Wiadomości

Dobra robota - wywiad z trenerem Romualdem Łosiem.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Gdańscy żużlowcy zakończyli rundę zasadniczą rozgrywek I ligi na pierwszym miejscu. Rozmawiamy z trenerem gdańszczan, Romualdem Łosiem.

- Zespół jest na czele tabeli, bliski postawionego przed nim celu - awansu do ekstraligi. Jak ocenia pan rundę zasadniczą?

- Pierwsza część sezonu to było poznawanie toru, zawodników. Przez kilka tygodni musiałem uczyć się gdańskiego żużla, zobaczyć, na co stać zawodników. Mieliśmy wpadkę z Rzeszowem, która w pewien sposób dodatkowo zmobilizowała cały zespół. Drużyna skonsolidowała się, to całkiem inna ekipa od tej z marca.

- Jakie są pana prognozy przed rundą play off?

- W lidze nie ma przyjaciół. O wszystko musimy walczyć sami, nikt nam niczego nie podaruje. Jeśli podejdziemy do tych spotkań zmobilizowani i skoncentrowani to awansujemy.

- Walka o awans rozegra się między Wybrzeżem a RKM Rybnik. Jednak języczkiem uwagi mogą być mecze z Rzeszowem i Gnieznem.

- Przy całym szacunku dla gnieźnieńskiej drużyny, nie stanowi ona dla nas żadnego zagrożenia. Jedyne punkty może nam odebrać Rzeszów, chociaż jestem optymistą i uważam, że wygramy na torze Stali. W pierwszym meczu w Rzeszowie, gdy mieliśmy pewne zwycięstwo po dwunastym biegu, w wyścigach nominowanych zawodnicy jechali na luzie i nie szarżowali. Ważne było dla nas zwycięstwo, a nie jego rozmiary. W przypadku awansu o wiele większe szanse na utrzymanie ma Wybrzeże niż Rybnik, który u siebie wygrywa wysoko, ale męczy się na wyjazdach, np. w Rawiczu.

- Atutem gdańskiej drużyny jest wyrównany skład.

- W Gdańsku jest drużyna, a nie zlepek indywidualności. Mamy o tyle dobrą sytuację, że gdy słabiej pojedzie jeden zawodnik to inni nadrabiają. W naszym zespole jest zawsze trzech żużlowców, którzy punktują wysoko, a pozostali dokładają swoje punkty. Najsłabszy jeździec w naszej ekipie robi około czterech "oczek", a to w lidze nie jest takie proste. W Gdańsku zespół został mądrze zbudowany. Mamy grupę zawodników, którzy może nie zdobywają kompletów, ale każdego z nich stać na wywalczenie około 9 punktów.

- W ostatnich kilku spotkaniach na lidera i gwiazdę zespołu wyrasta Krzysztof Cegielski.

- Krzysiek od kilku meczów nie schodzi poniżej pewnego poziomu. Jest to bardzo dobrze ukształtowany zawodnik, który wie, czego chce i jest konsekwentny w tym co robi.

- Drugim zawodnikiem, który ciągnie wynik w rundzie rewanżowej jest Tomek Cieślewicz.

- Tomek jest bardzo ambitny i stara się równać do najlepszych, w tym przypadku do Cegielskiego. Wychodzi to na dobre zespołowi.

- Coraz lepiej radzą sobie również bracia Tomka: Dawid i Marek.

- Są teraz mocniejsi psychicznie i widać to na torze. Mają charakter, który nie pozwala im odpuszczać i dlatego są tak waleczni i ambitni. Nie mają kompleksów i nie boją się twardej walki.

- Najbardziej zespołowo jeżdżącym zawodnikiem w drużynie jest Adam Fajfer.

- Adam nie ma zapędów do liderowania. Stawia interes drużyny nad własne zdobycze punktowe. To bardzo solidny zawodnik, który pracuje przede wszystkim na wynik zespołu.

- Gdańszczanie lepiej zaczynają spotkania wyjazdowe. Na własnym torze rozkręcają się dopiero ód piątego, szóstego biegu...

- Taki jest gdański tor. Na treningach jesteśmy dopasowani, a w meczu początek jest wyrównany i dopiero po dwóch seriach rozjeżdżamy się. Ale to chyba dobrze dla kibiców, którzy mają trochę emocji.

- Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał: Tomasz Łunkiewicz.Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2020

Najbliższe spotkanie Wybrzeża

data meczu: 03.04.2021

Unia Tarnów
:
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
mecz ligowy

Najwyżej ocenieni zawodnicy Wybrzeża

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Grzegorz Wrzask 14 37 85.7%
2. Witold Krużyński 11 35 90.9%
3. Radosław Dymkowski 14 33 78.6%
4. Wojciech Koczyński 14 33 78.6%
5. Wojteks23 Wojteks23 11 33 90.9%

Tabela końcowa

eWinner 1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 eWinner Apator Toruń
2 Start Gniezno
3 Orzeł Łódź
4 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
5 Unia Tarnów
6 Arged Malesa TŻ Ostrovia
7 Abramczyk Polonia Bydgoszcz
8 Lokomotiv Daugavpils
  • awans do ekstraligi: eWinner Apator Toruń
  • spadek do II ligi: Lokomotiv Daugavpils
  • awans do I ligi: Wilki Krosno
  • Sezon zakończono po rundzie zasadniczej liczącej 14 kolejek. Zrezygnowano z play-off ze względu na pandemię koronawirusa i ograniczenia w maksymalnej pojemności trybun.

Terminarz

03.04 (sob) Unia Tarnów ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
10.04 (sob) ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk ROW Rybnik
17.04 (sob) Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
04.10.2020 (nd) godz.16:00 Unia Tarnów 37:53 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
27.09.2020 (nd) godz.14:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 50:39 Lokomotiv Daugavpils LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »