Politechnika obok podium AMP w futsalu

21 lutego 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
Piotr Wardowski z ekstraklasowego Red Devils Chojnice wspomógł Politechnikę na akademickich mistrzostwach Polski, ale nie zdołał sięgnąć z nią po medal jak rok temu. Ostatecznie drużyna zajęła 4. lokatę. Kompletnie zawiodło za to AZS UG, które nawet nie awansowało do ćwierćfinału. Piotr Wardowski z ekstraklasowego Red Devils Chojnice wspomógł Politechnikę na akademickich mistrzostwach Polski, ale nie zdołał sięgnąć z nią po medal jak rok temu. Ostatecznie drużyna zajęła 4. lokatę. Kompletnie zawiodło za to AZS UG, które nawet nie awansowało do ćwierćfinału.

Futsaliści AZS Uniwersytetu Gdańskiego i Politechniki Gdańskiej nie zdołali obronić ubiegłorocznych medali w akademickich mistrzostwach Polski. Lider I ligi, który bronił wicemistrzowskiego tytułu, szanse na podium stracił już w fazie grupowej, a ostatecznie zajęło dopiero 10 lokatę. Politechnika miała szansę drugi rok z rzędu sięgnąć po brąz, ale zakończyła finałowy turniej w Poznaniu na 4. miejscu.

Akademickie mistrzostwa Polski w futsalu trwały trzy dni. Gdańskie drużyny wystąpiły w nieco innych składach niż podczas meczów ligowych - w Politechnice zagrali np. Piotr Wardowski z Red Devils Chojnice oraz Maciej UrtnowskiMateusz Osiński, którzy w I lidze grają dla AZS UG. W odróżnieniu od rozgrywek ligowych, drużyny poprowadzili także akademiccy szkoleniowcy: Mariusz Kinda (Uniwersytet) i Andrzej Bussler (Politechnika).

Skład Politechniki: Piotr Skrypoczka, Mateusz Bucholc, Jakub Chodorowski - Maciej Urtnowski, Aleksander Nowicki, Mateusz Osiński, Mateusz Leśniewski, Patryk Seweryn, Mateusz Kowalczyk, Dominik Wiśniewski, Maciej Martynowski, Filip Pilichowski, Kacper Szuliński, Piotr Wardowski

Skład Uniwersytetu Gdańskiego: Mateusz Rafalski, Kajetan Pytka - Wojciech Pawicki, Michał Horbacz, Mateusz Cyman, Mateusz Wesserling, Marek Kozakiewicz, Karim Madani, Sebastian Sienkiewicz, Franciszek Sierszyński, Karol Szopiński

Oba zespoły należały do grona faworytów tegorocznych finałów. UG w dwóch ostatnich latach sięgało kolejno po złoto i srebro, a Politechnika w minionym roku cieszyła się z brązowego medalu.

GDAŃSCY FUTSALIŚCI NA PODIUM AKADEMICKICH MP

Rozczarowało przede wszystkim UG, które pod nieobecność swojego lidera Wojciecha Pawickiego (z powodów prywatnych dołączył do drużyny dopiero na drugi mecz) przegrały na inaugurację z drużyną Społecznej Akademii Nauk Łódź aż 3:10.

W drugim meczu drużyna trenera Kindy uległa po zaciętym meczu PWSZ Wałbrzych 6:7 i stało się jasne, że dotychczasowych wicemistrzów tym razem sensacyjnie ominie gra o medale. Awans uzyskały bowiem po dwa najlepsze zespoły z czterech grup. Pozostali grali o miejsca 9-12 i 13-16. Ostatecznie AZS UG zajęło 10. lokatę w klasyfikacji generalnej i 3. w klasyfikacji uniwersytetów.

AZS UG AKADEMICKIM MISTRZEM POLSKI 2014

Lepiej spisała się za to Politechnika. Gracze trenera Busslera zajęli 1. miejsce w swojej grupie, a w ćwierćfinale ograli Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. W półfinale nie dali jednak rady Uniwersytetowi Zielonogórskiemu, który jak się później okazało, triumfował w całym turnieju. Otrzymali więc szansę, by powtórzyć ubiegłoroczny wynik w postaci 3. miejsca. Tym razem brązowe medale przypadły jednak SAN Łódź, który okazał się lepszy o jedną bramkę. Na pocieszenie gdańszczanom przypadło 2. miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych.

Gdańskich futsalistów w rozgrywkach I ligi zobaczymy już w kolejny weekend. AZS UG zagra w sobotę o godz. 18 w hali AWFiS z Unisław Team, zaś Politechnika w piątek o godz. 20 zmierzy się na wyjeździe z AZS Uniwersytetem Warszawskim.

AZS UG CORAZ BLIŻEJ POWROTU DO EKSTRAKLASY

W Poznaniu równolegle do mistrzostw w futsalu mężczyzn odbyła się także rywalizacja pań. W finałowym turnieju udział wzięły Uniwersytet Gdański i AWFiS Gdańsk, ale nie zdołały awansować do walki o medale. UG zajęło natomiast 3. miejsce w kategorii uniwersytetów.

• Gratulacje!

Gratulacje dla drużyny PG za zdobycie srebrnego medalu w klasyfikacji politechnik i dla zespołu UG za brązowy medal w klasyfikacji uniwersytetów. Brawa też dla dziewcząt!