Dalej nie pojadą

6 czerwca 2007 (artykuł sprzed 16 lat)

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel #OrzechowaOsada PSŻ Poznań - Energa Wybrzeże Gdańsk 45:45. Wyszarpany punkt
Bez sukcesu startowali gdańscy żużlowcy w finale Złote Kasku oraz w półfinałach Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Z dalszej rywalizacji zostali wyeliminowani Tomasz Chrzanowski i Krzysztof Jabłoński oraz Grzegorz Dzik i Krystian Barański.

W Bydgoszczy siedemnastu zawodników, w tym dwóch z Lotosu rywalizowało w finale Złotego Kasku. Zawody były jednocześnie krajowym finałem eliminacji do Grand Prix. Prawo startu w rywalizacji międzynarodowej uzyskało siedmiu żużlowców. Klasyfikację ustalono po rozegraniu szesnastu biegów. Chrzanowski był jedenasty, Jabłoński czternasty.

Klasyfikacja końcowa Złotego Kasku:
1. Grzegorz Walasek (ZKŻ Kronopol Zielona Góra) 9 (0,3,3,3)
2. Rafał Dobrucki (Marma Polskie Folie Rzeszów) 9 (2,1,3,3)
3. Krzysztof Kasprzak (Unia Leszno) 9 (3,2,2,2)
4. Paweł Hlib (Stal Gorzów) 8 (3,1,1,3)
5. Piotr Protasiewicz (ZKŻ Kronopol Zielona Góra) 7 (3,1,3,u)
6. Jarosław Hampel (Unia Leszno) 7 (2,2,d,3)
7. Damian Baliński (Unia Leszno) 7 (1,3,2,1)
8. Wiesław Jaguś (Unibax Toruń) 6 (0,3,3,d)
9. Sebastian Ułamek (Złomrex Włókniarz Częstochowa) 6 (3,1,2,d)
10. Tomasz Gapiński (Atlas Wrocław) 6 (2,0,2,2)
11. Tomasz Chrzanowski (Lotos Gdańsk) 5 (1,3,1,d)
12. Adrian Miedziński (Unibax Toruń) 5 (1,2,0,2)
13. Karol Ząbik (Unibax Toruń) 4 (0,2,0,2)
14. Krzysztof Jabłoński (Lotos Gdańsk) 3 (2,0,0,1)
15. Dariusz Śledź (TŻ Sipma Lublin) 3 (1,0,1,1)
16. [R1] Janusz Kołodziej (Unia Tarnów) 1 (1)
17. Rune Holta (Unia Tarnów) 1 (d,0,1,-,-)

XII. Walasek, Baliński, CHRZANOWSKI, JABŁOŃSKI
XIII. Hlib, Kasprzak, JABŁOŃSKI, Protasiewicz (u)
XIV. Walasek, Ząbik, Śledź, Jaguś (d4)
XV. Hampel, Miedziński, Baliński, Ułamek (d4)
XVI. Dobrucki, Gapiński, Kołodziej, CHRZANOWSKI (d4)

Dalej nie pojadą także gdańscy juniorzy. Barański nie poradził sobie w Toruniu. Już w inauguracyjnym starcie Krystian przewrócił się. Potem jeszcze dwukrotnie wyjeżdżał na tor, raz nawet wygrał, ale nasilający się ból barku zmusił, go do wycofania się z dalszej rywalizacji. Z dorobkiem trzech punktów zawodnik Lotosu zajął 13. miejsce. Tak wyglądały wyniki biegów z jego udziałem:
IV. Piaszczyński, Pytel, Szewczykowski, BARAŃSKI (w/u4)
VII. BARAŃSKI, Brucheiser, Jurga, Brzozowski (d1)
X. Ząbik, Kasprzak, Stachowiak, BARAŃSKI

Awans do finału zdobyło ośmiu najlepszych startujących. Kolejność była następująca: 1. Karol Ząbik (Unibax Toruń) 14 (3,2,3,3,3), 2. Marcin Jędrzejewski (Polonia Bydgoszcz) 12 (3,3,3,1,2), 3. Robert Kasprzak (Unia Leszno) 11 (3,3,2,3,w), 4. Daniel Pytel (PSŻ Milion-Team Poznań) 10 (2,3,3,0,2), 5. Adam Kajoch (Unia Leszno) 10 (2,0,3,2,3), 6. Maciej Piaszczyński (PSŻ Milion-Team Poznań) 10 (3,1,1,3,2), 7. Sebastian Brucheiser (KM Intar Lazur Ostrów) 9 (1,2,2,1,3), 8. Kamil Brzozowski (GTŻ Grudziądz) 8 (2,d,2,2,2).

W Tarnowie z kretesem przepadł Dzik. Junior, z którym kilka dni temu Lotos rozwiązał kontrakt na starty ligowe, tylko dwukrotnie pokazał się na torze. Nie zdobył żadnego punktu i został sklasyfikowano z 18. pozycją. Biegi z udziałem Grzegorza:
III. Zieliński, Zengota, Gomólski, DZIK
VII. Mroczka, Kowalczyk, Druchniak, DZIK (d)

Awans do finału zdobyło ośmiu najlepszych startujących. Kolejność była następująca: 1. Mateusz Szczepaniak (Złomrex Włókniarz Częstochowa) 15 (3,3,3,3,3), 2. Paweł Hlib (Stal Gorzów) 14 (2,3,3,3,3), 3. Kamil Zieliński (Unia Tarnów) 10 (3,3,3,w,1), 4. Michał Mitko (RKM Rybnik) 10 (3,2,1,1,3), 5. Grzegorz Zengota (ZKŻ Kronopol Zielona Góra) 9 (2,1,2,3,1), 6. Adrian Gomólski (Start Gniezno) 9 (1,2,2,2,2), 7. Marcin Leś (Marma Polskie Folie Rzeszów) 7 (3,2,0,0,2), 8. Andrzej Głuchy (Unia Tarnów) 6+3 (2,2,2).

Opinie (3)

• eetam.. i tak Chrzanek z Jabłkiem są najlepsi! GKS

• 0 0

• Ale ten GKS w tym roku to porazka...

Naprawde Lechia dala d...,ale to co robi Wybrzeze to jest masakra.

8 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 1 0 0 1 -18 0
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do PGE Ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do Krajowej Ligi Żużlowej.