• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Derby Salino w Gniewinie

jag.
10 sierpnia 2002 (artykuł sprzed 21 lat) 
Derby Salino 2002 odbędą się w Gniewinie. Na potrzeby koni i jeźdźców w najbliższą niedzielę oddane zostanie boczne boisko Stolema. Oficjalna inauguracja planowana jest na 13.00, choć dwie godziny wcześniej do rywalizacji przystąpią najmłodsi adepci tej dyscypliny.

Salińskie zawody to skrzyżowanie skoków przez przeszkody z wszechstronnym konkursem konia wierzchowego. W tym roku przygotowano trzy konkursy. Najważniejszy rozpocznie się o 14.30. Na dystansie około 800 metrów ustawionych zostanie 18 przeszkód. Przed rokiem triumfował Grzegorz Psiuk. Teraz najwięcej szans na sukcesy wydają się mieć zawodnicy Hubertusa Biały Bór.

- Kamil Rajnert to aktualny mistrz, a Magdalena Sosnowska wicemistrzyni Polski w WKKW. Klasę zapewne zademonstruje także olimpijczyk Bogusław Jarecki. Nie można zapominać o braciach Jacku i Jerzym Krukowskich z Rakowca Kwidzyn, a także rutynowanym Mirosławie Ślusarczyku z Brzezin. Spodziewam się, że ogółem stanie na starcie 50 koni - mówi Leszek Niczyporuk.

Przeprowadzka do Gniewina w dużej mierze jest spowodowana przebudową salińskiego ośrodka. Powstaje nowy tor WKKW, a jesienią ruszą prace nad czworobokiem ujeżdżeniowym i hipodromem do skoków przez przeszkody.

- Część przeszkód uda się przenieść do Gniewina, inne - na przykład mierzący 500 metrów kwadratowych basen wodny - nie są przenośne. Na stadionie Stolema otrzymaliśmy do zagospodarowania boczne boisko. Nie będzie wody, ale bardzo przypadł mi do gustu otaczający plac nasyp. Zainstaluje na nim ciekawe przeszkody, a na samym wierzchołku stanie "Oko Głosu Wybrzeża", czyli żywopłot, w którym znajdować się będzie otwór, w którm musi zmieścić się koń z jeźdźcem. Jeszcze nie wiem, czy do Gniewina derby trafią na stałe. Konkretnych ustaleń w tym wzgledzie nie ma. Na pewno przynajmniej jedne zawody w roku odbywać się będą na Stolemie. Współpraca z tym klubem jest dla mnie przyjemnością. Wreszcie mogłem podzielić się z kimś obowiązkami, bo w poprzednich latach wszystkiego musiałem dopilnować sam - podkreśla Niczyporuk.

Wstęp na zawody jest bezpłatny. Bezpłatny będzie także parking dla zmotoryzowanych.
Głos Wybrzeżajag.

Opinie

Relacje LIVE

Najczęściej czytane