Doskonały finisz

6 października 2007 (artykuł sprzed 16 lat)
Zgodnie z planem piłkarki ręczne Dableksu AZS AWFiS zainkasowały komplet punktów w Chorzowie, ale sukces gdańszczankom nie przyszedł łatwo. W każdej połowie dopiero w jej końcowych minutach faworyt potwierdzał klasę. Ostatecznie podopieczne Jerzego Cieplińskiego zwyciężyły 30:21 (13:10).

RUCH: Wasiuk - Kucharska 3, Radoszewska 2, Samsel 7, Echolc 2, Szyszkiewicz 2, Maroń, Grudka 2, Brodowska, Lipko 3.

DABLEX: Sadowska - Chudzik 4, Sawicka 2, Musiał 1, Naumienko 9, Wilamowska 2, Szwed 6, Wojtas 6, Mielczewska.

Do dwudziestej minuty warunki gry dyktowały chorzowianki. - Rywalki nie ukrywały, że chcą zdobyć dwa punkty. W naszej grze widoczny jest brak Wiolety Serwy, który ją prowadziła - przyznał akademicki szkoleniowiec. Na przerwę Dablex zszedł z korzystnym rezultatem, gdyż od wyniku 7:9 zdobył pięć bramek z rzędu!

Po zmianie stron Ruch nadzieje na korzystny wynik mógł mieć przez pierwszy kwadrans. Przewaga przyjezdnych zaczęła stopniowo rosnąć od wyniku 19:17. - W Chorzowie nie mieliśmy łatwego zadania. Wysoki wynik to zasługa wyśmienitej postawy w bramce Małgorzaty Sadowskiej oraz zawodniczek rzucających z drugiej linii: Oleny Naumienko, Karoliny Szwed i Aliny Wojtas - dodał trener Ciepliński.

Pozostałe mecze 7. kolejki: Łączpol Gdynia - Start Elbląg 39:28 (19:17), Piotrcovia - AZS Politechnika Koszalin 28:37 (12:19), Łącznościowiec Szczecin - Słupia Słupsk 27:20 (13:9), Zgoda Ruda Śląska - SPR Safo Lublin 27:31 (12:19), Interferie Zagłębie Lubin - Finepharm-Carlos Jelenia Góra (przełożony na 11.10).