Zwycięstwa gdańskich futsalistów

5 marca 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
Mateusz Grodzicki zdobył dla Politechniki 4 gole w zwycięskim meczu w Łodzi. Mateusz Grodzicki zdobył dla Politechniki 4 gole w zwycięskim meczu w Łodzi.

Futsaliści AZS Uniwersytetu Gdańskiego mimo bardzo słabej skuteczności strzeleckiej, pokonali na wyjeździe Mieszka Gniezno 5:3 (3:1). Hat-tricka zdobył Mateusz Cyman, a zespół Wojciecha Pawickiego po 17. kolejkach pozostaje bez porażki w I lidze. Po triumf sięgnęła także Politechnika Gdańska, która w Łodzi po szalonym meczu pokonała Malwee 9:6 (2:3). W ostatnich 4 minutach gry padło aż 6 bramek, a Mateusz Grodzicki zakończył spotkanie z 4 trafieniami na koncie.

Mieszko Gniezno - AZS Uniwersytet Gdański 3:5 (1:3)
Bramki: Kaźmierczak 16, Sawicki 29, Greser 30 - Cyman 10, 18, 28, Wesserling 13, Osłowski 21

AZS UG: Pytka, Burglin - Cyman, Pawicki, Osłowski, Depta, Poźniak, Horbacz, Friszkemut, Kreft, Kozakiewicz, Urtnowski, Wesserling, Madani

Spotkanie w Gnieźnie rozpoczęło się nieco sennie. Naprawdę dobrą okazję strzelecką jako pierwsi stworzyli sobie gdańszczanie, ale miało to miejsce dopiero w 8. minucie gry. Strzał Mateusza Cymana obronił bramkarz gospodarzy Dawid Kasprzyk, a po dobitce piłka trafiła w słupek.

Chwilę później szczęścia próbował Maciej Osłowski, ale i tym razem górą był gnieźnieński golkiper. Napór gdańszczan rósł z każdą kolejną akcją czego efektem były bramki Cymana i Mateusza Wesserlinga, a w międzyczasie pojedynek sam na sam z bardzo dobrze dysponowanym Kasprzykiem.

Ten ostatni niemal w pojedynkę wybronił gospodarzy przed co najmniej czterema bramkami w pierwszej połowie. Jego dobra dyspozycja natchnęła widocznie kolegów, bo kontaktową bramkę zdobył Paweł Kaźmierczak, a blisko wyrównania był Dariusz Rychłowski. Kolejne trafienie zaliczył jednak Cyman i do przerwy AZS UG prowadziło różnicą dwóch trafień.

Po zmianie stron celnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Osłowski i już minutę po wznowieniu gry było 4:2 dla gdańszczan. Miejscowi rzucili się do ataków, wycofując bramkarza i stworzyli sobie kilka dobrych okazji strzeleckich. Nie wykorzystali ich, a na 5:1 podwyższył Cyman kompletując hat-tricka.

Gnieźnianie nie podłamali się i w ciągu minuty zdobyli dwa gole. Na 10 minut przed końcem gry emocje sięgały zenitu, bo miejscowi mieli wyraźnie ochotę na kolejne trafienia.

To jednak goście stworzyli sobie znakomite okazje, których nie wykorzystali. Kompletnie swoje próby zepsuł Wesserling, po uderzeniu Cymana znów wykazał się Kasprzyk, a Wojciech Pawicki trafił w poprzeczkę.

Tym samym AZS UG wygrało tylko 5:3, choć przy lepszej skuteczności spokojnie mogło zapisać na swoim koncie dwucyfrową zdobycz. Nie zmienia to jednak faktu, że z kolejnym meczem gdańszczanie są coraz bliżej ekstraklasy i już chyba nikt nie ma wątpliwości, że ktoś powstrzyma ich przed awansem.

Malwee Łódź - Politechnika Gdańska 6:9 (3:2)
Bramki: Pomykała 6, 37 karny, Pruszkowski 8, Baryła 10, Sobczak 33 - Grodzicki 37, 37, 40, 40 Szmydki 3, Orzoł 5, Bławat 23, Kolus 28, Domżalski 32

POLITECHNIKA:Chodorowski - Martynowski, Nowicki, Kopecki, Bławat, Szmydki, Grodzicki, Kolus, Orzoł, Iwosa, Domżalski, Mikucziński

Bardzo zacięty przebieg miał pojedynek w Łodzi, gdzie ostatnie w tabeli Malwee do ostatnich sekund walczyło z Politechniką Gdańską. Spotkanie to przypominało jazdę kolejką górską. Znakomicie mecz rozpoczęli goście, którzy już po niespełna 5 minutach prowadzili 2:0. Minęło kolejnych 5 i wynik brzmiał 3:2 dla gospodarzy!

Malwee było bliskie kolejnych trafień, ale dwa strzały z najbliższej odległości zdołał zatrzymać Jakub Chodorowski. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, a po wznowieniu gry trzy trafienia z rzędu zanotowała Politechnika wychodząc na prowadzenie 5:3.

Podopieczni trenera Michała Janiaka nie oddali już przewagi, ale musieli się nad tym mocno napracować. Zaledwie 40 sekund po trafieniu gdańszczan na 5:3 kontaktową bramkę dla miejscowych zdobył Mateusz Sobczak.

Prawdziwa kanonada nastąpiła jednak pod sam koniec meczu. W ostatnich 4 minutach padło aż 6 bramek! Gdy tylko gdańszczanie znów odskakiwali na przewagę 2 trafień, kolejnego gola zdobywali łodzianie.

W 39. minucie Politechnika prowadziła 7:6 i trener Janiak poprosił o czas. Rozmowa z podopiecznymi pomogła, bo w 30 sekund dobili oni dwiema bramkami Mateusza Grodzickiego, który skompletował "czteropak".

• AZS UG coraz bliżej!

Teraz już prosta droga do Ekstraklasy AZS UG ! Czas zbroić się na Ekstraklasę mija powoli rok przerwy i zespół UG wraca tam , gdzie jego miejsce w Ekstraklasie!