Wysoka forma biegaczy SKLA Sopot przed MEJ

10 lipca 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Najnowszy artykuł o klubie Sopocki Klub Lekkoatletyczny Cztery sztafety na Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024. Srebro kobiet na 4x400 m
Dominik Czaja przywiózł z mistrzostw Polski juniorów trzy medale. Dominik Czaja przywiózł z mistrzostw Polski juniorów trzy medale.

Dominik Czaja i Patryk Dobek z Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego zdobyli dwa złote, srebrny i brązowy medal mistrzostw Polski juniorów. To dobry prognostyk przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy juniorów, które startują 18 lipca. W Krakowie krążki zdobyli również przedstawiciele AZS AWFiS oraz Lechii Gdańsk.

Medale wywalczone przez wychowanków Energa Athletic Cup Dominika CzajęPatryka Dobka stanowią cały dorobek SKLA Sopot przywieziony przez reprezentantów klubu z krakowskich mistrzostw. Trzeba jednak dodać, że ten ostatni medal zdobyli przy współudziale dwóch kolegów. Czaja i Dobek, którzy są podopiecznymi Krzysztofa Szałacha pokazali, że przed mistrzostwami Europy juniorów we włoskim Rieti (18-21 lipca) ich forma rośnie.

Złoty medal w biegu na 800m Czaja okrasił rekordem życiowym, wpadając na metę z czasem 1:52.93. Zaraz za nim przybiegł reprezentant AZS AWFiS Gdańsk Marcin Koziura, który także osiągnął życiówkę - 1:53.36. Czaji, do drugiego tytułu mistrzowskiego, podczas startu na 1500m, zabrakło 0.23 sekundy. O tyle przegrał z zielonogórzaninem, Mateuszem Bakiem, finiszując za jego plecami w czasie 3:52.28. Brązowy medal Czaja wybiegał razem z klubowymi kolegami w sztafecie 4x400m. Zespół SKLA (czas 3:18.96) musiał uznać wyższość UKS Młodzik Warszawa (3:13.76) i MKS MOS Wrocław (3:13.89). Oprócz Czaji skład sopockiej ekipy tworzyli: Damian Ruszkiewicz, Łukasz Smolnicki i Dobek.

Ten ostatni do dorobku medalowego dołożył jeszcze najcenniejszy krążek. Dobek, zgodnie z oczekiwaniami, nie znalazł pogromcy w biegu na 400m. Zwyciężył w czasie 46.34 - swoim najlepszym w tym sezonie. Mimo, że na podium nie stanął, plasując się na czwartej pozycji, na słowa uznania zasłużył też za wyczyn w biegu na 200m. Rezultat 21.51 w kwalifikacjach to jego nowy rekord życiowy.

Medale trójmiejscy lekkoatlecie zdobywali w Krakowie jeszcze w dwóch konkurencjach. Srebro wywalczyła sztafeta 4x100m AZS AWFiS Gdańsk w składzie: Zuzanna Łabiak, Klaudia Gołąbek, Katarzyna Kołtonowska, Aleksandra Maliszewska, która ukończyła start z czasem 47.52. Finałowy bieg był bardzo zacięty, a zwyciężczynie z Agros Zamość uzyskały czas zaledwie o 0.14 sekundy lepszy (47.38). Natomiast brązowe medalistki z Baszty Szamotuły zameldowały się na mecie po 47.75 sekundach biegu.

Brąz wywalczyła Agnieszka Górak. Lekkoatletka Lechii Gdańsk zdobyła najniższy stopień podium w pchnięciu kulą - 13.53 m. Zwyciężczyni, Joanna Kijanka z Płomienia Sosnowiec uzyskała odległość 13.61 m.