Dobrze tylko do przerwy

6 grudnia 2007 (artykuł sprzed 16 lat)
Polskie piłkarki ręczne przegrały drugi mecz z rzędu w finałach mistrzostw świata. Dijon powtórzyła się historia z meczu rozegranego w poniedziałek. Biało-czerwone wygrały tylko pierwszą połowę, a potem oddały inicjatywę rywalkom. Tym samym podopieczne Zenona Łakomego uległy Węgierkom 26:28 (13:11). Gdańszczanka Małgorzata Sadowska tym razem reprezentacyjne koleżanki dopingowała z trybun.

POLSKA: Chemicz, Łącz - Jacek, Malczewska 3, Załęczna 2, Damięcka 4, Kowalska, Majerek 4, Polenz 1, Wolska, Kudłacz 2, Duda 3, Duran 2, Pielesz 5.

Do drugiej tury mistrzostw Polki awansowały z porażką z Rumunią. Na inaugurację tej odsłony turnieju zmierzyły się z Węgierkami, z którymi nie wygrały od 10 lat. Dziś była duża szansa, aby co najmniej nie przegrać. Co prawda po siedemnastu minutach rywalki prowadziły 7:4, ale kolejny kwadrans zdecydowanie należał do biało-czerwonych. Na 8:8 w 22. minucie wyrównała Dorota Malczewska. Pierwszą połowę wygraliśmy dwoma bramkami po akcjach Małgorzaty Majerek. A mogło być jeszcze lepiej, gdyby dwukrotnie lepiej przymierzyła tuż przed przerwą Klaudia Pielesz.

Od razu po zmianie stron Karolina Kudłacz poprawiła na 14:11. Niestety, już w 36. minucie Węgierki wyrównały na 15:15. Co prawda chwilę później, w grze w przewadze Ewa Damięcka rzuciła na 16:15, ale jak się okazało, była to ostatnia przewaga naszego zespołu. Kolejne sześć trafień na swoje konto zapisały rywalki!

Dopiero po 16:21 w 43. minucie przestój Polek przełamał celny rzut Katarzyny Duran. Rozpoczęła się pogoń. Dobrze do gry wprowadziła się Izabela Duda, ale potem i jej zadrżała ręka. W decydujących momentach rzuty tej rozgrywającej zostały obronione. Na 45 sekund przed końcem kontaktową bramkę zdobyła Kaja Załęczna. Ostatni atak Węgierek najpierw przyniósł rzut w słupek, ale dobitka była skuteczna.

W sobotę (początek godzina 16.30) Polki zmierzą się Koreą Południową. Jeśli chcemy walczyć o prawo gry w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk, trzeba wygrać. Azjatki, tak jak i my, w drugiej rundzie mają na koncie dwie przegrane.

Terminarz i tabela polskiej grupy:

Wyniki zaliczone z pierwszej fazy: Polska - Rumunia 33:38 (20:18), Węgry - Hiszpania 26:26 (13:14), Niemcy - Korea Płd. (14:12).