• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Energa Wybrzeże Gdańsk. Zespół wciąż nierówny, margines błędu już minimalny

mip.
16 czerwca 2024, godz. 12:00 
Opinie (218)

Energa Wybrzeże - żużel

Energa Wybrzeże Gdańsk w tumanach kurzu utknęła na końcu stawki w Metalkas 2. Ekstralidze. Dla gdańszczan to najgorszy start sezonu w XXI wieku, a zaraz może się to skończyć historycznym spadkiem na 3. poziom rozgrywkowy. Energa Wybrzeże Gdańsk w tumanach kurzu utknęła na końcu stawki w Metalkas 2. Ekstralidze. Dla gdańszczan to najgorszy start sezonu w XXI wieku, a zaraz może się to skończyć historycznym spadkiem na 3. poziom rozgrywkowy.

Energa Wybrzeże Gdańsk jest już nad przepaścią prowadzącą do Krajowej Ligi Żużlowej. Gdańszczan wciąż nawiedzają demony, które zaczęły się na samym początku rozgrywek. Zespołowi brakuje stabilizacji i właśnie zanotował on najgorszy początek rozgrywek w XXI wieku. Margines błędu u podopiecznych Eryka Jóźwiaka pozostał minimalny i jest już o krok od pierwszego w historii spadku na 3. poziom rozgrywkowy ze względów sportowych.Cellfast Wilki Krosno - Energa Wybrzeże Gdańsk 57:33. Nie zawiódł tylko Iversen Cellfast Wilki Krosno - Energa Wybrzeże Gdańsk 57:33. Nie zawiódł tylko IversenCzy Energa Wybrzeże Gdańsk uniknie spadku do Krajowej Ligi Żużlowej?

Energa Wybrzeże Gdańsk w ciężkiej sytuacji. Najgorszy sezon w XXI wiekuEnerga Wybrzeże Gdańsk po trzytygodniowej przerwie wróciła do ścigania w Metalkas 2. Ekstralidze. Nie był to jednak udany powrót, by do 14. biegu zapowiadało się na pogrom. Wynik "na papierze" nieco poprawiła ostatnia gonitwa, w której gdańszczanie wygrali 4:2, przebijając barierę 30 punktów.

Sytuacja Energi Wybrzeża po tym meczu stała się jeszcze trudniejsza, choć i tak już po spotkaniu z H.Skrzydlewską Orłem Łódź gdańszczanie zostali najpoważniejszym kandydatem do spadku do Krajowej Ligi Żużlowej.

- Cały czas mamy problemy. Nasza sytuacja jest słaba od początku sezonu, a nie tylko w tym meczu. Nie potrafimy wygrać żadnego spotkania. O ile na wyjeździe wiadomo, że jest ciężej, to te 33 punkty zdobyte w Krośnie, to nie jest powód do dumy - powiedział menedżer Eryk Jóźwiak, przed kamerami stacji Canal+ Sport 5 po zakończeniu spotkania.
Wybrzeże Gdańsk wygrało w trybunale PZM z Jepsenem Jensenem. Mecz w Rybniku odwołany Wybrzeże Gdańsk wygrało w trybunale PZM z Jepsenem Jensenem. Mecz w Rybniku odwołany

Dodajmy, że to najgorszy początek sezonu Wybrzeża w XXI wieku. W 2002 roku gdańszczanie w siedmiu kolejkach zanotowali 6 przegranych i remis, a pierwsze zwycięstwo odnotowali dopiero w 8. kolejce. Teraz Energa Wybrzeże ma taki sam bilans i zaległy mecz w Rybniku. Jest zatem okazja, by przebić ten "wyczyn". Gorzej było jeszcze tylko w 1961 roku, gdy gdański zespół przegrał 6 pierwszych meczów z rzędu.

Seniorzy Wybrzeża nie zasłużyli na biegi nominowane. Fatalny występ Kasprzaka i TonderaObrazu nędzy i rozpaczy w wyjazdowym meczu w Krośnie dopełnił fakt, że zrezygnowany menedżer Jóźwiak do 14. biegu posłał duet juniorów: Miłosza WysockiegoBartosza Głogowskiego.

Zaiste oprócz Nielsa-Kristiana Iversena, wszyscy zawodnicy gdańskiego Wybrzeża nie byli w stanie nawiązywać równorzędnej walki z żużlowcami Cellfast Wilków Krosno. Dwa "wyskoki" formy w postaci indywidualnych zwycięstw miał także Nicolai Klindt, ale było to zbyt mało.Małym promyczkiem nadziei na kolejne, arcyważne mecze domowe, może być postawa Miłosz Wysockiego. Młodzieżowiec Energi Wybrzeża miał dobrze dopasowany sprzęt i wygrywał starty, ale popełniał za dużo błędów na dystansie, co przełożyło się na tylko 4 zdobyte punkty.

- Nie mieliśmy już szans na wygraną czy na punkt bonusowy, więc dałem pojechać juniorom. Niech zbierają doświadczenie. Miłosz Wysocki dobrze wychodził spod taśmy, sprzęt miał dobrze dopasowany, ale zabrakło trochę cwaniactwa i pewności siebie. Było widać też masę błędów - te dodatkowe biegi tym młodym chłopakom są niezbędne. Z drugiej strony nie było też za co nagrodzić pozostałych seniorów startem w biegu nominowanym, bo ich postawa była słaba - wyjaśnił Jóźwiak.
Energa Wybrzeże Gdańsk 2024 - statystyki żużlowców w Metalkas 2. Ekstralidze

kolejno średnia biegowa, mecze, biegi, punkty+bonusy
 1. Nicolai Klindt 1.853 7 34 58+5
 2. Krzysztof Kasprzak 1.844 7 32 52+7
 3. Niels-Kristian Iversen 1.818 7 33 57+3
 4. Mateusz Tonder 1.315 6 20 23+4
 5. Tom Brennan 1.321 7 28 34+3
 6. Adrian Gała 1.200 1 5 6+0
 7. Miłosz Wysocki 0.857 7 28 21+3
 8. Eryk Kamiński 0.333 3 6 2+0
 9. Bartosz Głogowski 0.000 3 7 0+0


Trudno nie zgodzić się ze słowami menedżera gdańskiego Wybrzeża, bo występy Krzysztofa KasprzakaMateusza Tondera były fatalne. Byłemu indywidualnemu mistrzowi świata nie pomogło żonglowanie motocyklami, bo był piekielnie wolny. By oddać, jak bardzo źle pojechali polscy żużlowcy, Energi Wybrzeża, wystarczy dodać, że więcej punktów od tej dwójki przywiózł junior Cellfast Wilków, Szymon Bańdur.

Dariusz Stenka: Energa Wybrzeże w trudnym położeniu, ale jest szansa na utrzymanie Dariusz Stenka: Energa Wybrzeże w trudnym położeniu, ale jest szansa na utrzymanie

Margines błędu minimalny. Krajowa Liga Żużlowa coraz bliżejPomimo tego, że "na papierze" skład Energi Wybrzeża nie prezentuje się tak słabo, by zespół nie był w stanie wygrać spotkania. Są w nim bowiem zawodnicy, którzy mają za sobą wielkie sukcesy. To może być jednak słowo klucz - "mają". Od kilku sezonów forma Krzysztofa Kasprzaka i Nielsa-Kristiana Iversena to równia pochyła.Teraz wahania formy dotknęły jednak cały zespół. Żaden z zawodników Energi Wybrzeża nie może pochwalić się równą dyspozycją w każdym meczu. Co rusz kto inny jedzie dobrze, a kto inny zawodzi. O ile w meczach domowych najgorzej spisuje się Iversen, o tyle na wyjazdach jest on liderem ekipy Eryka Jóźwiaka. Jeśli taki stan rzeczy, czyli zbyt duże wahania formy będzie trwać to może skończyć się tak, że gdańszczanie skończą ligę bez zwycięstwa i z hukiem spadną do Krajowej Ligi Żużlowej (3. poziom rozgrywkowy).

- Jak ktoś kiedyś powiedział, nazwiska niestety nie jadą. Mamy bardzo nierówny zespół. W poprzednim meczu w Gdańsku Niels-Kristian Iversen nie zabłysnął, a w Krośnie był liderem. Taka sytuacja jest od początku sezonu i będzie trwała dopóki wszyscy zawodnicy nie zaczną jechać na równym poziomie i to do tego takim, na jakim powinni. W przeciwnym razie Krajowa Liga Żużlowa zaczyna się do nas uśmiechać - kończy niepocieszony Eryk Jóźwiak.


Dodajmy, że jeśli gdańszczanie chcą utrzymać jeszcze nadzieje na pozostanie w Metalkas 2. Ekstralidze to muszą wygrać najbliższy domowy mecz z Arged Malesą Ostrów Wielkopolski. Porażka niemal definitywnie zamknie Wybrzeżu szanse na uniknięcie regelacji do KLŻ. Trudno bowiem oczekiwać, że zespół wygra któryś z meczów wyjazdowych (Rybnik, Łódź, Bydgoszcz). Z kolei w Gdańsku, oprócz wspomnianego meczu z Ostrowem, Wybrzeże podejmie jeszcze #OrzechowaOsada PSŻ Poznań, Texom Stal Rzeszów i Innpro ROW Rybnik.

Energa Wybrzeże. Lech Kędziora: Zrobimy wszystko, by Tadeusz Zdunek spał spokojnie Energa Wybrzeże. Lech Kędziora: Zrobimy wszystko, by Tadeusz Zdunek spał spokojnie

Jeśli Wybrzeże spadnie do KLŻ, czyli na 3. poziom rozgrywkowy, będzie to pierwsza taka sytuacja, gdy zadecydują o tym względy sportowe. Do tej pory gdańszczanie dwa razy spadali na trzeci poziom rozgrywek (2005 i 2014), ale zostali wtedy zdegradowani za zaległości finansowe. Do tej pory nigdy nie zaliczyli relegacji do 2. ligi ze względów sportowych.

Typowanie wyników

15 czerwca 2024, godz. 16:30
3 pkt.
Cellfast Wilki Krosno
ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Jak typowano

90% 253 typowania Cellfast Wilki Krosno
0% 0 typowań REMIS
10% 27 typowań ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Twoje dane


Tabela po 8 kolejkach

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Innpro ROW Rybnik 7 6 0 1 +42 13
2 Cellfast Wilki Krosno 8 5 0 3 +26 11
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 8 5 0 3 +63 11
4 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 8 5 0 3 +24 10
5 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 8 4 1 3 -22 9
6 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 8 3 0 5 -14 7
7 Texom Stal Rzeszów 8 2 0 6 -38 4
8 Energa Wybrzeże Gdańsk 7 0 1 6 -81 1
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do PGE Ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do Krajowej Ligi Żużlowej.
Tabela wprowadzona: 2024-06-22

Wyniki 8 kolejki

 • Cellfast Wilki Krosno - ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK 57:33 (pierwszy mecz 47:43, bonus dla Wilków)
 • Innpro ROW Rybnik - #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 52:38 (pierwszy mecz 48:42, bonus dla ROW)
 • Arged Malesa Ostrów Wlkp. - Abramczyk Polonia Bydgoszcz 51:39 (pierwszy mecz 38:51, bonus dla Polonii)
 • H.Skrzydlewska Orzeł Łódź - Texom Stal Rzeszów 61:29 (pierwszy mecz 38:52, bonus dla Orła)
 • zaległy mecz 7. kolejki
 • Arged Malesa Ostrów Wlkp. - #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 43:47
mip.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (218)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
28 lipca 2024, godz. 14:00
77% H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
4% REMIS
19% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Arkadiusz Miłuch 9 32 88.9%
2 Bartosz Andruszyszyn 11 30 81.8%
3 Wojtas Fc zdunkowo 10 30 80%
4 Wojtas Fc zdunkowo 10 30 80%
5 Adam Wedra 10 29 80%

Ostatnie wyniki Wybrzeża

69% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
0% REMIS
31% Texom Stal Rzeszów
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
7 lipca 2024, godz. 14:00
95% Abramczyk Polonia Bydgoszcz
1% REMIS
4% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane