szanse gry otrzymały wszystkie zawodniczki, z wyjątkiem Marty Benderskiej.

Lwi pazur gedanistki pokaząły dopiero w trzecim secie. Trwał niemal pół godziny. Początkowo wróżył kolejny sukces miejscowym. Ale nasza drużyna, podobnie jak przed tygodniem w jednej partii z liderem, zdobyła się na skuteczny pościg.

- Traciliśmy 5-6 punktów. Remis dogoniliśmy przy osiemnastym punkcie. Potem wytrzymaliśmy końcówkę. Szkoda, że tej chwili słabości rywalek nie potrafiliśmy przenieść na następną partię. Starałem się pobudzić drużynę. O pierwszą przerwę poprosiłem już przy 0:2. Potem wziąłem czas przy 9:13. Niestety, znów wzięła górę większa rutyna oraz klasa rywalek. Nie mieliśmy we własnych szeregach zawodniczek tego pokroju co Kowalkowska czy Bułgarka Goczewa, które brylowały po drugiej stronie siatki - przyznaje trener Skrobecki.

Pozostałe wyniki 13. kolejki:
Muszynianka - Dalin Myślenice 3:2 (25:18, 28:26, 20:25, 20:25, 15:12), Gwardia Wrocław - AZS AWF Poznań 3:0 (25:21, 25:18, 25:17), Nafta-Gaz Piła Stal Bielsko-Biała 0:3 (21:25, 19:25, 20:25), Stal Mielec - Winiary Kalisz 0:3 (21:25, 24:26, 23:25).
Głos Wybrzeżajag.

Opinie (21)

• Niestety był to b. słaby mecz w wykonaniu Gedanii :(((

• 0 0

• Chciałbym pogratulować trenerowi dobrego humoru po kolejnej porażce. Bo tylko wten sposób potrafię odczytać jego słowa: "Wśród gości trener Skrobecki podsumowując sobotni występ swoich podopiecznych wyróżnił cały zespół za mądrą grę i wygraną w trzecim secie".
    Jak tak dalej pójdzie to trzeba będzie gratulować dziewczyną za to, że mają chęć do treningów i meczy.
    Dobra rada weźcie się do ROBOTY a nie gadajcie tyle!!!!!!!!!

• 0 0

• to byl najslabszy chyba mecz, jak na razie, w calym sezonie :( glownie przez bardzo slabe przyjecie

• 0 0

• TERAZ SAME WYGRANE

NO DZIEWCZYNY NIELAMIEMY SIE BO ZOSTALO JESZCZE 6 MECZY W RUNDZIE ZASADNICZEJ WIEC.TERAZ WSZYSTKO WYGRYWAMY I 8 ZAPEWNIONA.GLOWA DO GORY I WIARA W SIEBIE POZWODZENIA