Szczypiorniści Wybrzeża przegrali inaugurację

Torus Wybrzeże Gdańsk

Dobra dyspozycja w ataku Łukasza Rogulskiego nie uchroniła Wybrzeża od porażki na inaugurację ligi. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

W pierwszym meczu po powrocie do Superligi mężczyzn, piłkarze ręczni Wybrzeża ulegli na wyjeździe MMTS Kwidzyn 27:32 (14:15). Gdańszczanie długimi momentami potrafili przeważać nad rywalem jednak w decydującej o wyniku starcia drugiej połowie trudy starcia lepiej znieśli gospodarze, którzy wykazali się bogatszym doświadczeniem.

WYBRZEŻE: Sokołowski, Chmieliński - Żak, Mogielnicki, Jasowicz, Kornecki 2, Sulej, Rogulski 8, Prymlewicz 4, Papaj, Lijewski 2, Kondratiuk 5, Rakowski, Adamski, Abram 3, Nilsson 3

Kilkanaście sparingów podczas letniej przerwy pomiędzy sezonami przyniosły Wybrzeżu 3 mecze z MMTS Kwidzyn. Z tym rywalem gdańscy szczypiorniści zmierzyli się również na inaugurację Superligi mężczyzn, do której powrócili na ten sezon.

Trener rywali, Krzysztof Kotwicki obawiał się nieco starcia z beniaminkiem, który według niego mógł być nieprzewidywalny. Gdańszczanie potwierdzili to w pierwszej połowie sobotniego meczu. W 24. min. udało się im osiągnąć najwyższe prowadzenie w starciu - 13:10.

- Niestety później zdarzył się nam przestój i rywale wyprzedzili nas jeszcze przed przerwą. Po zmianie stron ponownie zaczęliśmy grać dobrze, ale tylko do około 45 min - mówi Damian Wleklak, trener gdańskiej drużyny.

- Wówczas ponownie nie ustrzegliśmy się głupich strat. Tym razem rywal nam odjechał i nie pozwolił się już dogonić - dodaje.

Wybrzeże próbował poderwać do walki Łukasz Rogulski, który tego dnia zdobył 8 bramek. Nieźle w ataku wspomagał go również Adrian Kondratiuk - 5 goli. Natomiast dwa trafienia dołożył uznany za hitowych transfer gdańskiego klubu z tego lata, Marcin Lijewski.

- Były to typowe derby walki. Taktycznie wyglądaliśmy bardzo dobrze, ale w kluczowych momentach zbrakło odpowiedniego doświadczenia. Z biegiem czasu powinno być z tym tylko lepiej - uważa Wleklak.