Darex Cup: MZS 69 nowym liderem

14 stycznia 2003 (artykuł sprzed 21 lat)
Do niespodziewanej zmiany lidera doszło po piątej serii gier w rozgrywkach halowych Darex Cup, którym patronuje "Głos Wybrzeża". Arex przegrał z Bisem 1:3 (1:1) i oddał fotel przodownika zespołowi MZS 69, który odniósł piątą wygraną (3:1 z Poczteksem). Najbardziej gorąco było w starciu Teamu Checz Mix i Auto Darex. Aby utemperować zapędy piłkarzy do gry faul, sędziowie wyciągnęli trzy czerwone i pięć żółtych kartek.

Dotychczasowi liderzy i najlepsza drużyna z ubiegłego sezonu już po dwóch minutach odpowiedzieli na pierwszą stratę i do przerwy utrzymywał się remis. Po zmianie stron najwyraźniej Arex załamała bramka, którą piętą (!) zdobył Krzysztof Maszota. Już do ostatniego gwizdka sędziego atakował Bis, który mógł odnieść jeszcze bardziej okazałe zwycięstwo.

Andrzej Szaj i Wiesław Schwarz nieoczekiwanie najbardziej napracowali się podczas gry drużyn, które powinny żyć w komitywie. Team Checz Mix to wszak drużyna wystawiona przez organizatora rozgrywek, a Auto Darex to chluba głównego sponsora ligi. Arbitrzy raz po raz musieli sięgać po kartoniki. Na osiem minut przed końcem spotkania na parkiecie pozostało siedmiu z dziesięciu uprawnionych do gry. Jako ostatni usunięty został bramkarz Marcin Jańczak, który rękami interweniował na... środku boiska, a w dodatku miał już żółtą kartkę.

Powody do zadowolenia mają zespoły z dołu tabeli. Styroplast dzięki dwóm golom Artura Kłodnickiego nie jest już jedyną drużyną bez zdobyczy bramkowych. Pierwszy punkt zainkasował Elektryk. Co więcej, dwie minuty dzieliły tę drużynę od pełnej puli. Drugi remis w tym turnieju dla Spartans uratował Krzysztof Horzela.

Wyniki 5. kolejki:
Andrex - Obłuże 8:4 (2:1). Bramki: Tomasz Nowacki 6, Wojciech Wasiek, Robert Rynkowski - Mariusz Kiełek 2, Maciej Dolniak, Krzysztof Krenski.
Bis - Arex 3:1 (1:1). Krzysztof Maszota, Marek Jakusz, Maciej Imianowski - Rafał Mitianiec.
MZS 69 - Pocztex 3:1 (2:0). Robert Perzewski 2, Tomasz Naumiuk - Adam Trybułowski.
Chylonia - Styroplast 11:2 (5:0). Maciej Dmowski 4, Melkamb Karbiak 3, Dawid Dorosiński 2, Roland Kazubowski, Łukasz Puszczyński - Artur Kłodnicki 2.
Team Checz Mix - Auto Darex 2:3 (2:2). Rafał Waleris, Maciej Babski - Mariusz Freiberg, Grzegorz Freiberg, Tomasz Samp. Czerwone kartki: Maciej Babski, Marcin Jańczak - Grzegorz Freiberg.
Spartans - Elektryk 4:4 (1:1). Sławomir Żyłan 3, Krzysztof Horzela - Piotr Pietrzycki 2, Zdzisław Mikuta, Artur Wesołka.