Dragan mieszał w Ciechanowie

Jacek Główczyński
16 lipca 2005 (artykuł sprzed 18 lat)

W ostatnim sparingu przed inauguracją ekstraklasy piłkarze Arki Gdynia zremisowali z Polonią Warszawa 2:2 (1:0). Grano w Ciechanowie. Gole dla żółto-niebieskich zdobyli: Benjamin Imeh w 22. oraz Łukasz Kowalski w 89. minucie. Kadra na mecz z Legią Warszawa praktycznie jest już znana. W składzie zamieszać może jeszcze zawodnik, który ma pojawić się na początku przyszłego tygodnia. Ma to być pomocnik na środek tej formacji.

ARKA: Chamera (75 Witkowski) - Kowalski, Cios (46 Jawny), Majda (65 Godlewski), Jakosz - Pudysiak (46 Gorząd), Ulanowski (46 Bartoszewicz), Niciński (46 Kołodziejski), Ława (46 Griszczenko) - Patalan (46 Sajdak), Imeh (46 Pilch).

POLONIA: Kieszek (46 Sławik) - Swisher, Jarczyk (46 Stokowiec), Markowski, Szymanek (46 Moryc) - Cichoń (61 Głowacki), Bąk, Dźwigała (64 Nykiel), Paulewicz (73 Piątek), Gołaszewski - Arifović (73 Jarko).

Po raz pierwszy i ostatni w okresie przygotowawczym Arka spróbowała sił z polskim I-ligowcem. Gdynianie rozpoczęli stremowani, gdyż oddali pole rywalom. Całe szczęście, że przewaga Polonii została uwidoczniona jedynie rzutami rożnymi.

Arkę ożywił Imeh, który poprzednio grał właśnie w Polonii. Niewiele brakowało, aby Nigeryjczyk posłał piłkę do siatki niemal z połowy boiska, wykorzystując zbyt dalekiej wyjście z bramki stołecznego golkipera!

Na pierwszego gola w barwach żółto-niebieskich Benjamin poczekał ostatecznie do 22 minuty. Wówczas wykończył celnym strzałem dośrodkowanie Grzegorza Nicińskiego.

Polonia ruszyła do odrabiania strat. Jeszcze przed przerwą dobrych sytuacji nie wykorzystali: Krzysztof Bąk i były zawodnik Lechii Gdańsk, Łukasz Paulewicz. Na Michała Chamerę sposób dopiero w 72 minucie znalazł Ersan Arifović. Co gorsza, gdy gdynianie zmienili bramkarza, dostali następną bramkę. W 81 minucie Norberta Witkowskiego pokonał Bąk.

Wynik meczu, na dwie minuty przed jego końcem pięknym strzałem z 20 metrów ustalił Kowalski. Po kopnięciu lewą nogą gdyńskiego defensora piłka zatrzepotała w okienku stołecznej bramki.

- Oczywiście zawsze można zagrać lepiej i uniknąć jakiś błędów. Ale z tego występu, jak i całego okresu przygotowawczego, jestem bardzo zadowolony. Z Polonią, która podobnie jak my, zamierza walczyć o utrzmanie, zagraliśmy wyrównany mecz. A przecież nie odkryliśmy się zupełnie. Obserwowali nas wysłannicy Legii. Dlatego starałem się namieszać w składzie, aby utrudnić im zadanie. Ponadto ćwiczyliśmy różne warianty ustawienia. Jeśli chodzi o skład, to szkielet na I ligę już jest. Czekam jeszcze na środkowego pomocnika. Liczę, że pojawi się on u nas na poniedziałkowym treningu. Nazwisko na razie zatrzymam dla siebie. - relacjonował z Ciechanowa Mirosław Dragan, trener Arki.

Przypomnijmy, że wcześniej gdynianie trzykrotnie sparowali w Czechach z tamtejszymi ligowcami. Z Victorią Żiżkov wygrali 2:1, bezbramkowo zremisowali z Victoria Pilzno oraz ulegli FK Jablonec 0:1.

Opinie (15)

• Brawo Arka !

Oby taki wynik padł w meczu z Legią na inaugurację I ligi w Gdyni.
    Trójmiasto trzyma kciuki za sukcesy w ekstraklasie ! ! ! !

• 0 0

• Arka Gdynia

Pokażcie kto jest najlepszy na Pomorz !!