Cuprum Lubin - Trefl Gdańsk 2:3. Morderczy pojedynek i szósta wygrana z rzędu

5 grudnia 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

Trefl Gdańsk

Trefl Gdańsk wygrał szósty mecz z rzędu w PlusLidze, ale Cuprum Lubin postawiło twarde warunku. Mecz trwał 3 godziny. Trefl Gdańsk wygrał szósty mecz z rzędu w PlusLidze, ale Cuprum Lubin postawiło twarde warunku. Mecz trwał 3 godziny.

Trefl Gdańsk pokonał na wyjeździe Cuprum Lubin 3:2 (25:23, 20:25, 25:27, 25:18, 18:16). Szósta wygrana z rzędu w PlusLidze przyszła po morderczym, trwającym aż 3 godziny pojedynku i grze na przewagi w tie-breaku. MVP spotkania został powracający po kontuzji Mariusz Wlazły.

Sześć meczów mistrzostw Europy 2021 odbędzie się w Ergo Arenie. Zagrają przyszli medaliści i oby także Polska

Cuprum: Rodrigues 5 punktów, Ferens 17, Smoliński 2, Jimenez 14, Penchev 11, Gunia 10, Szymura (libero) oraz Lorenc 1, Magnuszewski, Jakubiszak 4, Szymura

TREFL: Janusz 2, Reiechert 3, Crer 9, Wlazły 12, B.Lipiński 17, Mordyl 4, Olenderek (libero) oraz Urbanowicz, Janikowski, Kozub, Sasak 3

Trefl do Lublin pojechał z serią pięciu kolejnych zwycięstw w PlusLidze, ale trener Michał Winiarski przestrzegał, aby nie lekceważyć niżej notowanego rywala. Pierwszy set był jednak pod kontrolą gdańszczan, w których szeregi po trzech meczach przerwy spowodowanej urazami, wrócił Mariusz Wlazły, od razu w wyjściowej szóstce. Zabrakło za to narzekającego na uraz pleców Mateusza Miki.

Goście utrzymywali od początku nieznaczną przewagę, którą wreszcie powiększyli do 20:15. Wtedy o czas poprosili gospodarze i zdołali zniwelować straty. Gdańszczanie zmarnowali dwie piłki setowe, ale pewny atak Wlazłego skończył seta.Podrażnieni lublinianie odgryźli się w drugiej partii, którą rozpoczęli od serii 3 pkt z rzędu, a później wypracowali nawet 7 pkt przewagi. Z dużym zapasem zyskali piłkę setową i wyrównali stan meczu.

Michał Winiarski bije trenerski rekord

Trzeci set przyniósł więcej emocji. Gdańszczanie prowadzili już 12:6, ale Cuprum zdołało zbliżyć się na punkt po asie serwisowym Wojciecha Ferensa, byłego gracza Trefla. Przyjmujący dwukrotnie doprowadzał do remisu a partię trzeba było rozstrzygnąć na przewagi. Wygrali go lublinianie po bloku na Wlazłym, ale Trefl zdołał doprowadzić do tie-breaka i to w znakomitym stylu. Zaczęło się od wymiany ciosów, ale podopieczni trenera Winiarskiego po atakach Kewina SasakaPablo Crera przejęli inicjatywę i zbudowali bezpieczną przewagę. Rozkręcił się sam Wlazły, który w poprzednich setach nie powalał skutecznością i mocno ustępował .

To jego trzy ataki pozwoliły wypracować przewagę na początku dodatkowej partii. Miejscowi doprowadzili jednak do remisu 7:7. Gdańszczanie wykorzystali challenge, ale sędziowie po długiej naradzie utrzymali punkt dla gospodarzy. Ważne punkty zdobyli jednak Crer i Reichert. Najpierw Argentyńczyk przebił się przez podwójny blok, a zaraz po zmianie stron przy stanie 8:7, asem serwisowym popisał się Niemiec.

Gospodarze odbili jednak prowadzenie. Zaatakował Ferens, a następnie w siatkę zagrał skuteczny dotychczas Bartłomiej Lipiński. Trener Winiarski poprosił o challenge, a następnie wziął czas. W kolejnych akcjach o zmianie wyniku przeważały błędy. Przy stanie 11:11 serwis zepsuł Wlazły, ale chwilę później blok gospodarzy skutecznie obił Lipiński. Emocje siatkarze obu drużyn zapewnili do samego końca. Po przekątnej na 13:13 zaatakował Wlazły i czas wziął trener lublinian Marcelo Fronckowiak.

Autowy atak atak Sasaka dał piłkę meczową Cuprum, ale znakomicie zaatakował po prostej Reichert i o meczu rozstrzygnąć musiała gra na przewagi. Przy stanie 15:15 w aut uderzył Ferens i piłka meczowa była po stronie Trefla. Reichert zagrywał w aut, ale chwilę później idealną okazję na czystej siatce zmarnował Szymon Jakubiszak. W kolejnej akcji zablokowali go Mordyl i Wlazły rozstrzygając 3-godzinny mecz na korzyść gdańszczan.

14 MKS Będzin 14 2 12 13:39 6
W sezonie zasadniczym każdym zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsze osiem drużyn awansuje do play-off. Zespoły z miejsc 9-10 zagrają o 9., a z 11-12 o 11. miejsce. Kolejność na miejscach 13-14 ustalona zostaje na podstawie wyników sezonu zasadniczego. Ostatnia drużyna spada z PlusLigi.
Tabela wprowadzona: 2020-12-09

Wyniki 16 kolejki

• Cuprum Lubin - TREFL GDAŃSK 2:3 (23:25, 25:20, 27:25, 18:25, 16:18)
  • Cerrad Enea Czarni Radom - Ślepsk Malow Suwałki 0:3 (24:26, 23:25, 28:30)
  • Grupa Azoty Zaksa - PGE Skra Bełchatów 3:2 (22:25, 25:23, 25:13, 26:28, 15:7)
  • Stal Nysa - Verva Warszawa Orlen Paliwa 2:3 (25:21, 23:25, 15:25, 25:21, 10:15)
  • Aluron CMC Warta Zawiercie - Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:23, 25:23, 25:20)
  • Asseco Resovia Rzeszów - GKS Katowice 3:0 (25:13, 25:23, 25:19)
  • Jastrzębski Węgiel - MKS Będzin (przełożony na 16 grudnia)
  • Mecz zaległy z 10. kolejki
  • Będzin - Aluron 1:3 (25:19, 23:25, 23:25, 17:25)
  • Mecz zaległy z 8. kolejki
  • Cuprum - Asseco Resovia 3:1 (25:21, 21:25, 25:23, 25:23)

Opinie (12) 1 zablokowana

• Ufff (1)

Takie mikołajki, Mikuś na ławie to punkt ucieka. Mecz na zaciągniętym ręcznym, ale wola walki i lwie serca pozwoliły wyszarpać zwycięstwo. Dziękujemy.

• 21 0

• No, drugi set....

lepiej zapomnieć. Ale materiał Winiarski ma do analizy.

• 4 0

• (1)

No Mariusz dzisiaj super, ale jego zagrywka ....szkoda gadać. Ciągle w siatkę , dobrze że w ataku się zrehabilitował.

• 16 0

• Chyba całego seta niestety oddali zagrywką.

• 3 0

• Brawo Panowie :)

• 13 0

• Brawo, Brawo!

Chłopaki ! Czasami zdarzają się takie mecze. Gra się ciężko, nie wychodzi wszystko, jednym słowem - idzie jak po grudzie. Ale jak się wygra taki mecz, tym większa satysfakcja. Tak trzymać !