Szczypiorniści bez porażki w I lidze

29 listopada 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Bartosz Kowalczyk poprowadził SMS do drugiej wygranej w sezonie, a pierwszej przed własną publicznością. Bartosz Kowalczyk poprowadził SMS do drugiej wygranej w sezonie, a pierwszej przed własną publicznością.

Szczypiorniści SMS Gdańsk pokonali w hali przy ul. Kołobrzeskiej Henri Lloyd Brodnica 31:28 (16:16) odnosząc dopiero drugie zwycięstwo w sezonie. Z kolei zespół Kar-Do Spójni Gdynia zremisowali na wyjeździe z Wolsztyniakiem Wolsztyn 30:30 (14:17). Gdynianie nie zdołali wprawdzie wygrać piątego meczu z rzędu, ale utrzymali trwającą już ponad miesiąc passę meczów bez porażki. Punkt gdynianie zapewnili sobie w ostatnich sekundach gry.

SMS Gdańsk - Henri Lloyd Brodnica 31:28 (16:16)
SMS: Skrzyniarz, Szot - Moryto 1, Orzechowski, Bekisz 1, Kowalczyk 9, Skwierawski 7, Mrozowicz, Sićko 5, Salacz 2, Pietruszko 1, Szała, Kawka 5

Zawodnicy SMS w obecnym sezonie ze zwycięstwa w I lidze cieszyli się jedynie 8 listopada, gdy na wyjeździe pokonali MKS Poznań. W sobotę po komplet punktów udało im się sięgnąć we własnej hali.

Podopieczni Marcina Pilcha praktycznie całe spotkanie szli "łeb w łeb" z zespołem z Brodnicy, który do czasu tego starcia również legitymował się tylko jednym zwycięstwem.

W pierwszej połowie kulała obrona gdańskich licealistów. Brakowało też skuteczności stąd do przerwy musieli zadowolić się remisem. Po przerwie zdołali jednak poprawić mankamenty i w końcówce meczu odskoczyli rywalom nawet na cztery bramki.

Warto wyróżnić duet Bartosz Kowalczyk - Michał Swierawski. Środkowy rozgrywający i skrzydłowy zdobyli ponad połowę bramek składających się na dorobek zespołu. Ponadto udanie, bo z pięcioma trafieniami na koncie w I-ligowych rozgrywkach zadebiutował rozgrywający Szymon Sićko.

Wolsztyniak Wolsztyn - Kar-Do Spójnia Gdynia 30:30 (17:14)
KAR-DO SPÓJNIA: Zimakowski - Rychlewski 13, Wróbel 7, Szlinger 5, Nazimek 1, Stelmasik 1, Bystram 1, Staniszewski 1, Derdzikowski 1, Kowalski, Chyła, Naus, Nowaliński.

Szczypiorniści Kar-Do Spójni po raz ostatni stracili punkty w połowie października, gdy we własnej hali ulegli różnicą jednej bramki Warszawiance Warszawa. W Wolsztynie liczyli na piąte zwycięstwo z rzędu i choć początek meczu wcale na to nie wskazywał, zabrakło im niewiele.

Od pierwszych minut przeważali gospodarze, którzy chwilę przed przerwą prowadzili różnicą czterech trafień (17:13). Ostatecznie drugą połowę Wolsztyniak rozpoczynał z zaliczką trzech bramek. Druga część gry przebiegała pod dyktando miejscowych, a na dodatek od 54. minuty Kar-Do Spójnie grała bez Łukasza Szlingera, który skręcił staw skokowy.

Gospodarze zmarnowali jednak kilka dogodnych okazji na podwyższenie swojego prowadzenie i w konsekwencji pozwolili gdynianom zbliżyć się na jedną bramkę (29:28). W 57. minucie rzut bo kontrze Wolsztyniaka obronił Mateusz Zimakowski. Spójnia przegrywała wówczas 28:30, a chwilę później rzut karny wykorzystał Rafał Rychlewski.

Wolsztyniak na 15 sekund przed końcem mógł przypieczętować zwycięstwo, ale jego zawodnik popełnił błąd kroków. Z kontrą ruszyli podopieczni Marcina Markuszewskiego, a remis rzutem na taśmę zapewnił im Piotr Stelmasik.

- To był szybki mecz ze wskazaniem na Wolsztyniaka. W końcówce popełnili jednak błędy, które nam udało się wykorzystać. Zdecydowanie jest to dla nas zwycięski remis - mówi kierownik Kar-Do Spójni Łukasz Skowron.

Wyniki 11 kolejki

• SMS GDAŃSK - MKS Henri Lloyd Brodnica 31:28 (16:16)
  • Wolsztyniak Wolsztyn - KAR-DO SPÓJNIA GDYNIA 30:30 (17:14)
  • AZS AWF Biała Podlaska - Warszawianka Warszawa 28:30 (12:15)
  • Real Astromal Leszno - MKS Poznań 30:27 (12:11)
  • Vetrex Sokół Kościerzyna - Polski Cukier Pomezania Malbork 26:26 (16:14)
  • Warmia Traveland Olsztyn - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 39:28 (17:12)
  • KPR Borodino Legionowo - Meble Wójcik Elbląg 39:28 (17:12)

W tym roku nie zagrają już w I lidze szczypiornistki AZS Łączpolu AWFiS. Gdańszczanki przełożyły dwa ostatnie spotkania ze względu na reprezentacyjne obowiązki Karoliny Siódmiak.

Rozgrywająca przygotowuje się z biało-czerwonymi do mistrzostw Europy, które 6 grudnia rozpoczną się na Węgrzech i w Chorwacji. Łączpol najbliższy mecz rozegra 6 stycznie przeciwko Koronie Handball Kielce.

SIÓDMIAK Z I LIGI NA MISTRZOSTWA EUROPY

Wyniki 10. kolejki I ligi kobiet
AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - Korona Handball Kielce 6 stycznia
Jutrzenka Płock - Dwójka Profil Nowy Sącz 23:26 (12:13)
Polonia Kępno - Sparta Oborniki 24:19 (12:9)
Słupia Słupsk - UKS PCM Kościerzyna 18:24 (9:11)
KPR Kobierzyce - AZS AWF Warszawa 30:27 (13:13)
SMS Płock - MKS AZS UMCS Lublin 27:30 (14:20)

• 8 6

• a ile dajesz kasy aby nie umarli z glodu w tym gdansku?

• 6 1

• Ekstra!

Brawo Spójnia Kar - Do! Z Warszawianką przegrali wygrany mecz, teraz dali radę. Gratulacje też dla chłopaków z SMS. Dobre wieści dla kibiców ręcznej w Trójmieście!