Chrobry Głogów - DGT AZS AWFiS 25:24

22 kwietnia 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
Na cztery punkty oddaliło się od piłkarzy ręcznych DGT AZS AWFiS Gdańsk siódme miejsce w ekstraklasie. Podopieczni Wojciecha Nowińskiego przegrali na wyjeździe z Chrobrym Głogów 24:25, chociaż do przerwy prowadzili 10:8.

DGT: Sibiga, Głębocki - Walasek 6, Wita 2, Gujski 4, Janusiewicz 1, Pilch 4, Jachlewski 6, Waszkiewicz, Malandy, Fogler 1, Żółtak, Markuszewski.

Po wyrównanym kwadransie, który zwieńczył wynik 5:5, lekką przewagę zaczęli uzyskiwać goście. Dwie bramki w zapasie, które mieli gdańszczanie na przerwie, to zasługa szybkich ataków Bartosza Walaska i Mateusza Jachlewskiego.

- Czterokrotnie zaskoczyliśmy rywali szybkim rozegraniem piłki od środka i po kilku sekundach odpowiadaliśmy bramką na trafienie przeciwnika. Niestety, już w pierwszej połowie zaczęły się kary. Trzykrotnie graliśmy bez dwóch zawodników, a w 40 minucie, w wyniku gradacji kar czerwoną kartkę otrzymał Michał Janusiewicz. Im bliżej końca gry, tym bardziej trzeba było walczyć w Głogowie wręcz - podkreśla trener Wojciech Nowiński.

Gdy opuszczał boisko Janusiewicz, gdańszczanie prowadzili 16:13. Siedem minut później był już remis (19:19). Potem Chrobry odskoczył nawet na 22:20, ale akademicy potrafili jeszcze doprowadzić do wyrównania. Na 23:23 rzucił Jachlewski, a na 24:24 trafił Paweł Wita.

Gdy do końca gry zostało pięć sekund, goście zdobyli rzut wolny. Piłka trafiła do Grzegorza Piotrowskiego, a ten nie pomylił się.

Gdańszczanie próbowali wyjść jeszcze z szybkim atakiem, ale Wita został powstrzymany po brutalnym zagraniu. Mała pociecha, że rywal otrzymał czerwoną kartkę, skoro uciekł czas i szansa na remis.

Pozostałe wyniki 28. kolejki o miejsca 7-12:
AZS AWF Biała Podlaska - MOSiR Zabrze 25:30 (10:16), Gwardia Opole - Olimpia Piekary Śląskie 32:41 (15:23).