Dobrze do przerwy

Marta
4 lutego 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Nie mieli czasu piłkarze ręczni nacieszyć się brązowym medalem reprezentacji Polski w mistrzostwach świata. Od wtorku do czwartku zaplanowano mecze ćwierćfinałowe krajowego pucharu. AZS AWFiS Gdańsk przegrał na wyjeździe z Wisłą Płock 23:28, choć do przerwy prowadził 13:11 i został wyeliminowany z dalszych rozgrywek.

WISŁA: Wichary, Witkowski - Paluch 10, Zołoteńko 6, Wuszter 4, Twardo 4, Piórkowski 1, Kwiatkowski 1, Matysik 1, Pronin 1, Niedzielski 0.

AZS AWFiS: Sokołowski, Zimakowski - Ćwikliński 3, Pilch 3, Kostrzewa 3, Olęcki 3, Masiak 3, Sulej 2, Bednarek 2, Fogler 2, Woynowski 1, Ringwelski 1, Suwisz 0.

Środowa rywalizacja w ćwierćfinale PP była debiutem w oficjalnym meczu nowego trenera "Nafciarzy" Flemminga Olivera Jensena. Debiut był udany, ale gdańszczanie napsuli faworyzowanym gospodarzom nieco krwi.

Pierwsza połowę otworzył i zamknął Damian Kostrzewa. Gdański skrzydłowy w 3. minucie wyprowadził zespół gości na prowadzenie 1:0, zaś w 29 minucie ustalił wynik gry do przerwy na 13:11 dla szczypiornistów Daniela Waszkiewicza.

W pierwszych 30 minutach wynik oscylował wokół remisu, było więc 2:2, 3:3, 5:5, i 8:8, wreszcie w 20 minucie po bramce Roberta Foglera gdańszczanie wyszli na prowadzenie 9:8, dwie minuty później było już 11:8 po celnym trafieniu Kamila Ringwelskiego. Wisła doszła jeszcze gdańszczan na 11:11, jednak końcówka pierwszej połowy należała już do gości.

Gdańszczanie trzymali się dzielnie jeszcze do 36 minuty - 15:15 po golu Łukasza Masiaka jednak kolejne 11 minut przegrali aż 1:8. Ten okres gry okazał się kluczowym dla końcowego zwycięstwa Wisły.

Pozostałe wyniki ćwierćfinałów Pucharu Polski: Chrobry Głogów - Zagłębie Lubin 27:30 (12:14), Focus Park Kiper Piotrków Trybunalski - Stal Mielec 29:27 (15:14), AZS AWF Gorzów - Vive Kielce (czwartek).