Impreza już się odbyła

Checz Gdynia - GOSRiT Luzino

Już w najbliższą sobotę o godzinie 14:00 zespół Checz Gdynia rozegra ostatni mecz w rundzie jesiennej. Rywalem podopiecznych Mateusza Bieszke będzie GOSRiT Luzino. Choć drużyna z Luzina jest outsiderem ligowej tabeli to piłkarki Checzy muszą podejść do tego meczu maksimum skoncentrowane aby w dobrych humorach spędzić przerwę między rozgrywkami.

15 czerwca - 14 lipca 2024, godz. 21:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

14 czerwca - 14 lipca 2024, godz. 21:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Sobotni rywal tak naprawdę dopiero stawia pierwsze kroki w kobiecej piłce. Drużyna seniorek została założona w 2007 roku i jako jeden z klubów będących pod pieczą Gminnego Ośrodka Sportu, Rekreacji i Turystyki w Luzinie, w sezonie 2011/12 występował w III lidze grupie wielkopolskiej. Tam GOSRiT zdobył 22 punkty i zajął 2. miejsce za plecami rezerw Sztormu Gdynia.

Zespół nie miał jeszcze okazji, aby zmierzyć się z ligowej konfrontacji z GOSRiT-em, ale smak rywalizacji z tym zespołem poznała drużyna TKKF Checz II. Gdynianki u siebie wygrały 3:2, w rewanżu lepsze okazały się rywalki. Wynik meczu zweryfikowano wówczas jako walkower dla gospodyń!

Wiele wskazuje na to, że po sezonie GOSRiT spadnie do III ligi. Obecnie podopieczne Tomasza Myszewskiego są na ostatnim miejscu, mają tyle samo punktów co GSS Grodzisk Wielkopolski, a w ostatniej kolejce dostały srogą lekcję od Victorii Sianów (porażka 0:9).

Gdynianki są faworytkami tego meczu i w sobotę powinno im grać się łatwiej niż przed tygodniem, kiedy to po słabym meczu triumfowały w Grodzisku. Sęk jednak w tym, że gdynianki zaliczyły niemal miesięczny rozbrat z futbolem i tak długa przerwa musiała odbić się na dyspozycji drużyny. U siebie Checz nie straciła jeszcze punktu, ale ma też mecz zaległy z Tucholanką, który zostanie rozegrany wiosną.

Warto też dodać, że wszystkie dziesięć bramek zdobytych przez GOSRiT było autorstwa zawodniczek linii ataku. Sześć trafień zaliczyła Monika Pielowska, a cztery Aleksandra Joskowska.