Chojniczanka Chojnice - Gedania 1922 Gdańsk 2:0. Sumiński odchodzi, 8 testowanych

Mikołaj Pachniewski
15 lipca 2023, godz. 08:00
Opinie (26)

Gedania 1922 Gdańsk

Ryszard Sumiński (na zdjęciu) zagra dla KP Starogard Gdański. Gedania 1922 Gdańsk już bez niego w sparingu przegrała z Chojniczanką. Ryszard Sumiński (na zdjęciu) zagra dla KP Starogard Gdański. Gedania 1922 Gdańsk już bez niego w sparingu przegrała z Chojniczanką.

Gedania 1922 Gdańsk przegrała z Chojniczanką Chojnice 0:2 (0:2) w pierwszym sparingu przed sezonem 2023/24. Trener Krystian Ryczkowski sprawdził 21 piłkarzy, z czego aż 8 z nich jest testowanych przed III-ligowca. Pewne jest, że w Gedanii nie zagra Ryszard Sumiński, który przenosi się do KP Starogard Gdański.

Giel 24, Szczepanek 39

GEDANIA (I połowa): Tetyk - zawodnik testowany, Bąk, Stawikowski - zawodnik testowany, Gorwa, Niewiadomski, zawodnik testowany - Łazarski, Sosnowski - Apostołowicz

GEDANIA (II połowa): Machola - Flis, zawodnik testowany, Bogdański - zawodnik testowany, zawodnik testowany, Niewiadomski (68 Stawikowski), Waliszewski - Pawlak, zawodnik testowany (60 Sosnowski (78 Łazarski)) - zawodnik testowany

Gedania 1922 Gdańsk, która przygotowania do nowego sezonu zainaugurowała w poniedziałek, 10 lipca, jako pierwszy test rozegrała sparing z II-ligową Chojniczanką Chojnice. Trener Krystian Ryczkowski na wyjazdowy mecz zabrał 21 piłkarzy, z czego aż 8 testowanych.

Wśród nich był m.in. Miłosz Manuszewski, który do Gedanii przeniesie się z KP Starogard Gdański. Przypomnijmy, że 24-latek jest synem Jacka Manuszewskiego, byłego kapitana Lechii Gdańsk, który w biało-zielonych barwach oraz w Zagłębiu Lubin wystąpił 178 razy w ekstraklasie, strzelając 8 goli. Natomiast pozostali piłkarze to przede wszystkim młodzi zawodnicy z regionu.

Z powodu kontuzji do Chojnic nie pojechał Wojciech Zyska. Natomiast z przyczyn osobistych zabrakło Bartosza Zalewskiego. Nie zagrali też: Mateusz Szymański czy Kamil Kankowski.

Sprawdź, dlaczego nowe przepisy zadziałają na korzyść Gedanii Sprawdź, dlaczego nowe przepisy zadziałają na korzyść Gedanii

Do bramki powrócił za to Mateusz Machola, który u progu poprzedniego sezonu był podstawowym golkiperem, ale koszmarna kontuzja wykluczyła go z gry na długi czas, a jego miejsce zajął wtedy Jakub Zieliński.

Do dyspozycji trenera byli także: Artur Stawikowski, Marek Niewiadomski, Paweł Flis oraz Filip Sosnowski, których przyszłość jeszcze niedawno była niejasna. Zabrakło jednak Ryszarda Sumińskiego, który najbliższy sezon rozegra w KP Starogard Gdański.

Sprawdź, za co Gedania zarobiła 300 tys. złotych Sprawdź, za co Gedania zarobiła 300 tys. złotych

Szkoleniowiec Gedanii, podobnie jak w poprzednim sezonie, wystawił skład w formacji 1-3-4-2-1. Ryczkowski wystawił dwie różne "11", dając większości piłkarzy po 45 minut gry.

Od początku spotkania częściej przy piłce byli gospodarze, ale nie wynikało z tego nic groźnego. Lepsze okazje do zdobycia premierowej bramki miała Gedania, ale podopieczni Krystiana Ryczkowskiego ich nie wykorzystali. To się zemściło w 24. minucie, gdy po dośrodkowaniu Ariela Borysiuka do siatki trafił Piotr Giel.

Przed przerwą Chojniczanka jeszcze podwyższyła prowadzenie. Płaskim strzałem zza pola karnego popisał się Błażej Szczepanek i zaskoczył Jakuba Tetyka.

Gedania - Olimpia Grudziądz 1:4. Przypomnij sobie ostatni mecz poprzedniego sezonu z Polsat Plus Areny Gdańsk Gedania - Olimpia Grudziądz 1:4. Przypomnij sobie ostatni mecz poprzedniego sezonu z Polsat Plus Areny Gdańsk

W drugiej połowie gdańszczanie zdecydowanie skuteczniej się bronili i kreowali groźne sytuacje, ale nie udało im się już zmienić wyniku. Zatem pierwszy sprawdzian przed startem nowego sezonu zakończyli porażką 0:2. Kolejny już w sobotę, 22 lipca, gdy to Gedania pojedzie do Torunia na mecz z tamtejszą Elaną.

Wszystkie opinie (26)

Zapraszamy na naszą stronę internetową, gdzie dowiedzą się Państwo o naszej ofercie zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci, młodzieży i firm. Działamy na nowym obiekcie przy ul.Hallera 201. Organizujemy imprezy sportowe, urodzinowe i półkolonie.

18 KP Starogard Gdański 27 2 7 18 33:76 13
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów może zostać powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.