Druga przegrana z Legią 1:2

11 kwietnia 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

Arka w Warszawie zaprezentowała się z dobrej strony, ale w finale Pucharu Polski nie zagra. Tomasz Jarzębowski spełnił marzenie, jak na wychowanka Legii przystało, i zagrał na nowym stadionie stołecznego klubu. Arka w Warszawie zaprezentowała się z dobrej strony, ale w finale Pucharu Polski nie zagra. Tomasz Jarzębowski spełnił marzenie, jak na wychowanka Legii przystało, i zagrał na nowym stadionie stołecznego klubu.

Nie będzie powtórki z 1979 roku, kiedy jedyny raz w historii klubu Arka zdobyła Puchar Polski. Po raz drugi gdynianie rywalizację w tych rozgrywkach zakończyli w półfinale, poprzednio tak daleko doszli dokładnie 30 lat temu. W drugim spotkaniu żółto-niebiescy ponownie przegrali z Legią Warszawa w takich samych rozmiarach, tym razem na wyjeździe 1:2 (0:1). Mimo porażki podopieczni Petra Nemca zostawili przy Łazienkowskiej dobre wrażenie. Może zatem powtórzy się zdarzenie sprzed czterech lat, gdy inny trójmiejski zespół - Lechia Gdańsk został w pucharowej rywalizacji wyeliminowany przez Legię po dwóch porażkach 0:1, a potem biało-zieloni wywalczyli awans do ekstraklasy.

Kuciak - Jędrzejczyk, Żewłakow, Choto, Wawrzyniak - Rzeźniczak, Vrdoljak - Novo, Gol, Żyro - Blanco
Sędziowie: Gil (Lublin)
Szlaga - Bochenek, Jarun, Wallace, Krajanowski - Jarzębowski, Kasperkiewicz - Kowalski, Kuklis, Tomasik - Nwaogu
  • 16' Żewłakow Zmiany Kucharczyk
  • 54' Kucharczyk Zmiany Radović
  • 65' Blanco Zmiany Ljuboja
Zmiany Zmiany
  • 63' Jarzębowski Zmiany Pruchnik
  • 65' Tomasik Zmiany Radzewicz
  • 70' Kowalski Zmiany Flis
  • 23' Novo
  • 89' Gol
Bramki Bramki
  • 50' Kuklis
  • 45+1 Novo
Kartki Kartki
  • 38' Kuklis
  • 60' Kasperkiewicz
  • 88' Jarun

Powiedzieli po meczu przed kamerami TVN Turbo:
Janusz Gol:
(Legia Warszawa): Kolejny remis na własnym stadionie byłby małym niedosytem, mimo że i przy 1:1 też byśmy awansowali. Dlatego dobrze, że strzeliłem drugiego gola. W przerwie trener uczulał nas, że jeśli zostawiliśmy Arce dużo miejsca to będzie groźna. Ale najważniejsze, że wygraliśmy. walczymy dalej o puchar i mistrzostwo.

Piotr Kuklis (Arka Gdynia): Liczyłem, że wygramy i awansujemy. Przecież nie takie niespodzianki w piłce się zdarzały. Legia ma gros piłkarzy doświadczonych, o dużych umiejętnościach. Profesjonalna drużyna nikomu nie powinna odpuszczać, ma grać na 100 procent zaangażowania. Widać było, że walczyli cały czas. My też do końca szukaliśmy drugiego gola.

Maciej Skorża (trener Legii): Arka zagrała bardzo dobry mecz. Co prawda staraliśmy się kontrolować grę, ale w drugiej połowy zrobiła się nerwowo. Do przerwy goście zagrażali nam tylko po stałych fragmentach gry, ale potem strzeli po ładnej akcji gola na 1:1. Dlatego musiałem wprowadził radovicia i Ljuboję, aby dłużej utrzymać się przy piłce.

Pierwszym finalistą Pucharu Polski został Ruch. We wtorek co prawda chorzowianie przegrali na wyjeździe z Wisłą Kraków 1:3, ale w karnych wygrali 6:5
w porównaniu z pierwszym meczem, który Arka przegrała 1:2, Legia dokonała dwóch zmian w "11", to świadczy, że to spotkanie traktują bardzo poważnie, na lewą obronę wrócił Wawrzyniak (LEGIA), zmieniając Kiełbowicza, a za Radovicia na środku drugiej linii gra Gol
w Arce dzisiaj odpoczywa Radzewicz, od początku za to grają Kuklis (ARKA) i Nwaogu (ARKA), nieobecni w meczu w Gdyni, ponadto zmiana na środku obrony, za "wiszącego" za kartki Mazurkiewicza gra Jarun
1'
mecz rozpoczęła Legia
2'
pierwszy atak Arki, skończył się rogiem, Kuciak (LEGIA) wyłapał dośrodkowanie Kuklisa (ARKA)
4'
rzut wolny dla Legii, Żewłakow (LEGIA) wrzucił na 15. metr, ale bez zagrożenia dla bramki Arki
6'
groźna akcja Legii, Blanco (LEGIA) nie doszedł do dośrodkowania Novo (LEGIA)
8'
Jędrzejczyk (LEGIA) chyba faulował Nwaogu (ARKA), ale sędzia puścił grę i będzie tylko róg, a nie rzut karny dla Arki
8'
dośrodkowanie Kowalskiego (ARKA) na bliższy słupek, ale tam nie było gdynian, Legia wyszła z własnej "16"
9'
Jarun (ARKA) dobrze zablokował Novo (LEGIA), który nie miał szans dojść do piłki, przejął ją Szlaga (ARKA)
10'
Szlaga (ARKA) dobrze przechwycił dośrodkowanie Novo (LEGIA)
11'
Arka gra bardzo doważnie, daleko od własnego pola karnego atakują legionistów, gospodarze często przenoszą grą nad drugą linią dalekim przerzutem do ataku
12'
Szlaga (ARKA) odbija strzał Żyro (LEGIA), Bochenek (ARKA) wyprzedził napastników Legii i nie pozwolił na dobitkę
13'
Blanco (LEGIA) w idealnej sytuacji po podaniu Żyro (LEGIA), ale napastnik Legii nie mógł uderzyć dobrze, bo przeszkadzał mu Krajanowski (ARKA), gdy uderzył, na posterunku był Szlaga (ARKA)
14'
od kilku minut Arka niepotrzebnie dała się zepchnąć zbyt głęboko Legii
15'
Kuklis (ARKA) próbował zagrać agresywnie, ale w kole środkowym sędzia odgwizdał faul Piotra
15'
zablokowany strzał Blanco (LEGIA), który uderzał z "16" Arki
16'
LEGIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Żewłakow, który na uraz narzekał już na rozgrzewce, w jego miejsce wchodzi Kucharczyk.
17'
Lucharczyk jest ofensywnym graczem, na miejsce kapitana Legii na środek obrony przesunięty został Vdorjak
17'
przerwa w grze, bo na boisko poleciały serpentyny, słychać również odgłos odpalanych rac i petard, tak "bawią" się miejscowi kibice
18'
jedne z nielicznych ataków Arki, ale akcja przerwana spalonym Tomasika (ARKA), do którego próbował podawać Jarzębowski (ARKA)
19'
po tej zmianie Legia gra bardziej ofensywnie, ustawienie z 1-4-2-3-1 zostało zmodyfikowane na 1-4-4-1, Kucharczyk (LEGIA) ustawiony jest przed Golem, a rolę drugiego napastnika pełni Żyro (LEGIA)
20'
po dośrodkowaniu Legii z rogu dobrze główkował Bochenek (ARKA), czyli piłkarz wypożyczony z Legii do Arki na rundę wiosenną
21'
Szlaga (ARKA) broni strzał z dystansu Vrdoljaka (LEGIA)
22'
trzeci róg dla Arki, przed wyjazdem do Warszawy sporo część treningu trener Nemec poświęcił na rozgrywanie stałych fragmentów gry
22'
szkoda, ze dośrodkowanie Kowalskiego (ARKA) było znów zbyt krótkie i Legia wychodzi z własnego pola karnego
23'
także po wrzutce Kowalskiego (ARKA) z wolnego nie ma zagrożenia dla bramki Arki
23'
[1:0] LEGIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Novo. Szybka kontra gospodarzy, Blanco poszedł prawą stroną po podaniu Gola, napastnik wrzucił w pole karne do Novo, który bez żadnej asekuracji obrońców skierował piłkę do siatki z piątego metra
24'
Arka w bardzo ciężkim położeniu, aby doprowadzić do dogrywki gdynianie musieliby strzelić dwa gole bez własnych strat, a awans ta im wygrana 3:1 lub inna dwoma golami
26'
Arka po stracie gola próbuje grać odważniej, ale jej ataki załamują się zaraz po przekroczeniu linii środkowej
28'
Kowalski (ARKA) niemal ze środka boiska wrzucił z wolnego piłkę w pole karne gospodarzy, ale Kuciak (LEGIA) był szybszy od Jaruna (ARKA)
30'
Arka znów stara się grać pressingiem, tak jak na początku meczu
31'
widać, że gdynianie nie rezygnują z walki, choć przed wyjazdem do Warszawy trener Nemec mówił nam, że celem jego podopiecznych będzie strzelenie gola jako pierwszym, to już się nie udało, jednak dopóty Legia nie zdobędzie drugiej bramki, dopóty Arka może jeszcze myśleć o pościgu za finałem
32'
zablokowany strzał Wawrzyniaka (LEGIA), do którego w pole karne podawał Blanco (LEGIA)
33'
"Puchar jest nas" - skandują kibice Legii, przypomnijmy, że stołeczna drużyna broni tego trofeum
34'
wrzutka Kowalskiego (ARKA) z rzutu wolnego w pole karne Legii, ale te stałe fragmenty gry, bite przez prawoskrzydłowego nie stwarzają zagrożenia dla gospodarzy
35'
tym razem wolny Tomsiak, lewoskrzydłowy krótko zagrał do Kowalskiego (ARKA), który dośrodkował, sytuację wyjaśnił dobrą "główką" Vrdoljak (LEGIA)
36'
najgroźniejsze akcje Legii są po... kontrach, to świadczy najlepiej, że Arka nie przyjechała się bronić do Warszawy, ten atak dobrze przerwany wślizgiem Kowalskiego (ARKA)
37'
kolejny wolny dla Arki w okolicach środka boiska i znów niezbyt udane dośrodkowanie gdynian
38'
Żółtą kartką został ukarany Kuklis (ARKA) po faulu na Vrdoljaku
41'
faul na Bochenku, około 30 metrów od bramki Legii
41'
niestety dośrodkowanie Kowalskiego (ARKA) nie przeszło przez Żyro (LEGIA), szkoda, bo naprawdę Arka ma dużo tych stałych fragmentów gry
42'
o mały włos Jędrzejczyk (LEGIA) nie strzelił samobójczego gola, obrońca gospodarzy bardzo szczęśliwie odbił piłkę spod nóg Nwaogu
43'
Szlaga (ARKA) dobrze interweniuje po akcji Kucharczyka (LEGIA)
44'
groźna akcja Legii, Blanco (LEGIA) wycofał piłkę przed pole karne, strzał Rzeźniczaka (LEGIA) jednak niecelny
44'
na trybunach trwa feta ze strony kibiców Legii, nie sądzą, aby w tym meczu ich drużynie stała się krzywda, co na to arkowcy?
45'
sędzia doliczył jedną minutę
45+1
Żółtą kartką został ukarany Novo (LEGIA), który przewrócił się, a następnie zagrał piłkę na ziemi, wygarniając ją spod nóg Bochenka, tym samym Novo nie zagra w finale, jeśli awansuje do niego Legia
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PRZEGRYWA W TYM MECZU 0:1, A W DWUMECZU JEST JUŻ 1:3. Dwa gole są potrzebne gdynianom, aby doprowadzić do dogrywki
46'
drugą połowę rozpoczyna Arka, obie drużyny w takich samych składach, w których kończyły pierwszą połowę
47'
akcja Arka przerwana, gdyż Nwaogu (ARKA) na spalonym
47'
35 metrów od bramki Legii faulowany Jarzębowski (ARKA), który jest wychowankiem... Legii, a od jesieni gra dla Arki
48'
teraz wrzutka Tomasik (ARKA) i Kuciak (LEGIA) z trudem odbił piłkę przed siebie, szkoda, że żaden gdynian nie zdążył z dobitką
48'
dobry zwód Nwaogu (ARKA), który minął Vdorjaka, ale w polu karnym Legii nie dopędził już piłki, od bramki Legii rozpocznie
49'
złe dogranie Kowalskiego (ARKA), bo w polu karnym było aż trzech piłkarzy Arki!
50'
[1:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kuklis. Szybka akcja gdynian, z prawego skrzydła dograł Nwaogu, a Kuklis wyprzedził obrońców i z siódmego metra wpakował piłkę do siatki
50'
Arka potrzebuje jeszcze jednego gola, aby doprowadzić do dogrywki, oczywiście nie może sama stracić bramki
52'
część kibiców Arki opuszcza trybuny, ciekawe dlaczego? Teraz doping gdynianom potrzebny jest6 najbardziej!
53'
przerwa w grze, na murawie leży Kucharczyk (LEGIA), intensywnie zaczął rozgrzewać się Radović
53'
Kucharczyk (LEGIA) znoszony z boiska na noszach, piłkarz Legii trzyma się za głowę
54'
LEGIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kucharczyk, który sam wszedł w trakcie gry na boisko, w jego miejsce wchodzi Radović .
54'
ładne zachowanie publiczności, sektor Legii skanduje "Michał Kucharczyk (LEGIA) "
56'
Arka odważnie na połowie Legii, widać, że gdynianie nie rezygnują z doprowadzenia do dogrywki, mimo że już w sobotę czeka ich arcyważny mecz o pierwszoligowe punkty z Flotą Świnoujście
56'
słychać głośny doping dla Arki!
59'
strzał Wawrzyniaka (LEGIA) bardzo dobrze broni Szlaga (ARKA), który złapał piłkę
60'
Żółtą kartką został ukarany Kasperkiewicz (ARKA), który w powietrznym pojedynku faulował Jędrzejczyka, sędzia wyciągnął kartonik, mimo że Piotr zarzekał się, że jeśli przewinił, to nie było to jego intencją
60'
jeśli Arka zagra w finale, to nie wystąpi w nim Kasperkiewicz (ARKA), którzy w pucharze otrzymał drugą żółtą kartkę
61'
Legia na razie w dziesiątkę, poza boiskiem opatrywany Jędrzejczyk (LEGIA), który ma rozbity łuk brwiowy
62'
słaby strzał Blanco (LEGIA), piłka znów w rękach Szlagi (ARKA)
63'
Jędrzejczyk (LEGIA) wrócił do gry w opasce na czole
63'
Bochenek (ARKA) próbował prostopadłym podaniem uruchomić Kuklisa (ARKA), ale piłka nie doszła do Piotra, a młody obrońca jeszcze sfaulował Vrdoljaka (LEGIA)
63'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Jarzębowski, w jego miejsce wchodzi Pruchnik. Ona też świadczy, że Arka zagra bardziej ofensywnie, bo Pruchnik jest bardziej kreatywnym graczem niż Jarzębowski
65'
LEGIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Blanco, w jego miejsce wchodzi Ljuboja.
65'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Tomasik, w jego miejsce wchodzi Radzewicz.
65'
strzał Radovicia (LEGIA) obok słupka bramki Arki
66'
widać po zmianach trenera Nemca, że Arka spróbuje jeszcze zaatakować, do gry wprowadzeni zostali piłkarze, którzy dobrze czują się w ofensywie, Pruchnik (ARKA) i Radzewicz (ARKA) potrafią uderzyć także z dystansu
68'
Wallace (ARKA) dobrze wybija piłkę, nie pozwalając, aby podanie Żyry (LEGIA) dotarło do Novo (LEGIA)
70'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kowalski, w jego miejsce wchodzi Flis.
70'
Arka zagra bardzo ofensywnie! Trener Nemec walczy o Puchar Polski! Na boisku drugi napastnik! Warto też pochwalić szkoleniowca Arki, że szybko dokonał trzecią zmianę, nie czekał z nią do minut 80-tych jak to miał w zwyczaju wcześniej
72'
Ljuboja (LEGIA) z wolnego, ni to strzał, ni to dośrodkowanie z około 30. metra, piłka poza bramką Arki
73'
po wejściu Flisa (ARKA) Arka przeszła na ustawienie 1-4-4-1-1, w takim schemacie strzeliła trzy gole w ostatnią sobotę w Radzionkowie, czy historia lubi się powtarzać i w tym przypadku?
74'
od kilku minut mecz toczy się na połowie Arki
74'
przerwa w grze, na murawie leży Żyro (LEGIA), tuż przy polu karnym Arki
75'
Radović (LEGIA) w polu karnym zgubił piłki, na nic protesty gospodarzy, Arka rozpocznie od bramki
76'
kolejny róg dla Legii, Arka powinna spróbować oddalić grę od własnego pola karnego, bo dała się ostatnio zepchnąć do obrony
77'
kontra Arki, Nwaogu (ARKA) niedokładnie podawał do Flisa (ARKA), piłka w rękach Kuciaka (LEGIA)
78'
przy naporze Legia też się gubi, jak teraz jeden z gospodarzy "wyjechał" z piłką na aut
80'
wrzutka Radzewicza (ARKA) nie przebiła się na pole karne, ale Bochenek (ARKA) wywalczył róg
81'
niezbyt dobre dośrodkowanie Radzewicza (ARKA), jeszcze wrzutka Krajanowskiego (ARKA) i Jarun (ARKA) spróbował uderzyć z trudnej piłki, uderzenie niecelne
82'
Trener Skorża zdenerwowany, mecz ogląda na stojącą, energicznie gestykuluje, próbując pomagać podopiecznym, którzy nie mają sposobu na Arkę
83'
krótka przerwa w grze, gdyż na murawie upadli Bochenek (ARKA) i Vdorjak, wolny dla Legii
85'
Szlaga (ARKA) doskonale łapie piłkę po strzale Gola
86'
Krajanowski (ARKA) w stylu ś.p. Włodzimierza Smolarka próbuje dryblować w narożniku boiska, tylko po własnej stronie boiska
87'
na spalonym złapany Ljuboja (LEGIA), Arka stawia wszystko na jedną kartę, stara się zaatakować
87'
strzał z dystansu Pruchnika (ARKA), piłka po rykoszecie wyszła na róg
88'
po dośrodkowaniu z rogu w polu karnym pada Jarun (ARKA)
88'
Żółtą kartką został ukarany Jarun (ARKA), który zagrał ręką. On też nie zagra w finale, jeśli wystąpi w nim Arka, bo dostał drugą żółtą kartkę w rozgrywkach pucharowych
89'
[2:1] LEGIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Gol. Sędzia nie odgwizdał spalonego. Dośrodkował Novo, po główce Żyry Gol z bliska pakuje piłkę do siatki
89'
Legia awansuje do finału, nie będzie dogrywki w Warszawie, a Arka, aby odwrócić losy tego dwumeczu musiałaby strzelić trzy gole, to niemożliwe
90'
strzał Pruchnika (ARKA) nad bramką Legii
90'
sędzia doliczył cztery minuty
90+1
Kuklis (ARKA) w dobrej sytuacji fatalnie spudłował, mógł być remis
90+3
niewiele zabrakło Jarunowi (ARKA), aby skierować piłkę do siatki Legii, jednak piłka po wolnym Radzewicza (ARKA) trafiła w ręce Kuciaka (LEGIA)
90+4
chyba ostatni wolny dla Arki
90'
Kuklis (ARKA) w mur i sędzia kończy mecz
ARKA PO RAZ DRUGI PRZEGRAŁA Z LEGIĄ 1:2, ALE MECZU W WARSZAWIE GDYNIANIE NIE MAJĄ SIĘ CO WSTYDZIĆ
w finale Pucharu Polski Legia zagra z Ruchem, mecz odbędzie się 24 kwietnia w Kielcach

Opinie (445) ponad 50 zablokowanych

• zolto-niebieski S. (18)

barwy klubu
    barwy miasta
    jestesmy dumni z Arki, ze tak godnie reprezentowala Pomorze w tegorocznej edycji P.P.